AirPods bağlanma

AirPods ‘Bağlantısı Başarısız Oldu’ Nasıl Düzeltilir

AirPods ‘Bağlantısı Başarısız Oldu’ Nasıl Düzeltilir Bazı AirPods kullanıcıları, onları iPhone, iPad ve macOS cihazlarına bağlayamaz. Tipik olarak, bağlantı girişimi, ‘ Bağlantı Başarısız ‘ hata mesajı görünmeden önce birkaç saniye arabelleğe alınır . Bu sorun, belirli bir iPad ve iPod sürümüne özel değildir.

Bu özel sorun için sorun giderme yaparken, AirPod’larınızın bağlı olduğu cihazı bağlantıyı unutmaya zorlayarak başlamalısınız. Çoğu durumda, bu işlem sorunu tamamen düzeltmek için yeterlidir.

Bir macOS aygıtında Bağlantı Başarısız hatasıyla karşılaşırsanız, basit bir yeniden başlatma ile başlayın ve bir sonraki sistem başlangıcında bağlantı kurmayı başarıp sağlamadığınızı görün.

Bu işe yaramazsa ve bir iOS cihazında bu sorunla karşılaşıyorsanız, ayarı yenilemeye giderek (verilerinizi önceden yedekledikten sonra) sorunu çözebilmelisiniz.

Yukarıdaki olası düzeltmelerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, sorunu çözmek için tek umudunuz Apple desteğini (veya garanti veren kuruluşunuzu) bağlamak ve bir tür donanım sorunuyla uğraşmadığınızdan emin olmak için eksiksiz bir teşhis istemektir.

Yöntem 1: AirPod’larınızı Unutmak

Görünüşe göre, bu özel durumda en popüler düzeltme, iPhone veya iPad cihaz ayarlarınıza gidip AirPods cihazını kaydedilmiş Bluetooth cihazları listesinden unutmaktır. Bu olası düzeltmenin, daha önce ‘ Bağlantı Başarısız ‘ hata kodunu gören birçok kullanıcı tarafından başarılı olduğu onaylandı.

Bu senaryo uygulanabilirse, aşağıdaki talimatları izleyerek bu sorunu çözebilmelisiniz:

 1. İlk önce Airpoints’lerinizi kasalarına koyun, kapağı kapatın ve en az 30 saniye bekleyin.
 2. Ardından, ‘ Bağlantı Başarısız ‘ hatasını gösteren cihazda Ayarlar> Bluetooth’a gidin ve AirPod’larınızın yanındaki I (bilgi düğmesi) üzerine dokunun.
 3. Airpod’larınızın Bluetooth ayarlarının içinde, devam edin ve Bu cihazı unut üzerine dokunun, ardından işlemi onaylamak için bir kez daha dokunun.
 4. AirPods cihazları unutulduktan sonra AirPods kasasının kapağını açın, ardından kasanın arkasındaki kurulum düğmesini 15 saniye boyunca veya durum LED’inin farklı bir renkte yanıp söndüğünü görene kadar basılı tutun.
 5. Sıfırlama prosedürü tamamlandıktan sonra, kasa kapağını açarak ve AirPod’larınızı cihazınızın yakınına yerleştirerek AirPod’larınızı yeniden bağlayın. Ardından, cihazınızın ekranındaki adımları izleyin.

Bu işlemin ‘ Bağlantı Başarısız ‘ hatasını görmenizle sonuçlanması durumunda, aşağıdaki bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

Yöntem 2: macOS aygıtınızı yeniden başlatma (varsa)

AirPod’larınızı bir macOS bilgisayarına bağlamaya çalışırken bu hatayı görüyorsanız, bu soruna neden olabilecek geçici dosyaları temizlemek için düzeltme, düzenli bir yeniden başlatma gerçekleştirmek kadar basit olmalıdır.

Bu hızlı düzeltmenin, daha önce AirPods cihazlarını bağlamaya çalışırken ‘ Bağlantı Başarısız ‘ hatasıyla karşılaşan birkaç farklı kullanıcı tarafından etkili olduğu onaylandı.

Basit bir yeniden başlatma gerçekleştirmek için , ekranın sol üst köşesindeki Apple simgesine tıklayın, ardından yeni açılan içerik menüsünden Sıfırla’ya tıklayın. Bir sonraki istemde, onaylayın ve bir sonraki başlatmanın tamamlanmasını bekleyin.

MacOS bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, bağlantıyı bir kez daha yeniden oluşturmayı deneyin ve sorunun şimdi çözülüp çözülmediğine bakın.

Hala aynı ‘Bağlantı Başarısız’ hatasını görüyorsanız, aşağıdaki bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

Yöntem 3: Telefonunuzu Sıfırlama (varsa)

İlk 2 yöntem sizin için işe yaramadıysa veya bir iPhone cihazında bu sorunla karşılaşıyorsanız, yalnızca bir telefon sıfırlama işlemi gerçekleştirilerek çözülebilecek bir tür ürün yazılımı tutarsızlığı ile de uğraşıyor olabilirsiniz.

Bu işlemin, daha önce ” Bağlantı Başarısız ” hatasıyla karşılaşan birkaç etkilenen kullanıcı tarafından başarılı olduğu onaylandı .

Bununla birlikte, kişisel verilerinizi kaybetmemek için sıfırlama prosedürünü başlatmadan önce telefon verilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olmanız önemlidir.

İşleri sizin için kolaylaştırmak için, verilerinizi yedekleme ve iOS cihazınızı sıfırlama sürecinde size yol gösterecek adım adım bir kılavuz hazırladık.

 1. İOS aygıtınızda Ayarlar menüsüne erişin, ardından mevcut seçenekler listesinden iCloud’a dokunun.
 2. Ardından, iCloud menüsüne girdikten sonra , Yedekleme sekmesine dokunun ve özelliğin etkinleştirildiğinden emin olun.
 3. Yedekleme menüsünde, Şimdi Yedekle düğmesine dokunun, ardından güncel bir yedekleme oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin. Ardından işlemin tamamlanmasını bekleyin.
 4. İşlem tamamlandıktan sonra, Ayarlar> Genel’e gidin, ardından bir sonraki menüden Tüm Ayarları Sıfırla’ya dokunun.
 5. Ardından, onay menüsünde Şimdi Sil’e dokunun, ardından işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bu prosedür sırasında bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.
 6. Yeniden başlatıldığında, AirPod’larınızı bir kez daha eşleştirin ve sorunun şimdi çözülüp çözülmediğine bakın.

AirPods ‘Bağlantısı Başarısız Oldu’ Nasıl Düzeltilir sorunu hala devam etmesi durumunda, aşağıdaki bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

Yöntem 4: Apple Desteği’ne Başvurma

Yukarıdaki olası düzeltmelerden hiçbiri sizin için işe yaramadıysa, bir donanım sorunuyla uğraşıyor olabileceğiniz gerçeğini düşünmeye başlamalısınız. ‘ Bağlantı Başarısız ‘ hatasıyla da karşılaşan bazı kullanıcılar, kendi durumlarında, sorunun kötü bir Bluetooth cihazı (AirPod’larda veya bağlanmaya çalıştığınız cihazda) tarafından kolaylaştırıldığını doğruladılar.

Aygıtınız hala garanti kapsamındaysa, bu sorunu azaltmanın en iyi yolu Apple Destek ile iletişime geçmektir. Varsayılan sorun giderme girişimleri başarısız olursa, cihazınız bu soruna neden olabilecek tüm donanım sorunlarını ortaya çıkaracak bazı tanılamalara tabi tutulacaktır.

Sorun gerçekten donanımla ilgiliyse ve hala garanti kapsamındaysanız, AirPod’ları değiştirmeye hak kazanırsınız.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir