Android 10 Donma ve Yanıt Vermeyen UI Sorunları

Android 10 Donma ve Yanıt Vermeyen UI Sorunları

Android 10 Donma ve Yanıt Vermeyen UI Sorunları android 10’da donma ve yanıt vermeyen kullanıcı arayüzü sorunlarını nasıl düzelteceğinizi bilmek ister misiniz? İşte size mükemmel bir rehber. Tam çözümün sonuna kadar bu yazıyı okuyun.

Ancak bazı kullanıcılar Android 10 özellikli akıllı telefonlarında rastgele dondurma ve yanıt vermeyen kullanıcı arayüzü sorunları ile karşılaşıyor. Bu sorunlar Google Pixel, One Plus ve Xiaomi gibi birçok cihazla karşı karşıyadır. Ancak sorun Google piksel cihazlarında yaygındır. Kullanıcılar rastgele uygulama donmasıyla karşılaştıklarını ve tüm kullanıcı arayüzünü kilitlediklerini bildirdi. Bu sorun, ana sayfa düğmelerine basma veya aşağı açılır bildirim tepsisi gibi birçok işlevi devre dışı bırakır.

Ayrıca, kullanıcı arayüzü Whatsapp, Twitter, YouTube ve diğerleri gibi bazı uygulamaları da donduruyor. Vakaların çoğu Google piksel telefonlarla karşı karşıya, ancak One Plus ve Xiaomi kullanıcıları da aynı şeyi bildirdi. Bu sorunlarla başa çıkmak için kullanıcılar Nova başlatıcısı ve Action başlatıcısı kullanmaya başlar, ancak sorun devam eder.

Bu sorunu gidermek için henüz Google tarafından başlatılmış resmi bir güncelleme yok. Geliştirici ekibi hala bu konuda çalışıyor ve umarım Google yakında kararlı bir güncelleme sağlayacaktır.

Ancak Android 10’da sürekli dondurma ve yanıt vermeyen kullanıcı arayüzü sorunlarıyla karşı karşıyaysanız, Android Portal ekibi iki basit çözüm bulmuştur. Bu çözümler yaygındır ancak Android 10’daki donma ve yanıt vermeyen kullanıcı arayüzü sorunlarını gidermek için yararlıdır. Bu nedenle, bir dakika bile harcamadan Android 10’daki donma ve yanıt vermeyen kullanıcı arayüzü sorunlarını gidermek için çözümlere bir göz atalım:

10 Donma Ve Yanıt Vermeyen Kullanıcı Arabirimi Sorunlarını Çözmek için 2 Çözüm

Çözüm 1: Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak veya telefonunuzu yavaş çalışan uygulamalar gibi sıfırlamak veya belki de hatalar ve kötü amaçlı yazılım efektleri ile karşılaşmak gibi birçok neden vardır . Fabrika ayarlarına sıfırlama, yazılım, uygulamalar veya Android ile ilgili tüm sorunları çözmek için ana çözümdür. Dolayısıyla, bize göre, bu çözüm burada da işe yarıyor.

Ayarlar Menüsünden Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Akıllı telefonunuz çalışma durumundaysa bu yöntem işe yarar. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce, tüm önemli verilerinizi yedeklemeniz gerektiğini unutmayın. Bunun nedeni fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin tüm verilerinizi silmesi ve tekrar kurtaramazsınız. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin adımlarını inceleyelim.

1. Adım: Ana ekran uygulamalarından “ Ayarlar Menüsü ” ne gidin.

2. Adım: Menünün sonunda aşağı kaydırın ve “ Sistem ” seçeneğini tıklayın

Adım 3: Ardından “ Reset ” e tıklayın ve ardından “Factory Reset” e dokunun.

Adım 4: Bir sonraki sayfada cihaz şifresini girin ve “ Devam ” a dokunun.

Adım 5: Ardından, sayfanın alt kısmındaki ” Her Şeyi Sil ” e dokunun.

Adım 6: İşlem tamamlanana kadar bekleyin. İşiniz bittiğinde, telefonunuzu yeniden başlatın.

Kurtarma Modu ile Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Telefonunuz sürekli donma sorunlarıyla karşılaşıyorsa veya aynı ekrana yapışmışsa, bu sorunu çözmek için kurtarma modu çözümünde fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Aşağıdaki hızlı adımları izleyelim:

1. Adım: Cihazınızı kapatın. Ardından “ Sesi Kısma” ve “Güç Düğmesi ” ni birkaç saniye basılı tutun.

Adım 2: Renkli bir ekran görünecektir. “ Kurtarma Modu ” na ulaşana kadar ses kısma düğmesini tekrar basılı tutun.

Adım 3: Kurtarma moduna girmek için tekrar “ Güç Tuşu ” na basın.

Adım 4: Kurtarma moduna başarıyla girdikten sonra, ses seviyesi düğmelerini kullanarak aşağı kaydırın ve “ Verileri Sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla ” seçeneğini arayın.

Adım 5: Seçeneği vurgulamak için ses seviyesi düğmesini ve onaylamak için Güç Tuşunu kullanın.

6. Adım: Yine, “ Evet ” i onaylamak için ses seviyesi ve güç tuşlarını kullanın.

Adım 7: İşlem tamamlandığında, “ Sistemi Şimdi Yeniden Başlat seçeneğini vurgulayın ve onaylamak için “Güç Tuşu” nu kullanın.

Çözüm 2: Varsayılan Ayarlara Dön

Varsayılan ayar menüsüne geri dönme, Android 10’daki donma ve yanıt vermeyen kullanıcı arayüzü sorunlarını çözmek için de harika bir çözümdür.

Bazen cihazımız birkaç yeni ayarı desteklemez; bu yüzden uygulamaları dondurmak ve yanıt vermeyen kullanıcı arayüzü gibi sorunlar oluştu. Bu sorunu burada düzeltmek için varsayılan ayarların nasıl yeniden ayarlanacağı.

1. Adım: “ Ayarlar Menüsü ” ne gidin.

Adım 2: Menü listesinden “ Genel Yönetim ” veya “ Sistem ” seçeneğine dokunun.

Adım 3: Ardından “ Sıfırla ” ya dokunun.

Adım 4: Sıfırlamada menü “ Ayarları Sıfırla ” ya dokunun.

Bu, cihazınızın tüm ayarlarını sıfırlar ve cihazınızı varsayılan ayarlar menüsüne geri döndürür.

Yukarıdaki çözümer android 10’daki donma ve yanıt vermeyen UI sorunlarını düzeltmek için iki hızlı çözümdür. Umarız bu düzeltmeler rastgele donma sorununu çözer ve tekrar telefonunuzu sorunsuz bir deneyim ile kullana bilirsiniz.

Değerli zamanınız için teşekkürler. Yukarıdaki düzeltmeler işe yaramazsa Google güncellemelerini bekleyin. 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


Firefox tarayıcılı YouTube'da Ses Yok - Tetkik.net

Firefox tarayıcılı YouTube'da Ses Yok - Tetkik.net

[…] eksikliğinin en yaygın sorunu, YouTube videosunda sesin kapalı olmasıdır, bu nedenle öncelikle sesi kapatmadığınızdan emin […]