Android Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

ağ ayarlarını sıfırlama

Android Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır Wi-Fi veya mobil internet kullanırken sorun mu yaşıyorsunuz? Evetse, önce Android’de ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir. İşte bu yazıda, Android’de ağ ayarlarının herhangi bir güçlük çekmeden kolayca nasıl sıfırlanacağını adımlarla açıklayacağız.

Android akıllı telefonlarımızda mesajlaşma, arama veya internet için bir mobil ağ, Wi-Fi ve Bluetooth kullanıyoruz. Wi-Fi, Bluetooth veya herhangi bir şeye bağlanma sorunu nedeniyle kimseyle iletişim kuramadığımız için bazı ağ sorunları olduğunda sorun ortaya çıkar . Bundan sorumlu olabilecek bağlantı sorunları ve diğer sorunlar olabilir. Sorunlar aşağıdaki gibidir

  • Wi-Fi, parolayı sık sık girdikten sonra bile bağlanmıyor veya bağlı olsa bile internet bağlantısı alamıyor.
  • Veri paylaşamadığınız için Bluetooth diğer cihazlarla eşleştirilemeyebilir.
  • Mobil veriler çalışmıyor veya telefonlar ağ sinyalleri almıyor.

Android’de ağ ayarlarını sıfırlamak istemenizin başka birçok nedeni vardır.

Ağlar arasında sıkışıp kaldığınızda ve Android’de uygun sinyalleri beklediğinizde sorun çok rahatsız edicidir. Çözüm oldukça basit. Tek yapmanız gereken, Android’de ağ ayarlarını sıfırlamak ve ağla ilgili tüm ayarları varsayılan ayarlarına döndürmektir.

Varsayılan ayarlar, yeni bir cihazda çalışan ayarlar anlamına gelir. Ayarları sıfırlama, Bluetooth’u, ağları ve tabii ki VPN’i varsayılana döndürmek için sıfırlamanız gerektiği anlamına gelir .

Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, şimdi size bu tür sorunları nasıl düzelteceğinizi ve Android’de ağ ayarlarını nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağız. Ayrıca, ağı sıfırlamanın fotoğraflarınızı, videolarınızı veya kişilerinizi sileceği anlamına gelmediğini lütfen unutmayın.

Yine de, daha önce akıllı telefonunuza bağladığınız kaydedilmiş Wi-Fi şifrelerini ve Bluetooth cihazlarını siler. Bununla birlikte, Android telefonlarda ve tabletlerde ağ ayarlarının nasıl sıfırlanacağını daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Android Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlama

Android'de Ağ Ayarlarını Sıfırlamak İçin Son Bir Kılavuz

Ağ ayarlarının nasıl sıfırlanacağına ilişkin hızlı adımlar şunlardır

Adım 1: Cihazınızda ” Ayarlar Uygulaması ” nı arayın ve açın.

Adım 2: Şimdi aşağı kaydırmanız ve ayarlarda ” Aygıt Yönetimi ” veya ” Genel ” i bulmanız gerekir . Bazı telefonların ” Bağlantı ve Paylaşım ” veya ” Yedekle ve Sıfırla ” da ağ ayarlarını sıfırlama seçeneği vardır.

3. Adım: Sonraki sayfada üç seçenek bulacaksınız, yani ” Ayarları Sıfırla “, ” Ağ Ayarlarını Sıfırla ” ve ” Erişilebilirlik Ayarlarını Sıfırla “Yukarıdaki seçeneklerden ” Ağ ayarlarını sıfırla ” yı tıklayın.

Adım 4: Sonraki sayfada, ağ ayarlarını sıfırlamak istediğinizi onaylamanız istenecektir. Onaylamak için ” Ayarları sıfırla ” seçeneğine dokunun.

Adım 5: Şimdi, biraz zaman alacak ve sonra tüm ayarlarınız sıfırlandı.
Sıfırlama işlemi tamamlandığında, internete ve diğer özelliklere erişmek için Wi-Fi, Bluetooth veya mobil verilerinizi bağlayabilirsiniz. Bu kadar. Şimdi, Android telefonunuzda her şeyin istediğiniz gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Android telefonlarda ve tabletlerde ağ ayarlarını sıfırlamanın basit adımlarıdır. Artık internet sorunu yaşamadan tüm sayfalara ve uygulamalara kolayca erişebileceğinizi umuyoruz.

Değerli zamanınız için teşekkürler. Bu yazıyı okumaktan zevk alacağınızı umuyoruz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir