Android Telefonlarda YouTube arka planda çalma nasıl yapılır?

Youtube video audio palyback

Android Telefonlarda YouTube arka planda çalma nasıl yapılır? Normal YouTube uygulamasını kullanarak Spotify veya SoundCloud’da yaptığımız gibi arka planda ses çalamıyoruz. Bir kullanıcının YouTube’u Android’de yalnızca sesle arka planda oynatmak için YouTube’un premium sürümüne abone olması gerekir. Bir kuruş harcamak ve YouTube’da salt ses sürümünün tadını çıkarmak istemeyenler için, bunun için bir hile var.

Bugünün kılavuzunda, akıllı telefonunuzun arka planında Youtube sesini nasıl aktaracağınızı anlatacağız.

YouTube Sesini Arka Planda Çalın

YouTube üzerinden video izleyebilir ve ses akışını dinleyebiliriz. Ancak, bir Youtube videosu izlerken veya ses dinlerken cihazınızı kilitleyemeyeceğinizi fark etmiş olmalısınız. Cihazınızı kilitlerseniz buharlama duraklar.

Ya bir müzik videosundan sadece sesi dinleyebileceğinizi söylesek. Hayır, cihazınızı rootlamanız veya herhangi bir şey için ödeme yapmanız gerekmez, süslü bir uygulama ve roket bilimi yoktur. Kulağa ilginç geliyor, değil mi? Bu eğitimde, YouTube Audio’yu bir akıllı telefonun arka planında nasıl aktaracağınızı anlatacağız.

Akışla, arka planda ses dinlemek için Spotify’ı kullanma şeklimizi kastediyoruz. Cihazımızı kilitleyebiliriz. Ardından, kitap okurken veya başka bir şey yaparken sesi dinleyebiliriz – ilgili YouTube videosunu açık tutmaya gerek yoktur. Ayrıca, tercih ettiğiniz çalma listelerini arka planda da çalabilir.

YouTube Ses akışı

Aşağıda bahsettiğimiz adımları uygulamanız yeterlidir. Android’de arka planda YouTube’u nasıl oynayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. Android cihazınızdaki Chrome tarayıcısına gidin.
  2. Youtube.com’u açın
  3. Oynatmaya başlamak için bir videoya dokunun.
  4. Videonun açıldığını ve akışa başladığını görebilirsiniz.
  5. Sağ üst köşedeki üç noktalı menü düğmesine dokunun. Bir açılır menü görünecektir.
  6. Onay kutusuna dokunarak Masaüstü Sitesi’ni etkinleştirmeniz gerekir.
  7. Şimdi, cihazınızı kilitleyin ve kilit ekranına gidin.
  8. Kilit ekranında, daha önce oynattığım YouTube videosundan ses çalan sekmeyi görmelisiniz.
Akıllı telefonda YouTube Ses akışı

Bu, bu yöntem sadece videolarda çalışacağı anlamına gelmez. YouTube’da bir şarkı sözü videosu veya düz ses ise, yukarıdaki kılavuzu kullanarak bunu aktarabilirsiniz.

Bazen Masaüstü sitesini etkinleştirdiğinizde ve cihazınızı hızlı bir şekilde arka arkaya kilitlediğinizde sesi hemen duyamayabilirsiniz. Ses çalmaya devam ederken bir süre bekleyebilirsiniz. Aksi takdirde, kilit ekranına geri döndüğünüzde Oynat düğmesine manuel olarak basın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir