Android Wi-Fi Parolasını QR Koduyla Paylaşma

QR kod ile wifi paylaşma

Android Wi-Fi Parolasını QR Koduyla Paylaşma WiFi şifrenizi nasıl paylaşacağınızı bilmek, özellikle aceleniz olduğunda gerçek bir zaman tasarrufu olabilir. Ancak, bir yere yazmak yerine, Android cihazımızla paylaşmak daha rahattır.

Bu şekilde, yanlış ellere düşmeyecek ve evin etrafında temizlemek için daha az kağıdınız olacak. Aşağıdaki yöntem, üçüncü taraf bir uygulama kullanmak zorunda kalmadan WiFi şifrenizi nasıl paylaşabileceğinizi gösterecektir.

QR Kodunu Kullanarak WiFi Parolanızı Hızla Paylaşın – Android 10

Android 10 ile WiFi şifrenizi paylaşmak çok daha kolaylaştı Sadece cihazımızın ayarlarına giderek, özelleştirilmiş bir QR kodu kullanarak WiFi şifrenizi paylaşabilirsiniz. Kodunuza erişmek için şu adrese gidin:

How to share WiFi password using QR code
  1. Ayarlar
  2. Ağ ve Internet
  3. Kablosuz ağınızın adına dokunun
  4. Karikatür veya ağların adına dokunun
  5. Üstte QR kodu simgesiyle Paylaş seçeneğini belirleyin
  6. Parmak izi sensörü kullanarak kimliğinizi doğrulayın

Kimliğiniz onaylandıktan sonra diğer kişinin taraması için bir QR kodu görürsünüz. Bu kodun altında, diğer kişinin kodu tararken sorun yaşaması durumunda şifrenizin görüntülendiğini de görürsünüz. Şifreyi her zaman eski moda bir şekilde paylaşma seçeneğiniz vardır.

QR Kodu Kullanarak Bir WiFi Ağına Bağlanma

Birisi şifresini sizinle paylaşmak isteyeceğinden, bir QR kodu aracılığıyla bir WiFi ağına nasıl katılacağınızı bilmek de yararlıdır. Diğer kişinin QR cod’si hazır olduğunda, cihazınızdaki kamera uygulamasını kullanarak kodu tarayın.

Kameranın doğru bir şekilde odaklanmadığını fark ederseniz, QR koduna dokunun; görüntü netleşmelidir. Kamera QR kodunu okumalıdır ve WiFi ağına bağlanmak için bir bildirim alırsınız. Katılmak için üzerine dokunun ve hazırsınız.

QR kodunu taramanın başka bir yolu da şu adrese gitmektir.

How to Add WiFi network to Android scanning qr code
  1. Ayarlar
  2. Ağ ve Internet
  3. Kablosuz internet
  4. Ağ ekle

QR kodunu tarayarak bir WiFi ağına katılmak, manuel olarak yazmak zorunda olmaktan çok daha iyidir. Bu, diğer kişinin parolasını paylaşması için parolalarını bilmesini gerektirmez. Kaçımız gerçekten şifreyi ezbere biliyoruz, değil mi?

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir