Android WiFi Otomatik Olarak Bağlanmasını Engelleme

1 dk okuma süresi

Android WiFi Otomatik Olarak Bağlanmasını Engelleme Android cihazınızın mobil verilerinizden geçiş yapmasıyla, evinizin WiFi’sı çok uygun olabilir. Mobil ağınızı ev ağınız olduğu anda kullanmayı bırakırsınız, bu yüzden yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda kullanırsınız.

Ancak, yakındaki bir WiFi’ye bağlanmak kadar uygun olabilir, aynı zamanda tehlikeli olabilir. Bilmeden, telefonunuz yakındaki bir ücretsiz WiFi ağını (güvenli değildir) algılayabilir ve otomatik olarak bağlanabilir. Yani, manuel olarak geçiş yapmayı düşünmezseniz, burada Android cihazınızın kendi başına yapmasını nasıl engelleyebilirsiniz.

Android Cihazınızın Mobil Verilerden WiFi’ye Geçmesini Önleme

Otomatik bağlantı özelliğini devre dışı bırakmak için cihazınızın ayarlarını açın ve Ağ ve İnternet’e gidin. WiFi> WiFi Tercihleri’ne dokunun ve Açık ağa bağlan seçeneğini kapatın.

Ağı unutmayı da deneyebilirsiniz, bu yüzden tekrar o ağa yakınsanız Android cihazınız otomatik olarak bağlanmak yerine bağlanmak isteyip istemediğinizi soracaktır.

Android’de bir WiFi Ağı Nasıl Unutulur

Bir WiFi ağını unutmak için Ayarlar> Ağ ve İnternet> WiFi> Unutmak istediğiniz WiFi ağına uzun basın> Unut öğesine dokunun.

Bir WiFi ağına manuel olarak bağlanmak sinir bozucu görünebilir, ancak cihazınızı güvende tutmanın başka bir mükemmel yoludur. Cihazınızda Açık ağlara bağlan seçeneğini bulamazsanız, ağı her zaman unutabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x