Android’den iPhone’a Kişiler Nasıl Aktarılır

android'den iphone'a rehber aktarma

Android’den iPhone’a Kişiler Nasıl Aktarılır Cihazınızı Android’den iPhone’a değiştirdiğinizde kişi yönetimi zorlaşabilir . Sonuçta, Android’den iPhone’a aktarırken yüzlerce kişiyi kaybetmek istemeyeceksiniz. Android’in aksine, kurulum sırasında Google hesabını kullanarak oturum açmanın ve kişi listesini otomatik olarak senkronize etmenin kolay bir yolu yoktur. Kişileri Android’den iPhone’a nasıl aktaracağınızı bilmiyorsanız işler zorlaşabilir.

Android’den Android telefona geçmek, muhtemelen notları, görevleri, kişileri ve uygulamaları senkronize etmek için aynı Gmail kimliğini kullandığınız için ağrısız olabilir. Android’den iPhone’a geçerken, geçişi olabildiğince düzgün hale getirmek için ilgili araçları kullanmanız gerekir.

Bu yazıda, kişileri Android’den iPhone’a aktarmanın kolay yolları hakkında konuşacağız. İPhone’a Outlook kişileri eklemekten de bahsedeceğiz. Ayrıca, yakın zamanda aktarılan kişileri senkronize etmek için Apple iCloud platformunu nasıl kullanabileceğinizi de ele alacağız.

APPLE’IN ÇÖZÜMÜNÜ KULLANIN

Apple, Android’den iPhone’a geçiş yapan kullanıcılar için ‘iOS’a Taşı’ adlı bir çözüm geliştirdi. ‘İOS’a taşı’ uygulamasıyla, eski Android cihazlardan yeni iPhone’a mesajlar, arama günlükleri, kişiler aktarılabilir.

İlk olarak, Play Store’dan ‘iOS’a Taşı’ uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Yeni iPhone’unuzu kurulum ekranında yanınızda bulundurun. Şimdi, uygulamayı Android’de açın ve kurulum ekranlarından geçin. Bundan sonra uygulama, kodu iOS cihazından Android’e eklemenizi isteyecektir. Kodu girin, aktarma işlemi başlayacaktır.

İOS koduna git
İOS'a taşı

Birkaç dakika içinde kişiler, mesajlar, takvimler, fotoğraflar ve videolar gibi tüm ilgili verileriniz Android’den iOS’a kopyalanmaya başlayacaktır. İOS uygulamasına geçiş, aktarımı yapmak için güvenli bir özel Wi-Fi ağı kullanır.

Kodu girin

Apple’ın yoluna gitmek istemiyorsanız, tüm Gmail veya Outlook kişilerini iPhone’a aktarmak için aşağıdaki hileyi kullanabilirsiniz.

İPHONE’A GMAİL VE OUTLOOK HESABI EKLEME

İOS ile Yahoo, Outlook, iCloud, Microsoft Exchange ve daha fazlası gibi e-posta hesaplarını Apple ekosistemine doğrudan entegre edebilirsiniz. Apple, tüm e-posta kimliklerini eklemek, yönetmek ve silmek için merkezi bir yer sunar. İPhone’a Gmail ve Outlook hesabı eklemek ve kişileri senkronize etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: iPhone’da Ayarlar uygulamasını açın.

2. Adım: Parolalar ve Hesap’a gidin.

3. Adım: Hesap ekle’yi seçin ve Google ve Microsoft hesabı kimlik bilgilerini kullanarak giriş yapın.

Gmail veya görünüm

4. Adım: Gmail menüsünü açın; iPhone ile senkronize etmek için Posta, Kişiler, Takvim ve Notlar’ı göreceksiniz. Gmail kişilerini iPhone ile senkronize etmek için Kişiler’i etkinleştirin.

Gmail kişilerini etkinleştir

5. Adım: Tüm hesaplar menüsüne geri dönün ve Outlook sekmesine gidin. Outlook için kişileri de etkinleştirin.

Outlook ile Outlook görevlerini Apple Hatırlatıcılar uygulamasıyla da entegre edebilirsiniz.

İPHONE’DA VARSAYILAN KİŞİ HESABINI DEĞİŞTİRME

Tüm kişileri Android’den iPhone’a aktardığınıza göre, iPhone’daki iCloud entegrasyonundan yararlanmanın zamanı geldi. İlk olarak, iPhone’daki varsayılan kişi konumunu Gmail’den iCloud’a değiştirmeniz gerekir.

İPhone’da Ayarlar uygulamasını açın ve Kişiler> Varsayılan Hesap> seçeneğine gidin ve iCloud olarak değiştirin.

Kişi konumunu değiştirme
Varsayılan konum

Aynı ekrandan, aşağıdaki seçeneği kullanarak SIM kişileri içe aktarılabilir. Kişilerin dışa aktarılacağı konumu soracaktır.

Sim kişilerini içe aktarma

Şu andan itibaren, cihaza yeni bir kişi eklediğinizde, kişi iCloud platformuna kaydedilecektir.

KİŞİLERİ İCLOUD’A YEDEKLE

Tüm kişileri Android’den iPhone’a aktardınız. Şimdi, iCloud platformunu kullanarak bunların yedeğini alma zamanı. Uygulama, kişileri iPhone yedeklemesinden geri yüklemenizi kolaylaştırır.

Apple sağlam bir yedekleme sağlar ve bir iPhone’dan diğerine geçerken işlevi geri yükler (iOS’un Google’ın dağınık çözümüne kıyasla bilinen bir şeyidir). Sorunsuz bir aktarım yapmak için gerekli verileri iCloud’a yedeklemek önemlidir.

Icloud hesabı
Eski bağlantılar

Kişiler, mesajlar, takvimler ve daha fazlası için Ayarlar> Profil> iCloud’a gitmeniz ve yedeklemeniz gerekir.

Yukarıdaki çözümleri kullanarak Android’den iPhone’a kolayca kişi aktarabilirsiniz. Kişileri senkronize etmek için iPhone’a Gmail veya Outlook hesabı eklemeye devam etmenizi öneririm. Çevrimdışı yedekleme için bir .vcf dosyası oluşturmak üzere her zaman Süper Yedekleme gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir