Apple Onarım Durumunu Nasıl Kontrol Edilir

mysupport website 1024x891 1

Ürününüzün (iPhone, iPad, Mac, Watch, AirPods, HomePod veya Apple TV) onarım durumunu merak ediyor musunuz? Apple cihazınızı onarım için zaten servise bıraktıysanız, onarımınızın durumunu istediğiniz zaman kolayca kontrol edebilirsiniz. Bu kısa makalemizde, Apple cihazınızın durumunu nasıl takip edebileceğinizi açıklayacağız.

Apple, çeşitli donanım onarım seçenekleri sunar. Aygıtınızı bir Apple Store veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürebilirsiniz. 

  • Ürününüzü bir Apple Onarım Merkezine gönderin.
  • Bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısını ziyaret edin.
  • Randevu alarak Apple Store’da bir Genius ile tanışın.

Onarımınızdan önce aygıtınızın Apple’ın Sınırlı Garantisi veya bir AppleCare planı kapsamında olup olmadığını kontrol edebilirsiniz . Çünkü onarım maliyetiniz Apple standart sınırlı garantisinin veya AppleCare planının bir parçası olarak dahil edilebilir.

Apple Onarım Durumunu Nasıl Kontrol Edilir

Desteğim aracılığıyla onarım durumunuzu kontrol edin

1 . Bir web tarayıcısı açın ve Desteğim web sitesini açın. Bu web sitesi duruma hızlı ve kolay erişim sağlar.

mysupport website 1024x891 2 2

2 . Desteğimde Giriş Yap düğmesini tıklayın ( Sign in to My Support) ve Apple Kimliğiniz ve parolanızla giriş yapın. Bu Apple Kimliği, onarım isteğinizi başlatmak için kullandığınız kişi olmalıdır.

3 . Mevcut onarımlarınızı ve durumlarını göreceksiniz. “Ayrıntıları gör” bağlantısını tıklayarak daha fazla ayrıntı görebilirsiniz. Ayrıca tüm destek faaliyetlerinizi de göreceksiniz.

Destek durumu

4 . Aşağı kaydırın ve “Onarım Araması” bölümünü göreceksiniz. Onarımlarınızın ayrıntılarına bakmak için bu kısa formu kullanabilirsiniz. Onarım Kimliğinizi ve seri numaranızı veya posta kodunuzu girmeniz gerekecektir. Onarım kimliğiniz, Apple’ın size gönderdiği onarım onayı e-postasında bulunabilir. Bu Desteğim sayfası, Son Etkinlik bölümü altında onarım kimliğinizi de içerir. Ürününüzün seri numarasını orijinal ürün fişi veya faturasında da kolayca bulabilirsiniz. Seri numarasını bulmanın başka yolları da vardır . Seri numarasını ve onarım kimliğini girdikten sonra Devam’a tıklayın.

Onarım Araması

Apple’ın size onarım durumunuzla ilgili e-posta bildirimleri göndereceğini lütfen unutmayın. Ayrıca şu an itibariyle Apple’ın Destek uygulamasının onarım aramaları sunmadığını unutmayın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir