ipad pro with apple pencil 610x486 1

Apple Pencil Nasıl Şarj Edilir

Apple Pencil Nasıl Şarj Edilir Apple Pencil, iPad için harika bir aksesuardır, ancak sahiplikte yeniyseniz, Apple Pencil’ı nasıl şarj edeceğinizden tam olarak emin olamayabilirsiniz.

Apple Pencil’ı şarj etmek kolaydır, ancak nasıl şarj edileceği, sahip olduğunuz Apple Pencil modeline / nesline bağlıdır. Endişelenmeyin, ayırt etmek ve ne olursa olsun şarj etmek kolaydır.

Hangi Apple Pencil modeline sahip olursanız olun, Bluetooth’un ilişkili olduğu iPad ile açık olduğundan emin olun (Ayarlar> Bluetooth).

2. nesil Apple Pencil’ı Şarj Etme

2. nesil Apple Pencil gerçek bir kurşun kaleme çok benziyor ve hissettiriyor ve şarj etmek, kurşun kalem ve iPad’in üzerindeki mıknatıslar kullanılarak iletken bir şekilde yapılıyor.

Sadece iPad’in ses düğmelerinin bulunduğu tarafını arayın ve manyetik konektör, o taraftaki aygıtın yaklaşık yarısında olmalıdır. Apple Kalemini bunun üzerine düz bir şekilde yerleştirin ve mıknatısla yerine oturacak ve hemen şarj olmaya başlayacaktır.

Apple Pencil nasıl şarj edilir

Ekranda hemen Apple Kurşun Kalem için bir şarj durumu ve yüzde şarj göstergesi göreceksiniz.

1. nesil Apple Pencil’ı şarj etme

1. nesil Apple Pencil, bir iPad’in kendisi veya bir USB Güç Adaptörü ve bunun için şarj adaptörü kullanarak Lightning bağlantı noktasına bağlanır.

Yeni bir 1. nesil Apple Kurşun Kaleminiz varsa, onu USB bağlantı noktasına bağlamak ve iPad’de Bluetooth’u etkinleştirmek temelde onu kurmak için yapmanız gereken tek şeydir.

Apple Pencil 2. nesli iPad olmadan şarj edebilir misiniz?

Bazı kullanıcılar, ikinci nesil Apple Pencil’ı, manyetik olarak takmak için iPad olmadan şarj edip edemeyeceklerini merak ediyor. 2. nesil ile bunun mümkün olmadığı ortaya çıktı (zaten) ve bağımsız olarak şarj edilebilen tek model Apple Pencil 1. nesil.

Apple Pencil’ı şarj etmek ne kadar sürer?

Her iki modelde de Apple Pencil’ı şarj etmek oldukça hızlıdır, bu nedenle manyetik ekli gen 2 veya Lightning bağlantı noktası gen 1’e sahipseniz, çok kısa bir süre içinde şarj edilecek ve kullanıma hazır olacaktır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir