Apple Pencil ve iPad Pro için Dokunma Ayarlarını Değiştirme

Apple Pencil'ı özelleştir

Apple Pencil ve iPad Pro için Dokunma Ayarlarını Değiştirme 2. nesil Apple Pencil, daha önce mevcut olmayan birkaç yeni özelleştirilebilir özelliğe sahiptir. Bu basit kılavuz, özellikle Apple Pencil ve iPad Pro’nuz için musluk ayarlarının nasıl değiştirileceğini tartışacaktır. Bu kılavuzun 2. nesil Apple Pencil’a özel olduğunu unutmayın, çünkü 1. nesil musluk özellikleri ve özelleştirme seçenekleri açısından çok daha sınırlıdır. Hangi nesil kaleme sahip olduğunuzdan emin değilseniz, 1. nesil Apple Pencil şarj etmek için bir yıldırım bağlantı noktasına takmanızı gerektirir. Kablosuz olarak şarj edebiliyorsanız, 2. nesil Apple Pencil’a sahipsiniz. Ayrıca iPad pro’nuzu manyetik olarak da uygun şekilde tıklatır.

Apple Pencil Ayarları

Apple Pencil’ınıza otomatik olarak programlanan varsayılan ayarlar çift dokunma özelliğini içerir. Bu, yan kurşun kalemine arka arkaya iki dokunuşla normal kurşun kalem aracından silgiye geçmenizi sağlar. Bu düğme o kadar ihtiyatlı ki, bazıları onu bile özleyebilir. Düz tarafta bulunur, ancak kalemin ucuna yakın tüm üst üçte birlik kısım bu harekete duyarlıdır.

Araçlara hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan birkaç başka musluk özelliği vardır. İPad Pro’nuzu hangi işlevler için kullandığınıza bağlı olarak, bu çok daha hızlı ve akıcı geçişler için oldukça faydalı olabilir.

Apple Pencil’ı özelleştir

Apple Pencil’ınızda çift dokunma hareketini özelleştirmek için önce Ayarlarınıza gitmelisiniz. “Apple Pencil” seçeneğini görene kadar ekranı aşağı kaydırın. Bu seçeneği görmüyorsanız, Apple Pencil’ınızın şarj edildiğinden ve cihazınızla eşleştirildiğinden emin olun. “Apple Pencil” altında, “Geçerli Araç ve Silgi Arasında Geçiş Yap”, “Geçerli Araç ile Son Kullanılanlar Arasında Geçiş Yap”, “Renk Paletini Göster” ve “Kapalı” gibi seçeneklerin bir listesi olmalıdır.

Düğme Seçenekleri

Çift dokunma düğmesinden rahatsız olursanız veya yaptığınız işin önüne geçtiğini fark ederseniz, bu menüden kolayca kapatabilirsiniz. Vurgulama aracını çeşitli uygulamalar arasında kullanmayı planlıyorsanız, daha akıcı bir iş akışı için “Geçerli Araç ile Son Kullanılanlar Arasında Geçiş Yap” seçeneğine geçmek yardımcı olabilir. Bu, yalnızca yan düğmeye iki kez dokunarak en son araçlarınıza kolayca geri dönmenizi sağlar.

Bu işlev etkinleştirildikten sonra Apple Pencil ile kullandığınız uygulamalardan birine gitmeli ve sık kullandığınız bir araç seçmelisiniz. Ardından, çift dokunma özelliğini kullanarak geçmek istediğiniz başka bir araç seçin. Kalem ve fosforlu kalem bulundurmak not almak için harika bir araç kombinasyonu olabilir.

Renk Seçenekleri

“Renk Paletini Göster” seçeneği etkinleştirildiğinde, çift dokunma özelliğini kullanarak yazma rengini değiştirebilirsiniz. Düğmeye iki kez dokunduğunuzda, bir renk paleti görüntülenir. Bu şekilde, hangi rengin işinize uygun olduğunu seçebilirsiniz ve o renkle yazmaya başlayacaksınız. Bu, özellikle sanatçılar için bir dizi farklı amaç için son derece yararlıdır. Bu, yazma veya çizim için çok çeşitli renkler arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmanızı sağlar.

Bu çift dokunma ayarları genellikle üçüncü taraf uygulamalarına da aktarılır. Bazı uygulamalar, uygulamayı keşfetmeye başlamadan veya hatta ayarlarınızı tercihlerinizi yerine getirmeden önce Apple Pencil ayarlarınızı yapılandırmanızı bile gerektirir. Ancak, bazı uygulama çift dokunma ayarları veya eylemleri uygulamanın kendisinin dışına taşınmaz.

Sadece Ayarlarınıza giderek ve seçeneklerinizi görüntüleyerek deneyiminizi daha verimli ve sürekli hale getirmek için etkinleştirebileceğiniz birkaç kısayol ve eylem vardır. Bu özellikle Apple Pencil ve iPad Pro’nuzu çizim veya yazma amacıyla aktif olarak kullanıyorsanız doğrudur.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir