Apple Watch E-posta Bildirimlerini Almıyor

Apple Watch Restart

Apple Watch E-posta Bildirimlerini Almıyor Apple Watch’unuz e-postalar ve e-posta bildirimleri alıyor mu? Pek çok Apple Watch sahibi için bu özellik beklenmedik bir şekilde çalışmayı durdurdu ve akıllı saatlerini olması gerekenden çok daha az kullanışlı hale getirdi.

Bu, iPhone’unuzdaki Mail uygulamasında bir sorun varsa meydana gelebilir. Veya Apple Watch’unuzdaki bildirim ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir. Her iki durumda da, nasıl düzelteceğinizi aşağıda öğrenebilirsiniz.

Önce iPhone’unuzdaki e-posta sorunlarını düzeltin

Apple Watch’unuzda e-posta almıyorsanız yapmanız gereken ilk eylem, bu e-postaların iPhone’unuzda çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Mail uygulamasını veya kullandığınız herhangi bir üçüncü taraf e-posta uygulamasını açın ve en son e-postalarınızın olup olmadığına bakın.

İPhone’unuzdan herhangi bir sorun yaşamadan e-posta gönderip alabiliyorsanız, sorunun Apple Watch’unuzda olması gerekir.

Bununla birlikte, iPhone’unuzda da e-posta sorunları varsa, önce bunları düzeltmeniz gerekir. İPhone’unuzla ilgili e-posta sorunlarını çözmek için aşağıdaki adımları izleyin , ardından Apple Watch’unuzdaki sorunları gidermek için geri dönün.Apple İpuçları ve Son Dakika Haberleri İçeren Bültenimizi Alın

Apple Watch’unuzda bildirimler nasıl görünür hale getirilir

Apple Watch’unuzdaki tüm bildirimleri istediğiniz zaman ekranın üstünden aşağı kaydırarak görüntüleyebilirsiniz. Bu, en son e-posta bildirimlerinizi göstermesi gereken Bildirim Merkezi’ni ortaya çıkarır.

Ayarlarınız ne olursa olsun, belirli durumlar e-posta bildirimlerinin Apple Watch’unuzda görünmesini her zaman durdurur. Örneğin, Apple Ürünü e-posta bildirimleri yok eğer görünür.

  • Apple Watch’unuzu takmıyorsunuz
  • İPhone’unuzun kilidi açık ve uyanık
  • Apple Watch’unuz iPhone’unuza bağlı değil

Apple Watch e-posta bildirimlerinizle ilgili sorunları gidermeye başlamadan önce bileğinize takın ve iPhone’unuzu kullanmayı bırakın. Apple Watch bildirimleri hem iPhone’unuzda hem de aynı anda izlenmemelidir.

Apple Watch’unuz ile iPhone arasındaki bağlantıyı kontrol edin

Apple Watch’unuzun ve iPhone’unuzun birbiriyle konuşup konuşmadığını öğrenmek için yukarı kaydırarak Kontrol Merkezini açın ve durum çubuğunda yeşil bir iPhone simgesi arayın.

Bu simgeyi göremiyorsanız, iPhone’unuza Ping göndermek için Kontrol Merkezindeki iPhone düğmesine dokunun . Bu, iPhone’unuzda bir uyarı çalmalıdır.

Adım 1. Apple Watch’unuzda bu özellikleri kapatın

Apple Watch’unuzda herhangi bir e-posta bildirimi almak istemediğiniz zamanlar vardır: örneğin, önemli toplantılar ve film gösterimleri. Apple, bunu karşılamak için Apple Watch bildirimlerini sessize almanın birkaç yolunu içeriyordu.

Yanlışlıkla bu özelliklerden birini açmış olabilirsiniz, tek yapmanız gereken onları tekrar kapatmaktır.

Rahatsız etmeyin

Apple Watch’unuzda ekranın üst kısmında hilal şeklinde bir ay simgesi görüyorsanız Rahatsız Etmeyin’i açmış olabilirsiniz. Bu, gelen tüm bildirimleri ve uyarıları susturur.

Apple Watch'ta Rahatsız Etmeyin Anahtarı

Kontrol Merkezi’ni açmak için yukarı kaydırın, ardından Rahatsız Etmeyin’i kapatmak için hilal simgesine dokunun.

Tiyatro Modu

Apple Watch ekranınızın üst kısmındaki dramatik bir maske simgesi, Sinema Modunun açık olduğu anlamına gelir. Bu, gelen tüm bildirimleri susturur ve sinema veya tiyatrodayken ekranı karartır.

Apple Watch'ta Sinema Modu Geçişi

Kontrol Merkezini açmak için yukarı kaydırın, ardından Tiyatro Modunu kapatmak için dramatik maske simgesine dokunun.

Sessiz mod

Apple Watch’unuzda e-posta bildirimleri için dokunsal uyarılar hissedebiliyor ancak bunları duyamıyorsanız, Etkileşimsiz Mod’u açmış olabilirsiniz.

Silent Mode Toggle on Apple Watch 1 1

Kontrol Merkezini açmak için yukarı kaydırın, ardından kapatmak için zil simgesine dokunun.

2. Adım. Uyarıların gücünü ve hacmini artırın

Apple Watch’unuz e-posta alıyor olabilir, ancak bildirimler geldiklerinde fark edemeyeceğiniz kadar zayıf veya çok sessiz. Bağlı iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasında ses ve dokunma ayarlarını değiştirerek bunu düzeltmek kolaydır.

Apple Watch için Ses ve Dokunuşları Ayarlayın

Watch uygulamasını açın ve sol alttaki Saatim sekmesini seçin. Sesler ve Haptikler’e dokunun, ardından Uyarı Sesi ve Haptik Kuvvetini ayarlayın. Maksimum seviyelere çıkarmak için kaydırıcıların her birini sağa sürükleyin.

Adım 3. Apple Watch’unuz için Mail bildirimlerini açın

Diğer uygulamalar size Apple Watch’unuzda bildirim gönderebiliyorsa, e-posta uygulamanızın bildirim ayarlarında bir sorun olabilir. İPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasını kullanarak bu ayarları yapmak kolaydır.

Apple Watch’unuzdaki çoğu uygulama, iPhone bildirimlerinizi yansıtma veya özel Apple Watch ayarları oluşturma seçeneği sunar. İPhone’unuzu yansıtarak başlayın, bu işe yaramazsa, bunun yerine özel ayarlar oluşturmaya çalışın.

İPhone bildirimlerini yansıtın

İPhone'dan Watch'a Posta Bildirimlerini Yansıtın

Apple Watch uygulamasını açın ve Bildirimler’e dokunun . Mail uygulamasını veya kullandığınız herhangi bir üçüncü taraf e-posta uygulamasını seçin ve iPhone’umu Yansıtmayı seçin.

Şimdi iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. Aynı uygulama için Bildirimlere gidin ve ekranın üst kısmındaki bildirimleri açın. Ardından, o uygulama için kullanmak istediğiniz uyarı türünü ve sesleri seçin.

İPhone'da Posta Bildirimlerine İzin Ver

Apple Watch’unuz gelecekteki e-posta bildirimleri için bu ayarları yansıtmalıdır.

Özel uyarı ayarları

Apple Watch uygulamasını açın ve Bildirimler’e dokunun. Mail uygulamasını veya kullandığınız herhangi bir üçüncü taraf e-posta uygulamasını seçin ve Özel’i seçin.

Apple Watch'ta Özel Posta Bildirimleri

Uyarıları Göster seçeneğini açın, ardından posta kutularınızın her birine dokunun ve Sesli ve Dokunsal uyarıları açın.

Adım 4. Apple Watch’unuzda Bilek Algılamayı Devre Dışı Bırakın

Apple Watch’unuzun içindeki bir sensör, onu taktığınızı algılar. Apple Watch’unuzu takmıyorsanız herhangi bir e-posta bildirimi almaz.

Saatinizdeki sensörle ilgili bir sorun olabilir, bu da siz takarken takmadığınızı düşünmesine neden olabilir. Bu durumda, düzeltmek için fiziksel bir onarıma ihtiyacınız olabilir.

Apple Watch için Bilek Algılamayı Devre Dışı Bırak

Sensörü test etmek için Apple Watch ayarlarınızda Bilek Algılama’yı kapatın. İPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın ve Parola> Bilek Algılama bölümüne gidin.

Bu, e-posta bildirimi sorunlarınızı çözerse saatinizin onarımı hakkında Apple Destek ile görüşün.

Adım 5. Apple Watch’unuzu güncelleyin, yeniden başlatın ve eşlemesini kaldırın

Başka hiçbir şey yardımcı olmadıysa Apple Watch’unuzu güncellemeli, yeniden başlatmalı ve eşlemesini kaldırmalısınız. Bu üç sorun giderme önerisi, çok çeşitli teknoloji ile ilgili sorunlar için etkili çözümlerdir.

İPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu güncelleyin

İPhone 11 Pro'yu Güncelleyin Çok Isınır

İPhone’unuzu güncelleyerek başlayın. Wi-Fi’ye bağlayın ve Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme ‘ye gidin. Yeni iOS güncellemelerini indirin ve yükleyin.

Ardından Apple Watch’unuzu şarj etmeye başlayın ve iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın. Aç My İzle sekmesi ve gidin Genel> Yazılım Güncelleme. Güncelleme tamamlanana kadar Apple Watch’unuzu şarj etmek için bağlı tutun.

İPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu yeniden başlatın

Her iki cihazı da güncelledikten sonra, kapatıp açın.

İPhone’unuzda, sizden kaydırarak kapatmanızı isteyene kadar Ses düğmesinin yanındaki Yan düğmeyi basılı tutun. Yeniden başlatmak için Yan düğmeye basmadan önce iPhone ekranınızın kararmasını bekleyin.

Apple Watch iMessage Çalışmıyor, Nasıl Yapılır

Apple Watch’unuzda Yan düğmeyi basılı tutun, ardından Kapat simgesini sağa kaydırın. Apple Watch’unuzu yeniden başlatmak için Yan düğmeye basmadan önce ekranın kararmasını bekleyin.

Apple Watch’unuzun eşlemesini kaldırın

İPhone 1'deki Eşleştirmeyi Kaldır

Ne zaman Apple İzle eşleşmeyi kaldırmak, sizin bağlı iPhone’da tüm izleme verilerinin yedeğini oluşturur. Bu iki cihazı bir sonraki eşleştirmenizde, herhangi bir veri kaybını önlemek için bu yedeği geri yükleyebilirsiniz.

İPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın ve Saatim sekmesine gidin. Ekranın üst kısmında saatinizi seçin ve ardından adının yanındaki i düğmesine dokunun. Apple Watch’un Eşleştirmesini Kaldır’ı seçin ve Apple Kimliği parolanızı girerek eşlemesini kaldırmak istediğinizi onaylayın.

İPhone 2'nin Eşleştirmesini Kaldır

Saatin eşleştirmesi bittikten sonra, iPhone’unuzu Apple Watch’unuzla yeniden eşleştirmek için Apple Watch uygulamasındaki istemleri izleyin. Bunu yaparken size Apple Watch yedeklemenizi geri yükleme seçeneği sunmalıdır.

Apple Watch bildirimleriniz hakkında daha fazla bilgi edinin

Apple Watch, iPhone’unuzdaki tüm bildirimleri yönetmek için hızlı ve kolay bir yol sağlar. Önemsiz olanları atlayabilir veya zamana duyarlı uyarılarla ilgili olarak doğrudan saatten işlem yapabilirsiniz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir