Bilgisayar kablosuz yazıcı nasıl bağlanır

iPhone wifi bağlanmıyor

Bilgisayar kablosuz yazıcı nasıl bağlanır Kablosuz bir yazıcı kullanmak için, onu bir ağ yazıcısı olarak kurmanız gerekir. bu makalemizde wifi ağınıza nasıl yazıcınızı nasıl kuracağınızı anlatacağız.

Windows’ta bir ağ yazıcısı kurun

Windows altında bir ağ yazıcısı kurmak oldukça basittir

  1. Yazıcı kontrol paneline gidin Windows 10: Sol alttaki Windows logosuna sağ tıklayın ve “Ayarlar” ı seçin. Ardından “Aygıtlar” ı ve sağdaki “Aygıtlar ve Yazıcılar” ı tıklayın.
    Windows 8: Başlat ekranına “sys” yazarak Denetim Masası’nı çağırın – ardından Win8 araması, Denetim Masası için arama sonucu ile açılır. Orada “Aygıtları ve yazıcıları göster” öğesini seçin.
    Windows 7: Ekranın sol alt kısmındaki Başlat düğmesine basın ve sağdaki “Aygıtlar ve Yazıcılar” öğesini seçin.
  2. Yazıcınızı ekleyin Şimdi pencerenin üst kısmındaki “Yazıcı Ekle” ye tıklayın (resme bakın). Burada alt öğe olan “Ağ yazıcısı ekle” yi seçin. Daha sonra mevcut tüm ağ yazıcıları aranacaktır.
  3. Seçili yazıcıyı onaylayın Yazıcı bulunursa, üzerine tıklayın ve “İleri” seçeneğine tıklayarak seçiminizi onaylayın.
  4. Yazıcınızı adlandırın Artık, bulmayı kolaylaştırmak için yazıcıya bir ad verebilirsiniz. Ardından “İleri” ye tıklayın.
  5. Yazıcıyı varsayılan olarak seçin Son olarak, yazıcıyı varsayılan yazıcı olarak seçmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Bunu yapmak için, söz konusu kutunun önüne bir onay işareti koyun. Son olarak, “Bitir” e tıklayın.

Wi-Fi ağı üzerinden yazdırma – bu şekilde çalışır

Kablosuz yazıcınızı kurduktan sonra, belgelerinizi Wi-Fi ağı üzerinden yazdırabilirsiniz. Kablosuz olarak yazdırıp tarayabilmeniz için önce, diğer tüm cihazları (yani: PC, mobil cihaz) aynı Wi-Fi’ye bağlamanız gerekecektir. Aynı Wi-Fi ağındayken, yazıcıyı PC’nizde veya mobil cihazınızda normal bir yazıcı gibi kullanabileceğiniz normal bir yazıcı olarak bulmalısınız.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


Spoolsv.exe hatası ve diğer Yazdırma sorunları - Tetkik.net

Spoolsv.exe hatası ve diğer Yazdırma sorunları - Tetkik.net

[…] yazdırma sorunlarının çoğu, ‘Yazdırma Biriktiricisi‘ hizmeti (spoolsv.exe) bozuk yazdırma işleri nedeniyle düzgün çalışmadığında ortaya […]