troubleshoot advanced options windows 10

Bilgisayardaki Sonsuz Döngü Hatası nedir?

Bilgisayardaki Sonsuz Döngü Hatası nedir? Sonsuz bir döngü hatası, bilgisayarınızı aynı eylemleri defalarca tekrarlamaya zorlayan teknik bir arızayı tanımlar. Örneğin, en son işletim sistemi sürümünü yükledikten sonra cihazınızı yeniden başlattınız. Ancak, önyükleme yapmak yerine bilgisayarınız yeniden başlamaya devam eder. Görünüşe göre bu alışılmadık davranışı hiçbir şey sona erdiremez. Başka bir deyişle, bilgisayarınız sonsuz bir yeniden başlatma döngüsünde sıkışmış durumda.

Can sıkıcı Mavi Ölüm Ekranı sorunu veya BSoD, Windows 10’daki sonsuz döngü hatalarının başka bir örneğidir.

Sonsuz Döngü Hatalarına Ne Sebep Olur?

Sonsuz döngü sorunları genellikle kullanıcılar işletim sistemini güncelledikten, bilgisayarlarına yeni bir program yükledikten veya mevcut programları ve uygulamaları güncelledikten sonra ortaya çıkar. Basitçe söylemek gerekirse, yeni program dosyaları veya sistem dosyaları eskilerinin yerini alamaz. Veya isterseniz, eski ve yeni dosyalar çakışarak sonsuz döngü hatalarına yol açar.

Windows 10’da Sonsuz Döngü Sorunları Nasıl Giderilir

Harici Cihazların Bağlantısını Kes

İlk adım, bilgisayarınıza bağlı tüm çevre birimlerinin bağlantısını kesmekten oluşur. Buna fareniz, klavyeniz, harici depolama aygıtlarınız, vb. Dahildir. Sorun devam ederse, sonraki çözüme geçin.

Gelişmiş Önyükleme Seçeneklerini Kullanın

gelişmiş seçeneklerde sorun giderme pencereleri 10

Makine yeniden başlamadan önce Güç seçeneğine erişebiliyorsanız, Shift tuşuna basın ve Güç → Yeniden Başlat seçeneğine tıklayın. Bu şekilde bilgisayarı yeniden başlatabilir ve Gelişmiş Önyükleme Seçeneklerine girebilirsiniz.

Ardından, Sorun Giderme  bölümü → Gelişmiş → Başlangıç ​​seçeneğine gidin. Yeniden Başlat düğmesine basın. Ardından ağ ile güvenli modda oturum açmak için F5’e basın.

sürücü imzası uygulama pencerelerini devre dışı bırakın 10

Son güncellemeleri kaldırın veya sonsuz döngü sorununa neden olabilecek sorunlu programları kaldırın. Tüm bunlar başarısız olursa, Gelişmiş ayarlara geri dönün ve Sürücü imzası uygulamasını devre dışı bırakmak için F7 tuşuna basın.

Birçok kullanıcı, sürücü imzası özelliğini kapattıktan sonra sonsuz döngü hatalarının durduğunu doğruladı.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir