Chrome ERR_CONNECTION_REFUSED Hatası

Err_connection_refused hatası

Google Chrome kullanıcıları ERR_CONNECTION_REFUSED adlı bir hatayla sıkça karşılaştıklarını söylüyorlar. Bu hata mesajı etkinliklerinizi durdurur ve düzeltmeden bir web sitesine ulaşmayı neredeyse imkansız hale getirir.

err bağlantısı reddedildi

Hepimiz hızlı bir şekilde internette gezinmeye ve saniyeler içinde ihtiyacımız olan bilgileri almaya alışkınız. Bu yüzden bizi hedefimize ulaşmaktan ayıran bir sorun ortaya çıktığında bu işlerimizin aksaması anlamına geliyor. Bu makalede, Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED’i düzeltmek için en iyi 10 yöntemi sizin için yazmaya karar verdik. Daha önce hiç sorun giderme yapmamış olsanız bile, aşağıda açıklanan her şey birkaç dakika içinde yapılabilir.

ERR_CONNECTION_REFUSED hatası nedir?

err bağlantısı reddedildi hatası nedir

Ortalama bir kullanıcı için bu hata oldukça korkutucu görünüyor. Hata oluştuğunda ekranda gördüğünüz çok fazla bilgi yok, bu da sorun gidermeyi kendiniz zorlaştırıyor. Bu yüzden size yardım etmek için buradayız.

Temel bilgilerle başlayalım. Bu hata hemen hemen her tarayıcıda farklı adlar altında teşvik edilebilir. Bu, büyük olasılıkla internet bağlantınızla ilgili bir istemci tarafı sorunudur. Hatanın sizin için neden ortaya çıktığıyla ilgili birçok şey var. Örneğin, yanlış antivirüs, DNS yapılandırması veya tarayıcı ayarları suçlu olabilir.

Nadir durumlarda, web sitesinin kendisi kullanılamadığı için hata görünebilir. Ancak, varsayılan olarak, Google Chrome bu durumda farklı bir hata mesajı verir.

Sebebi ne olursa olsun Google Chrome’unuzdaki ERR_CONNECTION_REFUSED değerini düzeltmek için aşağıdaki yöntemleri kullanın . Bir yöntem işe yaramıyorsa bir sonrakine geçin! Bu hatanın birçok nedeni vardır, diğer sorun giderme yöntemlerini deneyerek yanlış gidemezsiniz.

Yöntem 1. Ziyaret ettiğiniz web sitesinin durumunu kontrol edin

Bu hatayı düzeltmek için yapmanız gereken ilk şey, ziyaret etmeye çalıştığınız web sitesinin durumunu kontrol etmektir. Web sitesi çalışmıyorsa, hatayı alan tek kişi siz değilsiniz ve web sitesi sahiplerinin düzeltmesini beklemeniz gerekir.

Elinizde kimsenin eline ulaşıp web sitesini ziyaret etmelerini istemiyorsanız, Aşağıya Herkes veya Sadece Ben’i kullanmanızı öneririz . Burada, web sitesi alan adını yazıp diğer herkes için kapalı olup olmadığını veya cihazınızda bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

web sitesi durumunu kontrol et

Ne yazık ki, erişmeye çalıştığınız web sitesi gerçekten çalışmıyorsa, yapabileceğiniz tek şey beklemektir. Sahiplere ulaşmaya çalışın ve sorunu bildirin. Bir kez farkında olduklarında, bir düzeltme üzerinde çalışmaya başlayabilirler.

Yöntem 2. Modemi yeniden başlatın

İnternetle ilgili sorunlarla karşılaştığınızda her zaman denemeniz gereken bir şey yönlendiricinizi yeniden başlatmaktır. Bu, cihazın kendini çözmesine ve muhtemelen sistemindeki devam eden sorunları düzeltmesine izin verecektir.

Modemi 3 kolay adımda yeniden başlatabilirsiniz:

 1. Modemin güç düğmesini bulun ve cihazı kapatın.
 2. Birkaç dakika bekleyin. Modemin ve ağınızın düzgün bir şekilde kapanması için 5 dakika beklemenizi öneririz.
 3. Modemi tekrar açın.

Yöntem 3. Google Hesabı ile senkronizasyonu durdurma

Bazı kullanıcılar, Google Hesapları ve Google Chrome tarayıcıları ile senkronizasyonu durdurmanın  ERR_CONNECTION_REFUSED hatasını düzelttiğini bildirdi.

 1. Google Chrome’u açın ve adres çubuğuna chrome://settings/people yazın .
 2. Tarayıcınıza bağlı bir Google Hesabınız varsa, senkronizasyonu durdurmak için Kapat düğmesini tıklayın.
  senkronizasyonu kapat
 3. Google Chrome’u yeniden başlatın ve bir web sitesine erişmeye çalışırken hatanın hala görünüp görünmediğine bakın.

Yöntem 4. Tarama verilerinizi temizleme

Önbelleğinizi ve diğer tarama verilerini temizlemek,  ERR_CONNECTION_REFUSED hatasının beklenenden daha hızlı çözülmesine yardımcı olabilir.

 1. Google Chrome’u açın, ardından Diğer simgesini (dikey olarak düzenlenmiş üç nokta ile gösterilir) tıklayın ve imleci Diğer araçların üzerine getirin. Burada, Tarama verilerini temizle’yi tıklayın.
  tarama verilerini temizle
 2. Zaman aralığının Tüm zaman olarak ayarlandığından emin olun.
 3. Tüm bu seçeneklerin işaretli olduğundan emin olun: Tarama geçmişiÇerezler ve diğer site verileri ile Önbelleğe alınmış resimler ve dosyalar.
 4. Verileri temizle düğmesine tıklayın.
 5. İşlem bittikten sonra Google Chrome’u yeniden başlatın ve tarayıcıyı kullanırken hatanın hala görünüp görünmediğine bakın.

Yöntem 5. Virüsten koruma yazılımınızı geçici olarak devre dışı bırakın

antivirüs yazılımını geçici olarak devre dışı bırakma

Virüsten koruma uygulamalarının, İnternet bağlantınıza müdahale ederek bilgisayarlarda sorunlara neden olduğu bilinmektedir. Şu anda kullandığınız virüsten koruma yazılımının geçici olarak devre dışı bırakarak ERR_CONNECTION_REFUSED hatasına neden olup olmadığını test edebilirsiniz .

Bilgisayarınızı korumasız kullanmak güvenli olmadığı için bu yöntemin önerilmediğini unutmayın. Yalnızca olası risklerin farkındaysanız ve olabilecek herhangi bir hasarı geri almak için sisteminizin yedeğine sahipseniz devam edin.

 1. Görev çubuğunuzdaki boş bir alanı sağ tıklayın ve Görev Yöneticisi’ni seçin.
 2. Görev Yöneticisi küçük modda başlatıldıysa, ” Mod ayrıntıları ” düğmesini tıklayarak ayrıntıları genişlettiğinizden emin olun.
 3. Pencerenin üstünde bulunan başlık menüsünü kullanarak Başlangıç  sekmesine geçin.
 4. Antivirüs uygulamanızı listeden bulun ve üzerine bir kez tıklayarak seçin.
 5. Pencerenin sağ alt köşesinde görünen Devre Dışı Bırak düğmesini tıklayın. Bu, cihazınızı başlattığınızda uygulamanın başlatılmasını devre dışı bırakır.
 6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hatanın tekrar görünüp görünmediğini görmek için Google Chrome’u kullanın. Değilse, antivirüsünüz en olası sorumludur.

Yöntem 6. DNS önbelleğinizi temizleyin

DNS’niz eskiyse, bu durumun neden olabileceği sorunları düzeltmek için önbelleğini manuel olarak temizleyebilirsiniz. Yöntem basittir ve Komut İstemi’ni kullanmayı içerir. Bu yöntemi gerçekleştirmek için bir yönetici hesabı kullanmanız gerekebileceğini unutmayın.

 1. Klavyenizdeki Windows + R tuşlarına basın. Bu, çalıştır penceresini getirecektir.
 2. Tırnak işaretleri olmadan ” cmd ” yazın ve klavyenizdeki Enter tuşuna basın. Bu, klasik Komut İstemi uygulamasını başlatacaktır.
 3. Aşağıdaki komutu yapıştırın ve Enter tuşuna
  basın:  ipconfig / flushdns
 4. Komut İstemi’ni kapatın ve Google Chrome’un hala ERR_CONNECTION_REFUSED hatasını düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Yöntem 7. Farklı bir DNS adresine değiştirin

Bu soruna hızlı bir çözüm, DNS sunucunuzu değiştiriyor. Bunu yaparak, sınırlamaların üstesinden gelebilir ve hatta cihazınızda daha iyi bir internet hızı elde edebilirsiniz. DNS sunucunuzu bilinen, hızlı ve herkese açık bir DNS olarak hızlı bir şekilde değiştirmek için gereken adımlar şunlardır.

 1. Klavyenizdeki Windows + R tuşlarına basın . Bu, Çalıştır penceresini getirecektir.
 2. “ Control ” yazın ve klavyenizdeki Enter tuşuna basın. Bu, klasik Denetim Masası uygulamasını başlatacaktır.
 3. Ağ ve İnternet’i tıklayın , ardından Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni seçin.
 4. Yandaki menüden, Adaptör ayarlarını değiştir bağlantısını tıklayın. Bu yeni bir pencere açacak.
 5. Şu anda kullanmakta olduğunuz bağlantıyı sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
 6. Aşağı kaydırın ve Internet protokolü sürüm 4’e (TCP / IPv4) tıklayınÖzellikler butonuna Tıklayın.
 7. Aşağıdaki DNS Sunucusu adreslerini kullan’ı seçin.
 8. İlk satıra 1.1.1.1 yazın, ardından ikinci satıra 1.0.0.1 yazın. Bu, DNS’inizi buraya tıklayarak daha fazla bilgi edinebileceğiniz popüler 1.1.1.1 sunucusuna değiştirecektir.
 9. Değişikliklerinizi uygulamak için Tamam’ı tıklayın. Google Chrome’u kullanmayı deneyin ve DNS sunucunuzu değiştirdikten sonra hatanın çözülüp çözülmediğine bakın.

Yöntem 8. Gereksiz Chrome uzantılarını kaldırın

Google Chrome uzantılarının bir hit veya miss olduğu bilinmektedir. Bazı uzantılar zararlı kod veya ziyaret ettiğiniz web sitelerine müdahale eden özellikler içerebilir. Hatanızın giderilip giderilmediğini görmek için yüklediğiniz gereksiz uzantıları devre dışı bırakmanızı öneririz.

 1. Google Chrome’u açın, ardından Diğer simgesini (dikey olarak düzenlenmiş üç nokta ile gösterilir) tıklayın ve imleci Diğer araçların üzerine getirin. Burada, Uzantılar’ı tıklayın.
  Alternatif olarak, tarayıcınıza chrome://extensions / yazarak ulaşa bilirsiniz.
  google chrome uzantısı
 2. Tanımadığınız veya ihtiyaç duymadığınız uzantılardaki Kaldır düğmesini tıklayın. ERR_CONNECTION_REFUSED hatasının devam edip etmediğini kontrol edin

Yöntem 9. Google Chrome’u sıfırlayın

Başka bir şey işe yaramazsa, Google Chrome ayarlarınızı sıfırlamak işe yarayabilir. Aşağıdaki adımları uygularsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

 1. Google Chrome’u açın, ardından Diğer simgesini (dikey olarak düzenlenmiş üç nokta ile gösterilir) tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.
  daha fazla ikon
 2. Sayfanın en altına gidin ve Gelişmiş’i tıklayın.
 3. Sıfırla ve temizle bölümüne gidin, ardından Ayarları orijinal varsayılanlarına geri yükle’yi tıklayın.
  ayarları varsayılan duruma getirmek
 4. Ayarları sıfırla düğmesi tıklayın.
  Ayarları Sıfırla
 5. İşlem bittikten sonra Google Chrome’u yeniden başlatın ve tarayıcıyı kullandığınızda ERR_CONNECTION_REFUSED hatasının hala görünüp görünmediğine bakın.

Yöntem 10. Internet Bağlantıları Sorun Gidericisi’ni çalıştırın

Windows ile ilgili bir çözüm yerleşik sorun gidericilerden birini çalıştırıyor olabilir. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin.

 1. Windows klavye kısayolunu kullanarak Ayarlar’ı açın veya Başlat menüsündeki dişli çark simgesini tıklayarak erişin.
 2. Güncelleme ve Güvenlik sekmesine tıklayın.
 3. Sol taraftaki menüden Sorun Giderme’yi seçin.
 4. Aşağı kaydırın ve Internet Bağlantıları’nı seçin, ardından Sorunları algıla’yı tıklayın ve düzeltmeleri uygulayın (veya sorun gidericiyi çalıştırın ) ve sorun gidericinin işini yapmasına izin verin.
 5. Sorun giderici çalışmayı bitirdiğinde sisteminizi yeniden başlatın. 

Bu makalenin Google Chrome’daki ERR_CONNECTION_REFUSED hatasını çözmenize yardımcı olduğunu umuyoruz . İnternet’te kesintisiz gezinmenin tadını çıkarın!

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir