20200612 5ee3c7566525f

Chrome ve Firefox Konumu Gizleme

Chrome ve Firefox Konumu Gizleme Bugün Google Chrome veya Mozilla Firefox gibi çoğu tarayıcı coğrafi konum hizmetleri içermektedir. Bu bazen ilginç olabilir. Örneğin, havanın ne olacağını görmek için bir web sayfası açarken, bize hızlı bir şekilde bulunduğumuz alanı gösterir. Bununla birlikte, bu aynı zamanda gizlilik kaybı anlamına gelir ve gereğinden fazla veri vermek istemeyen birçok kullanıcı için bir sorun olabilir. Bu yazıda Chrome ve Firefox’ta konumun nasıl gizleneceği hakkında konuşacağız. Ayrıca sahte konum için yapmanız gereken adımlarda açıklayacağız.

Chrome ve Firefox’ta konum nasıl gizlenir

Bugün en popüler iki tarayıcıdan bahsediyoruz. Her türlü işletim sistemi ve platformda milyonlarca kullanıcısı var. Bu, kullanabileceğimiz işlevler ve araçlar açısından da çok çeşitli olanaklara sahip olduğumuz anlamına gelir.

Bu sefer hem Google Chrome hem de Mozilla Firefox’ta konumu gizlemek için ne yapmamız gerektiğini açıklayacağız . Sadece bir dizi adımı izlemeliyiz ve kısa sürede mahremiyetimizi bu şekilde geliştirmiş olacağız.

Chrome’daki konumu gizle

İlk olarak, Google tarayıcısında konumun nasıl gizleneceğini açıklayacağız.  Çoğu işletim sisteminde en popüler olanıdır.

Bunun için tarayıcıyı açmalıyız, yukarıdaki üç nokta menüsünü tıklattık,  Ayarlar’ı seçin, Gizlilik ve güvenlikSite ayarları girin ve orada Konum  bölümünü göreceğiz .

Bloquear la ubicación tr Krom

Konumumuzu tanımak için izin verdiğimiz bazı sayfalar ve hizmetler görünecektir. Bunu engelleyebilir ve bu sayfaların bu bilgilere erişmesini engelleyebiliriz. Konumu bilmeden önce herhangi bir sitenin bize ne yapacağımızı sorması için kutuyu da işaretleyebiliriz.

İki bölüm göreceğiz: konumumuzu bilmemek için engellediğimiz siteler ve izin verdiğimiz siteler.

Firefox’ta konumu gizle

Mozilla Firefox tarayıcısıyla benzer bir şey yapabiliriz . Bildiğimiz gibi, kullanıcılar tarafından en çok kullanılanlardan biridir ve doğru bir şekilde kaçınmazsak konumumuzu da bilebilirler.

Bu durumda tarayıcıyı yeniden başlatır, SeçeneklerGizlilik ve güvenlik  bölümüne gidip en altta bulunan Konum bölümünü ararız. Orada erişime izin verdiğimiz siteleri değiştirebilir, yenilerini ekleyebilir vb.

Firefox'taki Ocultar la ubicación tr

Aşağıda konumumuzu bilmek için istekleri gizlemek için bir kutu göreceğiz. İstersek işaretleyebiliriz.

Chrome ve Firefox’ta sahte konum nasıl yapılır?

Konumumuzu bilmelerini önlemenin yanı sıra, yapabileceğimiz bir şey de o konumu tahrif etmektir. Bu, hem Google Chrome hem de Mozilla Firefox’ta yapılabilir, ancak bu sefer harici araçlar kullanmamız gerekecek.

Google Chrome’da, Konum Koruması adlı bir uzantıdan yararlanabiliriz.  Resmi Chrome mağazasından indirebilirsiniz.

Bu uzantı, tarama yaparken konumu kolayca değiştirmemizi sağlar.  Dünyanın herhangi bir yerinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Tamamen ücretsiz ve kullanımı çok sezgisel.

Mozilla Firefox’ta benzer bir aracı da kullanabiliriz. Bu sefer tarayıcının kendisinden yapabiliriz. About: config yazmanız gerekir ve orada geo.enabled öğesini arayın ve True olarak ayarlandığından emin olun. O zaman geo.provider.network.url dosyasını aramalıyız.

Bu değeri manuel olarak değiştirmek zorunda kalacağız. Düzenleme düğmesini göreceğiz ve şu metin verilerini yapıştırmamız gerekiyor: application / json, {«location»: {«lat»: 00.0000, «lng»: -00.0000}, «accuracy»: 27000.0} Ne yapmalıyız do, lat (enlem) ve lng (boylam) değerlerini değiştirmektir. Tam olarak ne olduklarını bilmeliyiz ve bunun için kullanabileceğimiz farklı sayfalar ve araçlar var. Böylece Firefox’ta konumumuzu tahrif edebiliriz.

Kısacası, bu adımları izleyerek hem Google Chrome hem de Mozilla Firefox’taki konumu gizleyebilir ve tahrif edebiliriz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir