email

e-mail mesajı nasıl kaydedilir?

e-mail mesajı nasıl kaydedilir? E-mail çevrim içi bir hizmettir; bu, çevrim içi bir sunucunun mesaj göndermek / iletmekten sorumlu olduğu ve mesajlarınızın sunucuda bulunduğu anlamına gelir. E-postayı okuduğunuzda, mesaj e-posta okuyucunuza indirilir. Aldığınız kopya geçici olabilir ve yalnızca mesaja erişildiğinde yüklenebilir. Ayrıca çevrimdışı bir kopya da olabilir, yani siz silmediğimiz sürece cihazınızda kalacaktır, ancak yalnızca kullandığınız uygulama / istemci üzerinden okunabilir.

Kavram biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak bir e-posta mesajını kaydetmeniz gerekiyorsa, kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

E-posta mesajını kaydet

Bir e-posta mesajını kaydetmenin dört farklı yolu vardır. Tüm bu yöntemler, gerektiğinde / gerektiğinde iş için farklı bir uygulama kullanmaya istekli olmanız koşuluyla hemen hemen her tür e-posta hesabı için kullanılabilir.

Arşivleme: Arşivleme, bir e-postayı saklamanıza ancak yine de ana gelen kutunuzdan taşımanıza olanak tanır. Bu özellik Gmail ve Outlook’ta kullanılabilir, ancak diğer hizmetlerde de bulunabilir. Çoğu masaüstü e-posta istemcisinin bir arşivleme özelliği olacaktır. Arşivlenmiş bir e-posta hala hizmetin sunucularında yaşıyor. Arşivlenmiş bir e-postaya erişmek için e-posta hesabınıza erişimimizin olması gerekir. Tüm ekler ve e-posta başlıkları kaydedilir.

HTML Kaydet: Bu, tarayıcınızda erişebileceğiniz herhangi bir e-posta için çalışır. Temel olarak e-postanın web görünümünü kaydediyorsunuz. Ekler ve e-posta başlığı bilgileri onunla birlikte kaydedilmeye bilir. Kaydedilen dosyayı herhangi bir tarayıcıda açabilirsiniz.

1 th

Çevrimdışı indir: Bu yöntem Outlook 365, Thunderbird, Mail vb. E-posta istemcilerinde çalışır. E-posta yerel diskinize kaydedilir, ancak yalnızca kaydedildiği e-posta istemcisi aracılığıyla erişilebilir. dosya zaten sisteminizde olduğu için e-posta hesabınızı kullanın.

EML Olarak Kaydet: EML dosyası, dışa aktarılmış bir e-posta, ekler ve tümüdür. Dosya kolayca diğer sistemlere taşınabilir ve okunabilir. Bir EML dosyasını okumak için e-posta hesabınıza erişmeniz gerekmez.

1. Bir e-postayı arşivleyin

 1. E-postayı açın seçtiğiniz e-posta istemcisi arşive istediğiniz, veya tarayıcınızda.
 2. Bir arşiv düğmesi arayın ve tıklayın. E-posta arşivlenecek. E-posta hizmetinizin / istemcinizin çalışma şekline bağlı olarak, gelen kutusundan taşınamayabilir.
archive email

2. HTML’yi kaydedin

 1. Web tarayıcınızdan e-posta iletinize erişin.
 2. Web servisinde s seçeneği varsa, mesajı kendi penceresinde açın . E-postanın yüklenmesine izin verin ve görüntüler bir mesajda engellenirse, önce yükleyin.
 3. E-postanın açık olduğu tarayıcı penceresinde / sekmesinde Ctrl + S’ ye dokunun ve dosyayı kaydedin.
 4. HTML dosyasına çift tıklayıp istediğiniz tarayıcıda açarak mesajı istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz.
save email html

3. Çevrimdışı indir

Bu, temel olarak bir e-posta istemcisinde gelen tüm e-postalara uygulanan bir ayardır. Kullandığınız e-posta istemcisi bu özelliğe sahip olabilir veya olmayabilir, ancak çoğu masaüstü e-posta istemcisi bu özelliğe sahiptir.

 1. E-posta hesabınızı açın ve ayarlarına gidin.
 2. E-postaları kaydetme veya çevrimdışı tutma seçeneğini bulun.
 3. Outlook 365 için Dosya> Bilgi> Hesap Ayarları> Hesap Ayarları’na gidebilirsiniz.
 4. E- posta sekmesinde e-posta hesabınızı seçin ve Değiştir’i tıklayın.
 5. ‘ E-postayı çevrimdışı tut’ kaydırıcısını kullanın ve ‘Tümü’ olarak ayarlayın.
outlook email offline

4. EML olarak kaydet

Bir e-posta, bir masaüstü istemciden ve bir web portalından EML biçiminde kaydedilebilir. Gmail gibi bir web portalı üzerinden görüntülediğiniz e-postalar için normalde gördüğünüz HTML sürümünü değil, orijinal iletiyi nasıl görüntüleyeceğinizi anlamanız gerekir.

 1. Orijinal mesajı tarayıcınızda açın. Gmail’de daha fazla seçenek düğmesini tıklayabilir ve Orijinali Göster’i seçebilirsiniz.
 2. İçin orijinal ileti görünümü, görünüm Açma ve ‘İndirme Orjinal’ seçeneğini tıklayın etmek EML olarak e-posta kaydedin.
 3. Web tabanlı e-postanızda orijinal mesajı görüntüleme veya indirme seçeneği yoksa , e-postayı bir masaüstü e-posta istemcisinde yapılandırın. Windows 10’da Mail’i kullanabilirsiniz.
 4. Mail’de iletiyi açın ve tıklayın daha fazla seçenek (üç nokta) tuşuna ve Farklı kaydet seçeneğini seçin.
 5. Mesajı kaydetmek istediğiniz yeri seçin, mesaj EML dosyası olarak kaydedilir.
save eml file

Toparlamak gerekirse

E-posta mesajlarını çevrimdışı olarak kaydetmek kolaydır ve bunları açmak da kolaydır. Çoğu durumda, bu, başka bir e-postaya e-posta eklemek için kullanabileceğiniz en basit yöntemdir. Daha sonra ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz önemli bir e-posta varsa, çevrimdışı veya yerel diskinize kaydetmek iyi bir fikir olabilir. Bir iş e-posta hesabından e-posta kaydediyorsanız, bunu yapmanızı engelleyen işyeri politikalarını ihlal etmediğinizden emin olun.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir