E-posta Üzerinden Büyük Dosyalar Nasıl Gönderilir

transfer ccomplete 1024x590 1

E-posta hızla kurtulamadığımız bir platform haline geliyor. Elbette, bugün ailemiz ve arkadaşlarımızla iletişim kurmamıza yardımcı olacak sayısız anlık mesajlaşma hizmeti var. Bununla birlikte, resmi yazışmaların değiş tokuşunu içeren görevler hala e-posta gerektirmektedir.

Bununla birlikte, dijital çağımızda bu iletişim tarzının sınırlamaları vardır. Örnek olarak, çoğu e-posta hizmeti platformunda (Gmail, Outlook, Yahoo, mail.com, vb.) Kullanıcılar hala eklerde 25MB dosya boyutu ile sınırlıdır. Dosyalarımızın son birkaç yılda ne kadar büyük hale geldiği göz önüne alındığında, bu sınırlama birçokları için bir darboğaz, dolayısıyla bulut depolama seçeneklerinin yükselişini kanıtlıyor.

Bu aynı zamanda büyük dosyaları posta yoluyla göndermek için çok sayıda üçüncü taraf çözümüne yol açtı, bazıları sınırda gölgeli iken, önde gelen girişimlerden diğerleri tamamen kalkamadı.

Bugün, WeTransfer, giderek daha çok ilgi gören bir üçüncü taraf çözümüne bakacağız.

Başlamak, WeTransfer’ı ziyaret edin ve Dosyalarınızı Ekle’ye tıklamak kadar basittir. Bunun yerine eklemek istiyorsanız Klasör Seç’e tıklayın.

Alıcının e-posta adresini ve e-posta adresinizi belirlenen alanlara girmeniz gerekir. E-posta adresinize gönderilen bir doğrulama kodunu girmeniz istenecektir.

Lütfen göndermek istediğiniz dosya boyutuna ve internet bağlantınıza bağlı olarak bir süre beklemeniz gerekebileceğini unutmayın.

WeTransfer, kullanıcıların ücretsiz planda 2 GB’a kadar dosyaları ücretsiz olarak göndermelerine olanak tanır. Ayrıca bunu fazlasıyla 1 TB’a çıkaran bir Pro katmanı da var.

Doğrulama kodunu girdikten sonra, dosyalar alıcının e-posta adresine gönderilecektir, Ancak, ücretsiz katmandaki kullanıcıların söz konusu dosyaları almak için 1 haftası vardır.

Dosyaları postayla göndermenin bu yöntemi, dosyaları genellikle çok fazla zaman ve çaba gerektiren bir bulut depolama sitesine yüklemeyi içeren diğer mevcut yöntemlerden daha az yorucudur .

Bu büyük dosyaları meslektaşlarınıza ve arkadaşlarınıza aktarmak için hangi platformları kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 2

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


ahmet

ahmet

Wetransfer maalesef eskisi kadar kullanışlı değil. Her seferinde doğrulama kodu istiyor. Üstelik hala 2 gb’ye kadar dosya gönderiliyor. Alternarif olarak sendgb sitesini tavsiye ederim. 5 gb’ye kadar dosya üye olunmadan ve doğrulama kodu olmadan paylaşılıyor. Dropbox da bir alternatif ama hızlı dosya göndermek için pek kullanışlı değil.

tetkik

tetkik

Makaleye katkınız için Teşekkürler