How to insert a PDF into

Excel dosyasına PDF ekleme

Excel dosyasına PDF ekleme Excel’e PDF eklemek gerçekte olduğundan daha karmaşık gelebilir. İyi haber şu ki, sadece birkaç dakika sürüyor ve adımların hatırlanması kolay.

Yani, bir dahaki sefere bir Excel dosyasına PDF göndermeniz gerektiğinde, bunu sizin için yapmak için kimseyi rahatsız etmek zorunda kalmazsınız. Bu PDF’yi Excel dosyasına nasıl ekleyebileceğinizi görelim.

PDF Dosyasını Excel’e Ekleme

Excel dosyasını açtıktan sonra Ekle sekmesine, ardından Metin seçeneğine gidin ve Nesne seçeneğini seçin.

How to insert a PDF into

Nesne penceresi göründüğünde, Dosyadan Oluştur sekmesine ve ardından Gözat seçeneğine tıklayın. PDF dosyanızı bulun ve seçin.

How to Add PDF to Excel file

PDF dosyasını seçtikten sonra, dosyanın yolu Nesne kutusunda görünür. PDF’nin tamamının tamamen gösterilmesini istiyorsanız Tamam’ı tıklamanız yeterlidir.

Diyelim ki daha az karışık bir yol arıyorsunuz. İstediğiniz zaman Simge olarak görüntüle seçeneğini tıklayabilirsiniz . Bu seçeneği seçerseniz, tıkladığınızda, tercih ettiğiniz PDF olarak ayarladığınız programda açılacak bir simge göreceksiniz.

Dosyanızı canlı bir belgeye dönüştürmek için Dosyaya bağla seçeneğinin kutusunu işaretlemeniz yeterlidir.

How to turn your Excel file into a live document

Her iki seçeneği de seçmek mümkündür ve bunu yaparak dosyanıza ulaşmanın daha az rahatsız edici bir yolu oluşturulur. PDF’yi özelleştirmek için, simgeye sağ tıklayın ve Nesneyi Biçimlendir seçeneğini seçin.

Göreceğiniz yeni pencere size çeşitli seçenekler sunar. Örneğin, Kırp, boyutu değiştirebilir, rengi değiştirebilir ve simgenin çıktısını alırken gösterilmesini istemiyorsanız, Özellikler’e gidip Yazdır nesnesi yazan kutuyu işaretleyebilirsiniz.

How to customize PDF icon in

Dosyanın simgesinin boyutunu hücrenin boyutuna göre değiştirmesini istiyorsanız, Özellikler sekmesine gidin ve Hücrelerle taşı ve boyutlandır’a tıklayın ve Tamam’a tıklayın.

İsterseniz, birden fazla PDF ekleyebilirsiniz. Şimdi işleri biraz değiştirecekseniz ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir