Facebook Parolası Nasıl Değiştirilir

facebook şifre değiştirme

Facebook hesaplarının bireyler tarafından saldırıya uğradığına dair bir dizi rapor var ve bu kullanıcılar arasında endişe verici bir olay haline geldi. Bilgisayar korsanları, arkadaşlarınızın ve aile üyelerinizin kim olduğu, çalışma geçmişiniz ve hatta gönderilen ve alınan resimlerle birlikte kişisel mesajlarınızın içeriği gibi kişisel bilgilerinize erişebilir. Sadece bu değil, Facebook’unuzu kullandığınız e-posta adresine veya web sitelerine, özellikle finansal bilgilerinize giriş yapmak için de erişebilirler. Ardından Facebook hesabınızın şifresini düzenli olarak değiştirmeniz önemle tavsiye edilir. Bu, bilgisayar korsanlarının hesabınıza girmesini önlemek içindir. Yine de birisinin bilgisayarınıza veya mobil hesabınıza erişmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız, Facebook şifrenizi bir an önce değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu makalede facebook şifrenizi değiştirmeniz için atacağınız adımları yazdık.

Facebook Parolanızı Değiştirme

Facebook şifrenizi değiştirmek oldukça kolaydır ve sadece birkaç dakika sürer. İşte Facebook hesabınızın şifresini web sitesinden ve iPhone, iPad, Android gibi Facebook Mobile App’ta ve Facebook Mobile App yüklü olan cihazların nasıl değiştirileceğine ilişkin kolay adımlar.

Facebook Mobil Uygulamasını Kullanma

Facebook şifrenizi Cihazınızdaki Facebook Mobil Uygulamasını kullanarak değiştirebilirsiniz.

  1. Facebook mobil uygulamanızı cihazınızda başlatın Mobil cihazınızın ana ekranından Facebook Uygulaması simgesine dokunun.
  2. Ekranın sağ alt köşesinde 3 yatay satıra dokunun Facebook ana ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan 3 yatay çizgiyi tıkladıktan sonra Facebook Menüsü görünecektir.
  3. Ayarlara dokunun Ayarlar ve Gizlilik Bölümü’nde aşağı kaydırın ve Ayarlara dokunun. 
  4. Güvenlik ve Girişe dokunun Ayarlar Menüsündeki Güvenlik bölümünün altında, Güvenlik ve Girişe dokunun.
  5. Şifreyi Değiştir üzerine dokunun Güvenlik ve Giriş Bölümü altında, Giriş Bölümü’ne gidin ve Şifreyi değiştir üzerine dokunun. 
  6. Alanları Doldurun Mevcut şifrenizi girin. Yeni şifreyi girin, ardından yeni şifreyi tekrar girin. Yapılan değişiklikleri onaylamak ve uygulamak için Değişiklikleri Kaydet üzerine dokunun.

Facebook Hesabınıza giriş yapmak için 2 veya daha fazla cihaz kullanıyorsanız, Diğer cihazlardan çıkış yapın ekranı görünecektir.  Hesabınıza Giriş Yapmayı veya Diğer Cihazları İncelemeyi seçebilirsiniz. Oturumu açık tut seçeneğini belirlerseniz, güvenlik ve oturum açma ekranına yönlendirilirsiniz. Şifrenizi başarıyla değiştirdiniz. Öte yandan, diğer cihazları İncelemeyi seçerseniz, hesabınızla kullanılan cihazlardan manuel olarak çıkış yapma seçeneğiniz olacaktır.

Facebook web sitesinde Facebook Parolasını değiştirin.

Adım 1: Tarayıcıyı başlatın ve facebook.com yazın. Henüz giriş yapmadıysanız Facebook hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Facebook ana ekranının sağ üst köşesinde aşağıyı gösteren oku tıklayın. Görüntülenen açılır menüden Ayarlar’ı tıklayın.

Adım 3: Genel Hesap Ayarları bölümünde, ekranın sol köşesindeki Güvenlik ve Giriş seçeneğini seçin ve tıklayın.

Adım 4: Güvenlik ve Giriş menüsünden aşağı kaydırın ve Giriş sekmesinde Parolayı Değiştir’e tıklayın.

5. Adım: Boş alanları doldurun. Facebook hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız geçerli şifreyi girin. Ardından, yeni şifrenizi girin ve tekrar Yeni şifreyi tekrar girin. Yeni şifreniz ve yeni şifrenizi tekrar girmeniz gerekir.

6. Adım: Değişiklikleri onaylamak ve uygulamak için Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın.

Parola Değiştirildi iletişim kutusu görüntülenir. Diğer cihazları gözden geçirme veya Giriş yapmayı sürdürme seçeneğiniz olacaktır. Hesabınıza giriş yapmış 2 veya daha fazla cihaz kullanıyorsanız Giriş yapmayı seçebilir ve şifre değiştirilen menüye yönlendirileceksiniz veya diğer cihazları inceleyin. Bu durumda, kullanılan cihazları gözden geçirebilir ve hesabınızı manuel olarak cihazlardan çıkış yapabilirsiniz.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra Facebook Hesabınızın şifresini başarıyla değiştireceksiniz

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir