Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir

Ultimate Guide To Change Facebook Password

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir Facebook şifrenizi mi unuttunuz?  Facebook şifresini değiştirmek mi yoksa sıfırlamak mı istiyorsunuz? sorununu cevabı evet ise, bu konuda size yardımcı olacağız.

Sosyal medya siteleri bilgisayar korsanlarının en büyük hedeflerinden biridir. Tüm giriş bilgilerinizi çalar ve kötüye kullanmaya başlarlar.  Şifreyi hatırlamak için kullanıcıların çoğu tüm sosyal medya sitelerinde aynı şifreyi belirler. Parolalarını sık sık değiştiremeyen kullanıcılar için en büyük sorundur.

Bu nedenle, Facebook hesabınızı bilgisayar korsanlarından korumak için Facebook şifrenizi sık sık değiştirmeniz gerekir. Rakam ve sembollerden oluşan güçlü bir şifre seçmek, Facebook hesabınızı korumanın harika bir yoludur. Bilgisayar korsanları basit parolaları kolayca hackleyebilir. Bu nedenle, bugün yazımızda Facebook şifresini nasıl değiştireceğimizi anlatacağız.

Facebook, kullanıcılar arasında en eski ve en trend platformlardan biridir. Milyonlarca kullanıcı, arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmak ve sohbet etmek için bu uygulamayı kullanıyor. Facebook, hesabınızı bilgisayar korsanlarına karşı korumak için güvenli gizlilik seçenekleri sunar.

Ancak gizlilik dışında, hesabınız için güçlü bir şifre seçme seçeneği önceliktir. Facebook, şifrenizi istediğiniz zaman, istediğiniz yerde sıfırlamak veya değiştirmek için kolay erişim sağlar.

Facebook Şifresini Değiştirme

Facebook Şifresini Değiştirmek İçin Nihai Kılavuz

Eski Facebook şifrenizi hatırlar ve yenisiyle değiştirmek isterseniz, bu yöntem tam size göre. Aşağıdaki bölümlere bir göz atalım.

 • “ Facebook Uygulaması ” nı açın ve hesabınızda oturum açın.
 • Ardından sayfanın sağ üst köşesindeki ” Üç Yatay Çizgi ” yi tıklayın.
 • Listeyi sonuna kadar kaydırın ve “ Ayarlar ve Gizlilik ” e tıklayın.
 • Listeden “ Ayarlar ” a ve ardından “ Güvenlik ve Giriş ” e dokunun.
 • Menüde, “ Giriş ” bölümünün altındaki “ Parolayı Değiştir ” seçeneğine dokunun.
 • “Geçerli Parolanızı” girmeniz ve ardından kutulara 2 kez “ Yeni Parola ” girmeniz gereken bir sonraki sayfaya götürür.
 • Son olarak, ” Değişiklikleri Kaydet ” e hafifçe dokunu ve işlem tamamdır.

Facebook Şifresini Sıfırla veya Değiştirme

Eski Facebook şifresini unuttuğunuzda (Facebook şifremi unuttum ) Facebook Şifresini Sıfırla gereklidir.  Veya hesabınız hacklenir ve bilgisayar korsanı şifreyi değiştirir. Facebook hesabınızın geçerli şifresini unutursanız endişelenmeyin; şifreyi sıfırlamak sizin için mükemmel bir seçenektir. Mevcut şifrenizi gerektirmez, ancak hesabınızı doğrulamak için ikincil yöntemleri kullanabilirsiniz. Şimdi Facebook şifresini nasıl sıfırlayacağınıza bir göz atalım.

 • Facebook’u açın “ Hesap Sayfanızı Bulun ”
 • Ardından uygun ” E-posta / Telefon numarası / veya kullanıcı adı ” girin.
 • Ardından ” Ara ” seçeneğine hafifçe dokunun
 • Hesabınızı kurtarmak için sayfadaki tüm talimatları uygulayın.
 • Bundan sonra bir “ Yeni Parola ” ayarlayın ve işlem tamam.
 • Hesabınıza yeni bir şifre ile giriş yapın ve Facebook deneyiminden tekrar yararlanmaya başlayın.

Not: Telefon numaranızı Facebook hesabınıza bağladıysanız, hesabınızı doğrulamak için bu numaradan Facebook’tan bir OTP alabilirsiniz.

Toparlamak gerekise

Bu, Facebook şifresini kolay ve hızlı bir şekilde değiştirmenin yollarıdır. Bize göre, daha iyi koruma için tüm sosyal medya sitelerinin parolasını sık sık değiştirmeniz gerekir. Veya Facebook hesabınızı daha fazla korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanabilirsiniz.

Değerli zamanınız için teşekkürler. Artık Facebook şifresini kolayca ve hızlı bir şekilde kurtarabileceğinizi veya değiştirebileceğinizi umuyoruz. Daha fazla güncelleme için bizi takip edin.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir