How to open Firefox Task Manager

Firefox Görev Yöneticisine Nasıl Erişilir

Firefox Görev Yöneticisine Nasıl Erişilir Bilgisayarınızı mümkün olan en iyi durumda tutmaya çalışırsınız, ancak her zaman yanlış davranacak bir şeyler olacaktır. Bilgisayarınızın performansını neyin etkilediğinden emin değilseniz, her zaman Firefox’un görev yöneticisini kontrol edebilirsiniz.

Görev yöneticisi sayesinde, hangi uzantıların ve sekmelerin en çok enerji veya bellek kullandığını görebilirsiniz; bundan sonra, çok fazla bellek veya CPU kullanımı tüketen sekmeyi veya uzantıyı devre dışı bırakmaya karar verebilirsiniz.

Firefox Görev Yöneticisi Nasıl Açılır

Firefox görev yöneticisine erişmek için sağ üstteki menü satırına tıklayın. Altta bulunan daha fazla seçeneğe ve görev yöneticisine tıklayın.

How to open Firefox Task Manager

Bellek veya Enerji Etkisi başlığına tıklayın ve sekmeler, hangilerinin en çok veya en az miktarda kaynağı kullandığı şeklinde düzenlenecektir.

what tabs are using the mosr memory

Görev yöneticisi, aşağıdaki gibi farklı sütunlara ayrılmıştır:

  • Ad – Size uzantının veya sekmenin adını gösterir
  • Tür – Bunun bir sekme mi yoksa eklenti mi olduğunu gösterir.
  • Enerji Etkisi – Bu öğenin bilgisayarınızda ne kadar etkisi olduğu. Etiket yüksekse, bu neden düşük sistem performansından muzdarip olduğunuzu açıklayabilir.
  • Bellek – Burada, belirli bir öğenin ne kadar bellek kullandığını göreceksiniz.

İmleci görevin adının üzerine yerleştirmek, o öğenin kaç tane gönderdiğini gösterir. Her zaman durum böyle olmayabilir, ancak adın arkasında bir ok görürseniz, izleyicilere ve alt çerçevelere erişmek istiyorsanız üzerine tıklayabilirsiniz. Kapatmak istediğiniz bir sekme görürseniz, geleneksel yöntemi uygulayabilir veya görev yöneticisinde X’e tıklayabilirsiniz.

Sonuç

Firefox görev yöneticisi, herhangi bir ek yazılım yüklemeden bilgisayarınızın kaynaklarını çok fazla kullanan sekme ve eklentileri görmenin harika bir yoludur. bunu ne sıklıkta kullanırsın?


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir