Firefox’ta Resim içinde Resim Modu Nasıl Açılır

Enable pic in pic mode

Firefox’ta Resim içinde Resim Modu Nasıl Açılır Çalışırken video oynatmaktan hoşlanıyor musunuz? Bazı insanlar biraz arka plan gürültüsüne ihtiyaç duyarken, diğerleri tam sessizliğe ihtiyaç duyar. Arka planda biraz gürültüye ihtiyacınız varsa, Firefox’un resim içinde resim özelliği, videoları çok rahatsız etmeden izlemenin harika bir yoludur.

Firefox’ta Resim İçinde Resim Modu Nasıl Etkinleştirilir

Firefox’ta resim içinde resim özelliğini açmak için sağ üstteki üç çizgili menüyü tıklayın. Menü açıldığında Seçenekler’e tıklayın.

Firefox Options

Ekranın sol tarafında, Genel seçeneğini seçtiğinizden emin olun. Tarama bölümüne kadar aşağı doğru kaydırın.

Picture in Picture Mode

Seçeneği etkinleştirdikten sonra, örneğin YouTube’u açabilir ve özelliği test edebilirsiniz. YouTube’a girdikten sonra herhangi bir videoyu oynatmaya başlayın. İmleci videonun üzerine yerleştirdiğinizde, resim içinde resim simgesi görünecektir. Herhangi bir nedenle görmezseniz, videoya sağ tıklayarak ve listeden resim içinde resim seçeneğini seçerek seçeneğe erişebilirsiniz.

Enable pic in pic mode

Simgeye tıklayın ve videonun sağ alt köşedeki daha küçük bir pencereye nasıl aktarıldığını izleyin. Pencereye tıklayın ve ekranda istediğiniz herhangi bir konuma sürükleyin. Videoyu geri sarmak için herhangi bir yönlendirme seçeneği görmezsiniz.

Yalnızca videoyu YouTube’da oynatma veya videoyu duraklatma seçeneklerini göreceksiniz. Umarım bu seçenekler yakında eklenecektir. Köşeleri sürükleyerek yeni pencereye istediğiniz boyutu verebilirsiniz. Yeterince aldığınızı düşündüğünüzde, videoyu kapatmak için köşedeki X işaretine tıklayabilirsiniz. Videoya çift tıklayarak videonun tam ekran olmasını sağlayabilirsiniz. Daha küçük boyuta geri dönmek istediğinizde, videonun herhangi bir yerine çift tıklayın.

Resim içinde resim geçişini gizlemek istiyorsanız, üzerine sağ tıklayın ve devre dışı bırakan seçeneği seçin.

Hide pic in pic toggle firefox 1 1

Bu özelliği bir sitede kullanmaya çalışırsanız ve çalışmazsa şaşırmayın. Belki site desteklemiyordur.

Sonuç

Resim İçinde Resim modu kullanışlı bir özelliktir. Videoyu kontrol etmek için daha fazla seçenek kullanabilirken, en azından seçenek mevcuttur. Özellik hakkındaki düşünceleriniz neler? Çok görevli dikkatinizi dağıtırken oynayan bir video buluyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir