Google Asistan Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Steps to turn off Google Assistant

Google Asistan, Android’in bir parçasıdır ve akıllı telefonlarda, akıllı hoparlörlerde, akıllı TV’lerde ve akıllı ekranlarda çok çeşitli görevleri gerçekleştirmemize yardımcı olur. Bir süredir Android telefon kullanıyorsanız, artık Asistana alışmış olabilirsiniz. Her zaman komutlarınız için hazırdır ve hatta telefonun kilidini açmadan da başlatabilirsiniz.

Google Asistan, birkaç senaryoda oldukça faydalıdır, ancak bazı kullanıcılar telefonlarında bunu devre dışı bırakmak ister. Telefonunuzda Google Asistan’ı devre dışı bırakmayı tercih eden kullanıcılardan biriyseniz, nasıl olduğunu öğrenmek için aşağıdaki adım adım kılavuzu izleyin. Ve her zaman dört adımda yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Android Telefonda Google Asistan’ı Kapatma Adımları

1. Telefonunuzdaki Google uygulamasını açın ve ‘Daha Fazla’ düğmesine (ekranın sağ alt köşesinde) dokunun.

2. Ardından, Ayarlara dokunun ve Google Asistanı seçin.

3. Google Asistan ayarlarında aşağı kaydırın ve Genel seçeneğini seçin.

4. Genel olarak, Google Asistan anahtarını kapatın. Onay açılır penceresinde, Kapat seçeneğine dokunun.

Android telefonda Google Asistan'ı devre dışı bırakma adımları
Android telefonda Google Asistan’ı devre dışı bırakma adımları

Artık telefonunuzda Google Asistanı devre dışı bıraktınız. “Hey Google” dediğinizde artık yanıt vermeyecektir. Ayrıca, ortam modu ve Anlık Görüntü gibi bilgilerinize yardımcı olan asistan özellikleri kullanılamayacaktır.

Hepimizin bildiği gibi, Google Asistan ile telefonda eller serbest olarak pek çok şey gerçekleştirebiliriz. Ve iki yönlü konuşmalara girebilir. Hareket halindeyken telefon görüşmeleri yapabilir, kısa mesaj gönderebilir, selfie çekebilir, müzik çalabilir, yerlere gidebilir, hava durumu bilgilerini alabilir, web makalelerini okuma konusunda yardım alabilir, paket servis sunan restoranları bulabilir, içerik paylaşabilir ve daha fazlasını yapabiliriz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir