Google Asistan Tercüman Modu Nasıl Kullanılır

Google Asistan Tercuman Modu Nasil Kullanilir

Google Asistan Tercüman Modu Nasıl Kullanılır Google Asistan Tercüman Modu, birçok durumda kullanışlı bir özelliktir. Örneğin, yurtdışına seyahat ettiğinizde ve yerel dili hiç konuşamadığınızda. İşte nasıl kullanılacağı.

Tercüman Modu

Bu Google Asistan modu, büyükbabalarımızın nesillerinin yalnızca bilim kurgu filmlerinde gördüğü bir şey. Ancak, gerçek zamanlı bir çeviri aracı (güvenilir Google Translate’e dayalı ) artık olabildiğince gerçek.

Tek yapmanız gereken (ateşledikten sonra) dilleri seçmek ve kendi dilinizde konuşmaktır. Tercüman Modu, söylediklerinizi muadilinizin diline çevirecektir. Ardından, onların konuşmalarını dinleyecek ve size geri çevirecektir. Bu heyecan verici bir özellik.

Dahası, yalnızca İngilizce, Fransızca ve Almanca gibi bir şey bildiğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Yazma sırasında, telefonlarda ve tabletlerde Tercüman Modu 44’ten az dil konuşamıyordu. Bunlar yukarıda belirtilenlerden başlar ve Japonca, Rusça ve hatta Kamboçya’ya kadar uzanır.

Bu özellik, Google’ın tüm Ev hoparlörlerinde, yerleşik Google Asistanlı belirli hoparlörlerde, Google’ın tüm akıllı ekranlarında, akıllı saatlerde ve tabii ki Android telefonlarda ve tabletlerde çalışır.

Bunun gibi bir şeyin kullanımının çok karmaşık olduğunu düşünebilirsiniz ama bu çocuk oyuncağı.

Özelliği Kullanma

Bunu nasıl çalıştırabileceğimizi görelim. Her yerde bulunan ” Ok Google ” veya ” Hey Google ” komutuyla başlayın. Bundan sonra, Asistan’a hangi dillerden çeviri yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli.

Eğer telefonunuzun dilden çeviri yapmak isterseniz, sadece söylemek “başka birine (en yani İngilizce var varsayalım) benim Fransız tercüman olun ” veya “ benim Fransız çevirmen olun .”

Güzel olan şey, cihazınızdaki dilden tamamen farklı iki dil olabilmesidir. Sadece şunu belirtmeniz gerekecek – örneğin ” İspanyolcadan Kamboçya tercümanım olun “.

Google Asistan, aşağıdaki gibi bir ekran gösterecektir. Bu sizi iki dilden birinde konuşmaya teşvik edecektir.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli nokta, ekranın alt kısmıdır. Tercüman Modunun çalışabileceği yolları burada bulacaksınız.

Otomatik  sadece sizin ve eşinizin ne söylediğini anlayacak ve gerçek zamanlı olarak tercüme edecektir. Sadece bu da değil; hatta bir sonraki adımda ne söyleneceği konusunda otomatik öneriler sağlar.

Manual, gelişmiş doğruluk için her dil için mikrofonu seçmenize izin verir.

Klavye, Manuel ile tamamen aynıdır, ancak aslında konuşmak yerine yazmanızı gerektirir.

Hangi moda gitmeye karar verirseniz verin, bu özelliğin oldukça iyi bir iş çıkardığı söylenmelidir.

Peki ya akıllı telefonunuzda Tercüman Modunu belirli bir dil için çok kullanırsanız? Diyelim ki, şu ya da bu nedenle, tüm komutu söylemekten zevk aldığınız bir şey değil. Google bunu da düşündü. İstediğiniz dil için komutu söyleyin (örneğin: ” OK Google, Fransızca Çevirmenim olun “) ve aşağıda görüldüğü gibi ekranın sağ tarafındaki düğmeye dokunun.

Bundan sonra, ilgili dilde Tercüman Modu için bir kısayol istediğinizi onaylayın ve artık hazırsınız. Ana ekranınıza yerleştirilecektir.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir