Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme

password input field with padlock security privacy featured

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme Şifrelerinizi kaydetmek için Google Chrom e kullanıyorsanız, bunları görüntülemeniz gereken zamanlar olabilir. Örneğin, daha önceden bir siteye üye oldunuz ve giriş yapmak için şifrenizi bilmeniz Veya başka bir tarayıcıdan ayrı bir çevrimiçi hizmette oturum açmak için bir parola görüntülemeniz gerekebilir.  Chrome’da kaydedilmiş şifreleri görüntülemenizin nedeni ne olursa olsun, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kayıtlı Şifreyi Google Chrome’da Görüntüleme

Başlamak için Chrome açın ekranın sağ üst köşesindeki Seçenekler (üç nokta) düğmesini tıklayın. Aşağı kaydırın ve açılır menüden Ayarlar’ı tıklayın.

Açılan ekranda Otomatik Doldurma bölümü bululn ve Şifreler’i seçin.

Ardından, Kayıtlı Şifreler bölümünün altında, şifreleri kaydettiğiniz web sitelerinin bir listesini göreceksiniz. Görüntülemek istediğiniz site şifresinin yanındaki göz simgesini tıklayın.

Güvenlik önlemi olarak, bilgisayara bir şifre girmeniz gerekir. Bu güvenliktir, böylece hesabınızın kimliğini doğrulayabilirsiniz. Bilgisayarınızın istediği kullanıcı adını ve şifreyi, PIN kodunu veya biyometri yöntemini yazın ve Tamam’ı tıklayın.

Hepsi bu kadar. Artık kaydedilmiş şifreleri Chrome’dan görüntüleyebilirsiniz. Seçtiğiniz site için şifreniz size düz metin olarak gösterilecektir. Başka bir tarayıcıdan veya cihazdan bir siteye veya hizmete giriş yaparken ihtiyaç duyduğunuzda şifrelerinize erişebileceksiniz.

Yukarıda yazılan işelemi Windows, macOS, Chrome OS veya Linux’taki herhangi bir Google Chrome tarayıcısı için aynı işlem olduğunu unutmayın 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme - tetkik.net

Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme - tetkik.net

[…] Google Chrome tarayıcısı, kullanıcıların internette gezinirken karşılaştıkları web sitelerine giriş yaparken kullandıkları kullanıcı adı ve şifrelerini kaydetme özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, bir kez girdikleri kullanıcı adı ve şifreleri tekrar girmek zorunda kalmadan, web sitelerine tekrar giriş yapabilirler. […]