Google Meet Android Telefonumda Neden Çalışmıyor?

Google Meet yüklenmiyor

Google Meet Android Telefonumda Neden Çalışmıyor? Bir Android telefon kullanıyorsanız, Google Meet, video konferanslara katılmak için mükemmel bir uygulamadır. Google’ın görüntülü toplantı platformu Android için mükemmel şekilde optimize edilmiştir ve ofiste olmadığınızda bile kullanabilirsiniz. Bazen Google Meet olması gerektiği gibi çalışmayabilir. Bu makalede, Android’de en yaygın Meet sorunlarından bazılarını nasıl düzeltebileceğinizi keşfedeceğiz.

Android Telefonda Google Meet Sorunları Nasıl Giderilir

Google Meet, Chrome, Gmail ve Android OS’yi güncelleyin

Meet’i doğrudan Chrome’dan kullanıyorsanız web tarayıcınızı güncelleyin. Aynı durum, aracı doğrudan Gmail uygulamanızdan kullanırsanız geçerlidir. Tüm Google uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olun. Google Play Uygulamasını başlatın, Chrome ve Gmail’i arayın ve Güncelle düğmesine basın.

Android için bağımsız Google Meet uygulamasını kullanıyorsanız en yeni uygulama sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Her bir Google Meet mobil uygulama sürümü altı aya kadar desteklenir. Eski Meet sürümleri düzgün çalışmayabilir.

Android sürümünüzü de güncellemeyi unutmayın. En son işletim sistemi sürümleri, her zaman bilinen hatalar için önemli sistem iyileştirmelerini ve hata düzeltmelerini içerir. Ayarlar’a gidin, Sistem’i seçin , Sistem Güncellemeleri ‘ne gidin ve güncellemeleri kontrol edin.

Güncellemeleri uyguladıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Önbelleği Temizle

Önceki Meet oturumlarından alınan geçici veriler, mevcut görüntülü toplantınızı etkileyebilir. Google Meet önbelleğinizi temizleyin ve sonuçları kontrol edin.

  1. Ayarlar’a gidin , Uygulamalar’ı seçin, Tüm uygulamalara gidin ve Google Meet’i seçin 
  2. Depolama ‘ya dokunun, Önbelleği temizle düğmesini seçin ve Meet’in şimdi olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  3. Sorun devam ederse, Verileri temizle seçeneğine de basın.

Google Meet’i yeniden yükleyin

Uygulamayı güncellemek işe yaramadıysa, yeniden yüklemeyi deneyin. Ekranda Kaldır seçeneği görünene kadar Meet uygulaması simgenize uzun dokunun . Telefonunuzu yeniden başlatın, Google Play uygulamasını başlatın, Google Meet’i arayın ve uygulamayı tekrar yükleyin.

Bant Genişliğinizi Geliştirin

Hücresel bağlantınızı kullanırken Google Meet sorunları yaşıyorsanız, mümkünse kablosuz bir bağlantıya geçin. Diğer uygulamaların sistem kaynaklarını ve bant genişliğini kullanmasını önlemek için arka plan programlarını kapatın.

Ek Çözümler

  • Eğer bir varsa çift SIM telefonu, ikinci SIM kapatın.
  • Hesabınız bir kuruluş tarafından yönetiliyorsa yöneticinizle iletişime geçin. Hesap ayarlarınızı kontrol etmelerini isteyin.

Google Meet, Android telefonunuzda çalışmıyorsa, uygulamayı güncelleyin ve cihazınızı yeniden başlatın. Çift SIM’li bir cihazınız varsa ikinci SIM’i devre dışı bırakın ve uygulama önbelleğini temizleyin. Bu kılavuzun yardımıyla Meet sorunlarınızı çözüp çözemediğinizi bize bildirin. Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşa bilirsiniz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir