Google Meet Video Görüşmesi Nasıl Kurulur?

GOOGLE meet

Google Meet Video Görüşmesi Nasıl Kurulur? Google Meet, Google tarafından tasarlanmış bir video konferans aracıdır. Platform başlangıçta kurumsal kullanıcıları hedeflemekteydi ancak artık herkes tarafından kullanılabilir durumda. Google Meet, görüntülü sohbette en fazla 100 kişiyi barındırabilir ve kullanıcılar toplantı başına 60 dakikaya kadar buluşabilir.

Kısa bir süre önce Google, Meet video konferans aracının artık herkes için ücretsiz olduğunu duyurdu. Google Meet’a erişmek ve bir toplantıya ev sahipliği yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir Google hesabıdır

Bilgisayardan Google Meet Görüntülü Arama Nasıl Kurulur

1. Meet Web Platformunu Kullanma

Google Meet’ın web sürümünü kullanmanın yararı, bilgisayarda herhangi bir kurulum gerektirmemesidir. Web tarayıcınızı kullandığınız sürece Google Meet’u kullanabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Google Meet web sitesini ziyaret etmektir. Google Meet’a katıldıktan sonra, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı seçenekler görürsünüz;

Google buluşmasını ayarla
 • ‘ Toplantı başlat ‘: Bu seçenek hemen bir toplantı düzenlemenizi sağlar. Toplantı başlatma seçeneğini tıkladığınızda, katılma bilgilerini kopyalamanıza ve diğer toplantı katılımcılarını davet etmenize olanak tanıyan bir açılır pencere görüntülenir.
Screenshot 20200617 1001461
 • ‘ Toplantı kodunu girin ‘: Toplantı koduyla, devam eden bir toplantıya veya zamanlanmış bir toplantıya katılabilirsiniz.
 • ‘ Google Takvim’den video toplantı zamanla ‘ seçeneği, daha sonra kullanmak üzere bir toplantı ayarlamanıza olanak tanır. Seçeneği belirlediğinizde, toplantınızı planlamak için sizi Google Takvim’e yönlendirir .

2. Gmail Hesabınızdan

Google buluşmasını ayarla
 • Google posta hesapları olan kullanıcılar Google Meet’a e-postalarından erişebilir. Gmail hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.
 • Gmail sayfanızın sol alt köşesindeki seçeneklerden, ‘Toplantı başlat’ ve ‘Toplantıya katıl’ seçenekleriyle ‘Tanış’ bölümünü görmelisiniz.
 • Her iki seçeneğe de tıkladığınızda Google Meet web platformu açılır.

Google uygulamalar

Google buluşmasını ayarla
 • Web tarayıcınızdan Google uygulamalarını görüntülemek için Google uygulamaları başlatıcısına tıklayın.
 • Google Meet uygulamasını diğer Google uygulamalarıyla birlikte görmelisiniz.
 • Ardından, Google Meet simgesine dokunduğunuzda Google Meet web platformu açılır ve toplantınızı ayarlayabilir veya planlayabilirsiniz.

Mobil Uygulamayı Kullanma

 • Uygulamayı akıllı telefonunuzda Play Store’dan (Android) ve App Store’dan (iOS) indirin ve Google hesabınızla giriş yapın.
 • Ana sayfada bir toplantı başlatmak için ‘Yeni toplantı’yı seçin veya devam eden veya planlanan bir toplantıya katılmak için’ Toplantı kodu’nu seçebilirsiniz.
Google buluşmasını ayarla

Bir toplantı başlatma ve katılma süreci, hem Android hem de iOS cihazlar için hemen hemen aynıdır. Ancak, kullanıcıların toplantıları doğrudan planlamasına izin veren web platformunun aksine, mobil uygulama yalnızca kullanıcıların toplantılara başlamasına ve toplantılara katılmasına izin verir.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir