HomePod ve HomePod Mini Nasıl Sıfırlanır

how to reset homepod 610x407 1

HomePod ve HomePod Mini Nasıl Sıfırlanır HomePod ile devam eden sorunlar, sorunlar veya tuhaflıklar mı yaşıyorsunuz? Öyleyse, sorun giderme yöntemlerinden biri cihazınızı sıfırlamak olacaktır. Neyse ki, HomePod’unuzu varsayılan ayarlarına sıfırlamak, Home uygulamasını kullanarak birkaç saniye içinde yapılabilir.

Bir cihazı sıfırlamak, temelde onu yeniden yeni olarak kurar ve yeniden başlatmadan farklıdır . Bir süredir iPhone, iPad veya Mac gibi Apple aygıtlarını kullanıyorsanız, bazı kalıcı sorunları çözmenin bir yolu olarak aygıtı fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlama fikrine aşina olabilirsiniz. Apple’ın HomePod ve HomePod mini hoparlörleri, Sıfırlama işlemi söz konusu olduğunda bu açıdan farklı değildir. Yanıt vermeme sorununu gidermenin yanı sıra, HomePod’u yeniden satıyorsanız veya yeni bir kullanıcı hesabıyla eşleştirmek istiyorsanız, HomePod’u sıfırlamak gerekli bir adım olabilir.

Ne yapmanız gerektiğini öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu makale, HomePod’unuzu iki farklı yol kullanarak sıfırlama konusunda size rehberlik edecektir.

HomePod’u Home uygulamasıyla sıfırlama

HomePod’unuzu sıfırlamanın en kolay yolu, iPhone, iPad veya Mac’inizde yüklü olan Ev uygulamasını kullanmaktır. Başlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. İPhone veya iPad’inizde Ev uygulamasını başlatın.
  2. Uygulamanın Ana Sayfa bölümünde olduğunuzdan emin olun ve ayarlarına erişmek için HomePod’unuza uzun basın.
  3. Bu, sizi en üstte gösterilen müzik çalma kontrolleriyle HomePod ayarları menüsüne götürmelidir. Bu menünün en altına gidin.
  4. Alt kısımda HomePod’unuzu sıfırlama seçeneğini bulacaksınız. Devam etmek için “HomePod’u Sıfırla” ya dokunun.
  5. HomePod’unuzu Ana ağınızdan yeniden başlatmak veya kaldırmak için iki seçenek gösterilecektir. “Aksesuarı Kaldır” ı seçin.
  6. Şimdi, HomePod için tüm içeriğin ve ayarlarınızın silineceği konusunda bilgilendirileceksiniz. İşleminizi onaylamak için “Kaldır” a dokunun.

Bu kadar. HomePod’unuz sıfırlanacak ve Home uygulamasından bir aksesuar olarak kaldırılacaktır.

HomePod’u Fiziksel Düğmelerle Sıfırlama

HomePod’unuz düzgün yanıt vermiyorsa ve Home uygulamasında görünmüyorsa, cihazdaki fiziksel düğmeleri kullanarak sıfırlamanız gerekir. İşte yapmanız gerekenler:

  1. HomePod’unuzu güç kaynağından çıkarın, on saniye bekleyin ve ardından tekrar takın.
  2. Fişi taktıktan sonra, on saniye daha bekleyin ve ardından HomePod’unuzun üst kısmını basılı tutun.
  3. Beyaz dönen ışık kırmızıya döndükten sonra bile tutmaya devam edin.
  4. Siri, HomePod’unuzun sıfırlanmak üzere olduğunu size bildirecektir. Bundan sonra üç bip sesi duyduğunuzda parmağınızı kaldırabilirsiniz.

Yanıt vermeyen HomePod’unuzu başarıyla sıfırladınız.

Sıfırladıktan sonra, HomePod’unuzu yeni bir cihaz olarak sıfırdan kurmanız gerekir. HomePod’unuzu, fiziksel düğme yöntemini kullanarak sıfırladıktan sonra Home uygulamasında hala görebiliyorsanız, aksesuarı Ev uygulamasından manuel olarak kaldırmanız gerekir.

Burada tartıştığımız iki yöntemden biri, karşılaştığınız soruna bağlı olarak sizin için işe yaramalıdır. Fiziksel yöntem, yanıt vermeyen HomePod’u olan kullanıcılar için geçerlidir, oysa Ev uygulaması yöntemi, cihazlarını servis için gönderen, satan veya birimi başkasına veren kişiler tarafından kullanılabilir.

HomePod Mini’ye sahipseniz, bu yöntemlerin her ikisi de sizin lehinize çalışmadıysa deneyebileceğiniz isteğe bağlı bir yöntem vardır ki bu çok nadir bir durumdur. HomePod Mini’nin bir USB-C kablosu olduğundan, PC veya Mac’inize takabilir ve cihazı fabrika ayarlarına geri yüklemek için iTunes / Finder’ı kullanabilirsiniz. İlgileniyorsanız, bu prosedürü ayrı bir makalede ayrıntılı olarak ele alacağız.

Umarım HomePod’unuzla karşılaştığınız sorunları basitçe sıfırlayarak çözebildiniz. HomePod’unuzu sıfırlamak için aşağıdaki iki yöntemden hangisini kullandınız? Bu, HomePod ile karşılaştığınız sorunu çözdü mü? Deneyimlerinizi, düşüncelerinizi veya geri bildirimlerinizi yorumlarda paylaşın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir