Instagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram hikaye müzik EKLEME

Instagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir? Belki bazı mükemmel fotoğraflarınız veya videolarınız ve üstte örtmeniz gereken harika filtreler ve çıkartmalarınız var, ancak hikayenizin hala önemli bir bölüme ihtiyacı var. Müzik. Instagram, arşivlerinden ve Spotify, SoundCloud ve Shazam gibi en sevdiğiniz müzik akışı hizmetlerinden çeşitli şarkılar sunar. Burada şarkı ve Instagram hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğim.

Instagram Hikayesine Müzik Ekle

İlk olarak, doğrudan Instagram’dan müzik ekleme yönteminden geçeceğiz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Instagram’ı çalıştırın ve hikayenizi gerçekleştirin. Bunu, kapağı sağa kaydırarak veya kapağınızın sol üst köşesindeki profil resminize dokunarak yapabilirsiniz.

  • Bir resim veya video ise bir hikaye çekmeye devam edin.
  • Ekranınızın başındaki çıkartma resmine basın.
  • “Müzik” çıkartmasıyla devam edin.
  • Eklemeniz gereken melodiyi alın ve üzerine basın.
  • Şarkının hangi bölümünün çalışacağını seçmek için kaydırma çubuğunu kaldırın (sadece 15 saniye çalabilir).
  • Albüm görüntüsünü düzenlemek veya şarkı sözleriyle birlikte döndürmek için küçük resme dokunun.
  • “Bitti”ye basın.
  • Simgeyi/şarkı sözlerini ekranın ötesinde her yere bırakın.
  • Instagram’ınızda yayınlamak için sol arka kenardaki Hikayenize dokunun.

Hikayeni görmek için vurmak  Senin Hikayen  simgesini. Müzik otomatik olarak çalışır şekilde gelecektir. Şarkı adına basmak, melodiyi duraklatır ve müziği kaydetmek veya Instagram’da başka birine vermek için arka tarafta bir pencere oluşturur. Üyeleriniz hikayenizi görebilir ve müziği aynı şekilde sunabilir.

Instagram Hikayeleri yapmak kolaydır, ancak onları gerçekten eğlenceli hale getirmek istiyorsanız çok fazla düşünmenizi gerektirebilir. Neyse ki Instagram, hikayelerinizi olabildiğince eğlenceli hale getirmenize yardımcı olacak çeşitli araçlar sunuyor.

Spotify Uygulamasından Müzik Ekle

Spotify uygulamasından alarak Instagram hikayenizde müzik kullanabilirsiniz. Spotify’da çalan bir melodi ile üç nokta simgesine dokunun ve Paylaş başlığını seçin. Instagram’a dokunun, seçtiğiniz şarkının ekran resmiyle geldiği her yerde sizi Instagram hikayenize götürecektir. Hikayenize metin, çıkartmalar ve diğer öğeleri ekleyebilirsiniz. 

Bir hikaye yayınladığınızda, Spotify’a bağlantı terminali olarak çalışacaktır. Görmek için Instagram’daki Hikayeniz resmine dokunun. Görüntüleyen herkes Spotify’da Çal’a ve ardından uygulamada melodiyi başlatmak için Spotify’ı Aç’a dokunun.

SoundCloud Uygulamasından Müzik Ekleme

Bir şarkı seçip Share alarak SoundCloud uygulamasından bir melodiyi Instagram hikayenize akort edin. Şarkıyı ve bağlantılı görüntüsünü Instagram hikayenize göndermek için Hikayeler’i seçin. 

Instagram hikayesini yayınladığınızda, SoundCloud’daki şarkıdan sonra bir bağlantı olarak çalışacaktır.

Shazam Uygulamasından Müzik Ekle

Shazam orijinal olarak şu anda dinlediğiniz şarkıları araştırmak ve tanımak için kullanılsa da, uygulamayı müzik çalmak ve Instagram’a göndermek için de yapabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırın ve şu anda çalmakta olan bir şarkıyı tanımlaması için etkinleştirin. 

Shazam’da şarkıya dokunun, ardından Daha Fazla ve Paylaş’ı seçin. Şarkıyı Instagram uygulamasına sanat eseri olarak vermek için Instagram  seçimine dokunun. Hikayenizi yayınladıktan sonra Instagram’dan Shazam uygulamasına geri dönebilirsiniz. Bunu başarmak için Instagram’da hikayeyi başlatın ve şarkıyı uygulamada çalmak için Open Shazam tuşuna basın.

Çoğu Instagram içeriği için, uygulamadaki videonuza ihtiyacınız olan her tür şarkıyı eklemek mümkündür. Ancak sesinizle üretken olmaya çalışıyorsanız, üçüncü taraf bir uygulama da aynı derecede harika çalışır. Her iki şekilde de videonuz, takipçileriniz için uzatmak istediği ekstra yaratıcılık ölçüsünü alacaktır. Burada, yukarıdaki metinde uygulayabileceğiniz farklı yollardan bahsettik.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir