iPhone Bluetooth arabaya bağlanmıyor

iPhone Bluetooth bağlanma sorunu

iPhone Bluetooth arabaya bağlanmıyor İPhone telefonunuz Bluetooth ile aracınızla eşleşmiyor ve nedenini bilmiyorsunuz. Tek yapmanız gereken araç kullanırken sevdiğiniz müzikleri dinlemek! Bu makalede, iPhone telefonuz ile araba Bluetooth’una bağlanmadığında ne yapacağınızı açıklayacağım.

Bu sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki hata iletilerinden birini veya daha fazlasını görebilirsiniz:

 • Ağ hatası
 • iPhone durdu
 • Bağlantı kurulamıyor

Bluetooth eşleştirme başarısız olduğunda ne yapmalı?

Bağlanamıyorsanız veya eşleştiremiyorsanız lütfen aşağıdaki adımları deneyin

 1. İPhone’unuzda Bluetooth’un açık olduğundan emin olun (Ayarlar> Bluetooth)
 2. İPhone’unuzda Ayarlar’a ve ardından Bluetooth’a gidin ve Bluetooth’u devre dışı bırakın ve tekrar açın. 
 3. İPhone’unuzu yeniden başlatın.
 4. Arabanızın ses sistemini yeniden başlatın
 5. Cihazınızı güncelleyin. Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin. Bir güncelleme varsa iOS cihazınızı güncelleyin.
 6. Arabanızın eski Bluetooth bağlantısını iPhone’unuzdan kaldırın ve yeniden keşfedin. İPhone’unuzda Ayarlar> Bluetooth’a gidin ve Bilgi (i) simgesine ve ardından Bu Cihazı Unut’a dokunun. Ardından yeniden bağlanmayı deneyin.
 7. Apple logosunu görene kadar Uyku / Uyandırma ve Ana Ekran düğmelerini basılı tutarak iPhone’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın.
 8. Başka bir iOS cihazı (iPad’iniz gibi) kullanmayı deneyin. Bu yeni cihazı başarıyla bağlayabiliyorsanız, bu sorunun iPhone’unuzda olduğu anlamına gelir, bu yüzden okumaya devam edin. Bu cihazı da eşleştiremiyorsanız, sorun arabanızın stereo’sunda olduğu anlamına gelir.
 9. Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya giderek Ağ Ayarlarını Sıfırlayın. Bunun, Wi-Fi şifreleriniz gibi tüm ağ ayarlarınızı sıfırlayacağını unutmayın.
 10. Hiçbir şey yardımcı olmazsa Apple ile iletişime geçin . Ayrıca, balantı sorununu başka bir araçta deneyin. Başka bir araca bağlana biliyorsanız araç servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir