iPhone Fotoğrafları Bilgisayarda Görünmüyor

iPhone bilgisayarda görünmüyor

iPhone Fotoğrafları Bilgisayarda Görünmüyor Fotoğrafları iPhone / iPad’inizden Windows Bilgisayara aktarmanın en kolay yollarından biri, bir USB kablosuyla bağlamaktır. Bunu yaptığınızda DCIM klasörü bilgisayarınızda görünür hale gelir. DCIM, cihazınızda ki tüm resimleri barındıran bir klasör olan Dijital Kamera Görüntüleri anlamına gelir. Kameradan, ekran görüntüsünden veya indirilen herhangi bir görüntüden alın.

Ne yazık ki, bazı kullanıcılar için DCIM klasörü iPhone veya iPad’e bağlandığında PC’de görünmüyor. Diğerleri için DCIM klasörü görünürken boştur ve hiçbir fotoğraf göstermez. Birkaç kullanıcı için, klasör sadece bazı resimleri gösterir.

Ayrıca sorunla karşı karşıyaysanız, buna veda etmenin zamanı geldi. Burada, Windows 10’da DCIM boş klasör sorununu düzeltmenin birkaç yolunu bulacaksınız.

İPHONE’UNUZU VE PC’NİZİ YENİDEN BAŞLATIN

Başlamadan öce en kolay yöntem olarak iPhone / iPad ve Windows bilgisayarınızı yeniden başlatmak iyi bir fikir olacaktır.

İPHONE / İPAD’İN KİLİDİNİ AÇIN

İPhone veya iPad’iniz kilitliyse ve USB ile PC’ye bağladıysanız, çoğu zaman cihazı göstermez. Ding sesini duyacak ve cihazınız şarj olmaya başlasa da, bir kez yetkilendirmek için iPhone veya iPad’inizin kilidini açmanız gerekecek. Başka bir şey yapmanıza, cihazın kilidini açmanıza gerek yoktur ve klasör bilgisayarınızda görünecektir.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 12

BİLGİSAYARINIZI YETKİLENDİRİN

İPhone / iPad’inizi PC’ye ilk kez bağlarken veya bazı ayarları sıfırladıktan sonra, iPhone’unuzda bir açılır pencere görüntülenir. Açılır pencere sizden bilgisayarı yetkilendirmenizi isteyecektir. Güven üzerine dokunun.

Alternatif olarak, pop-up’ı almadıysanız veya bilgisayarın iPhone’unuza erişme yetkisine sahip olup olmadığınızdan emin değilseniz iTunes’un yardımına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için şu adımları izleyin:

Adım 1 : Bir USB kablosu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın.

2. Adım: iTunes’u açın ve üst çubuktaki Hesap seçeneğini tıklayın. Menüden Yetkilendirmeler’i ve ardından Bu Bilgisayarı Yetkilendir’i seçin.

Dcim Klasör Boş Iphone Windows 1

3. Adım: Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girmeniz istenir. Gerekli ayrıntıları yazın ve Yetkilendir’e basın. Umarım DCIM klasörünü bilgisayarınızda görürsünüz.

KONUMU VE GİZLİLİĞİ SIFIRLA

Konum ve gizlilik ayarının sıfırlanması, telefonunuzdaki hiçbir veriyi silmez. Yalnızca gizlilik denetimlerinizi ve konum erişim izinlerinizi sıfırlar. Yani, ikisine erişme yetkisi olan herhangi bir uygulama sizden tekrar gerekli izni isteyecektir. Bilgisayarınızın telefonunuzu tekrar kullanmasına izin vermeniz gerektiğinden sıfırlama burada yararlıdır.

Konum ve gizlilik ayarını sıfırlamak için şu adımları izleyin.

1. Adım: Telefonunuzdaki Ayarlar’ı açın ve Genel’e gidin.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 2

2. Adım: Sıfırla’ya ve ardından Konumu ve Gizliliği Sıfırla’ya dokunun. Telefon şifrenizi girmeniz istenecektir.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 3

Adım 3 : Bir onay kutusu görünecektir, Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 5

Bunu yaptıktan sonra, iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın, sizden izin vermeniz istenecektir. Bunu yaptıktan sonra USB’yi çıkarın ve yeniden takın. Fotoğraflarınıza erişebileceksiniz.

YENİ BİR FOTOĞRAF ÇEKİN

Bu düzeltme biraz sakat olabilir, ancak özellikle ilk kez bağlayan veya film rulosu boş olan birçok kullanıcıya yardımcı oldu. Nedeni iPhone / iPad’inizde fotoğraf olmaması ve bu yüzden klasörün görünmemesi.

Düzeltmek için cihaz kamerasını kullanarak yeni bir fotoğraf çekin. Ardından bilgisayarınıza bağlayın.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 13

İCLOUD FOTOĞRAFLARI’NI KAPATMA

DCIM klasörü boşsa veya yalnızca birkaç resim gösteriyorsa, fotoğraflarınızın iCloud’a kaydedilme olasılığı yüksektir. İPhone veya iPad’inizde gördüğünüz fotoğraf gerçek kopya değil, yalnızca optimize edilmiş bir sürümdür. Gerçek dosya iCloud’da depolanır ve bu nedenle PC’nizdeki Dosya Yöneticisi üzerinden erişilemez.

Şimdi iki yol yardımcı olacaktır. İlk olarak, fotoğrafları doğrudan PC’nizdeki iCloud.com’dan indirebilirsiniz, ancak bu çalışan bir internet bağlantısı gerektirir. Bunu yaparken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, size rehberlik etmek için bu düzeltmeleri kullanın.

Alternatif olarak, ‘iPhone depolama alanını optimize et’ seçeneğini kapatarak bunları telefonunuza indirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda iCloud’unuzdaki tüm fotoğraflar telefonunuza indirilir. Telefonunuzda büyük miktarda depolama alanı kaplayacağını ve bunları saklamak için yeterli alana sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

1. Adım: Ayarlar’ı açın ve üstteki adınıza dokunun.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 6

Adım 2: iCloud’a ve ardından Fotoğraflar’a dokunun.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 7

3.Adım: iPhone Depolamasını Optimize Et seçilirse, kesinlikle suçludur. Orijinalleri İndir ve Sakla üzerine dokunun.

NOT: Fotoğraf sayısına bağlı olarak, telefonunuza indirilmesi biraz zaman alabilir.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 9

4. Adım: Fotoğraflar indirildikten sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bunları DCIM klasöründe görebilmeniz gerekir.

İlerideki fotoğraflarınızı iCloud’a kaydetmek istemiyorsanız, yukarıdaki 3. adımda iCloud seçeneğini kapatın. Bu şekilde, iCloud’daki veya telefonunuzdaki mevcut resimleriniz silinmez. Ancak, fotoğrafları telefondan veya iCloud’dan silip iCloud resimlerini gelecekte etkinleştirirseniz, silinen fotoğraflar diğer cihazlardan da kaldırılır. Şu anda, resimleri bulut yerine telefona kaydetme davranışını değiştirecek.

İPUCU : Fotoğraf iCloud’a kaydedildiyse, telefonunuza indirmek için Fotoğraflar uygulamasında Düzenle’ye dokunun. İndirdikten sonra, cihazınızı bir bilgisayara bağlayın, Bilgisayardaki DCIM klasöründen erişilebilir.

İTUNES’U YENİDEN YÜKLE

iTunes, gerekli tüm sürücüleri yüklerken PC ve iPhone / iPad arasındaki bağlantıların düzgün çalışması için gereklidir. Sorunu çözüp çözmediğini görmek için yazılımı kaldırıp yeniden yüklemenizi öneririz. Ayrıca, her zaman iTunes’un en son sürümünü indirin.

ITunes indirin

APPLE MOBİL AYGIT USB SÜRÜCÜSÜNÜ KALDIR

Bazen, Apple sürücüsünün kaldırılması da sorunun çözülmesine yardımcı olur. Bunu yapmak için adımlar şunlardır:

Adım 1: Bilgisayarımdaki Bilgisayarımı veya Bu PC’yi açın. Herhangi bir yeri sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin. Ardından sol taraftaki Aygıt Yöneticisi’ne basın.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 10

Alternatif olarak, Çalıştır’ı açmak için kısayol tuşlarını (Windows Tuşu + R) kullanın. Aygıt Yöneticisi’ni doğrudan açmak için devmgmt.msc yazın.

Adım 2: Aygıt Yöneticisi altında, Evrensel Seri Veri Yolu aygıtlarını arayın. Apple Mobile Device USB Device’a sağ tıklayın ve Cihazı kaldır’ı seçin.

Dcim Klasörü Boş Iphone Windows 11

Kaldırılmasını bekleyin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve iPhone veya iPad’i bağlayın. Sürücü tekrar indirilecek. İndirdikten sonra cihazınızı fişten çekin ve tekrar takın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir