iPhone Geri Yüklenemedi Bilinmeyen Bir Hata Oluştu

iphone unknown error

iPhone Geri Yüklenemedi Bilinmeyen Bir Hata Oluştu Apple Inc., yeni iOS’u daha güçlü özelliklerle piyasaya sürüyor, bu nedenle iPhone kullanıcıları gibi birçok iOS cihazı kullanıcısı, daha iyi bir performans ve daha fazla özellikten yararlanmak için cihazlarını yeni iOS’a güncellemek istiyor. Bazen, bu veya bu tür bir nedenden dolayı iPhone’unuzu yeni iOS’a güncelleyemeyebilirsiniz; bu durumda “iPhone geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (1015)” gibi mesajlar alabilirsiniz.

iphone bilinmeyen hatası

İPhone’da Benzer Hata Kodu

İTunes’u iPhone’da güncellemez, yedeklemez veya geri yükleyemezseniz, “iPhone geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (1015)” şeklinde benzer bir hata mesajı alabilirsiniz. Hata kodu da gösterilebilir: Hata 1004, 56, 2, 4, 6, 1000, 9006, 3194, 3014, 1000, 4000, 4005, 4013, 4014, 9006, 9807, 9844 vb.

Windows’ta Bilinmeyen iPhone Bilinmeyen Hatasını Düzeltme

Bir Windows bilgisayarınız varsa ve iPhone’unuzu güncelledikten sonra yukarıdaki benzer hatayı alıyorsanız, iPhone’unuzda meydana gelen bilinmeyen hatayı düzeltmek için aşağıdaki işlemleri yapmaya çalışabilirsiniz:

1. En son sürüm olup olmadığını kontrol etmek için iTunes’u Windows PC’de çalıştırın. İTunes’u başlattıktan sonra en son sürüm olup olmadığını kontrol etmek için “Yardım” ı tıklamanız ve “Güncellemeleri Kontrol Et” i tıklamanız yeterlidir. İTunes’u en son sürüme güncellemelisiniz.

2. “Başlat” düğmesine tıklayarak Windows işletim sisteminin güncellenip güncellenmediğini kontrol edin> “Ara” seçeneğini tıklayın> arama kutusuna “Güncelle” yazın ve “Windows Update” i tıklayın

3. iPhone’unuzun yazılımını en son sürüme güncellediğini kontrol edin “Ayar” ı tıklayın> “Genel” i tıklayın> “Yazılım Güncelleme” yi tıklayın.

4. Sorun devam ederse, artık iPhone’unuzu kapatabilir ve DFU moduna girebilirsiniz. İPhone’u bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve bilgisayarınızda iTunes’u başlatın. Bu durumda iTunes, iPhone’unuzu kurtarma modunda algılar ve geri yükler.

Mac’te iPhone Geri Yüklenemediğinde Sorunu Düzeltme

İPhone iTunes’a geri yüklenebiliyorsa sorunu gidermek için bir Mac bilgisayar kullanıyorsanız, hatayı düzeltmek için bu kılavuzu takip edebilirsiniz:

1. Mac’te iTunes’u başlatın ve ardından “iTunes” u tıklayın> Mac bilgisayarınızda en son iTunes’u yüklediğinizden emin olmak için “Güncellemeleri Kontrol Et” i tıklayın.

2. “Apple” menüsünü tıklayın> bilgisayarınızdaki Mac OS’yi güncellemek için “Yazılım Güncellemesi ve mevcut güncellemeleri yükle” yi tıklayın.

3. Tüm yazılımların en son sürüme güncellendiğinden emin olmak için yine de “Ayar” ı ve “Genel” i tıklayın> iPhone’unuzdaki “Yazılım Güncelleme” yi tıklayın.

4. Bu adım, Windows işletim sistemindeki sorunu düzeltmek için 4. adımla aynıdır, bu nedenle yukarıdaki paragraftaki dördüncü adıma başvurabilirsiniz.

Bilinmeyen Hata Nedeniyle iPhone Güncelleme Hatası Sonrasında Kaybolan Verileri Kurtarmak

İPhone şovları geri yüklenemediğinde bilinmeyen bir hata oluştu, güncelleme hatası nedeniyle veri kaybı konusunda endişelenebilirsiniz Güncelleme hatası, yükseltme hatası veya yedekleme hatası vb. Nedeniyle iPhone’dan bazen önemli verilerin kaybedilebileceği doğrudur. Bu durumda, aşağıdaki yöntemlerle kurtarmayı deneyebilirsiniz 

1. iPhone’unuzu iTunes ile senkronize ettiyseniz, iPhone’u iTunes yedeklemesinden geri yükleyebilirsiniz.
2. iPhone’u iCloud ile önceden yedeklemeyi ayarladıysanız iPhone’u iCloud yedeklemesinden de geri yükleyebilirsiniz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir