Hey Siri Çalışmıyor

iphone Telefonda Hey Siri Çalışmıyor

iphone Telefonda Hey Siri Çalışmıyor Son zamanlarda Siri, iPhone 11’im üzerinde çalışmamaya başladı ve biraz araştırma yaptıktan sonra bu sorunu kendimin çözebileceğine kanaat getirdim.. Aşağıda yaptığım adımları listeledim. Hadi başlayalım.

1. “Siri Kullanılamıyor” sorununu giderin

“Siri kullanılamıyor” yazan bir ekran görürseniz, kontrol etmeniz gereken ilk şey internet bağlantınızdır. Android’deki Google Assistant’ın aksine Siri, çevrimdışı çalışmaz. Bir Alarm kurmak gibi basit görevler bile internet erişimine ihtiyaç duyar.

İPhone’unuzun Wi-Fi bağlantısı kesilmiş olabilir, hücresel veri kullanıyorsanız, bitmiş olabilir. Uçak Modunun kapalı olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Kontrol Merkezini açmak için sağ üst köşeden aşağı kaydırın ve Uçak modunun AÇIK olup olmadığını veya Hücresel veri ve Kablosuz bağlantının devre dışı olup olmadığını kontrol edin.

a

2. iPhone, Hey Siri’ye yanıt vermiyor

İPhone 6’dan sonra piyasaya sürülen tüm iPhone’lar “Hey Siri” anahtar kelimesini dinleme ve aslında herhangi bir düğmeye basmadan çalışma özelliğine sahiptir. İPhone’unuz Hey Siri’ye yanıt vermiyorsa, Ayarlar’da etkin olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Ayarlar uygulamasını açın ve Siri ve Ara’ya dokunun. “Hey Siri” yi Dinle’nin etkinleştirildiğinden emin olun. Ayrıca, Siri’nin kilitli olsa bile çalışmasını sağlamak için “Kilitliyken Siri’ye izin ver’i etkinleştirebilirsiniz.

b

3. iPhone bazen Hey Siri’ye yanıt vermiyor

İPhone’umun ekran aşağı bakarken yatarken Hey Siri’ye yanıt vermediğini fark ettim. İPhone’unuzun baş aşağı yatsa bile Hey Siri’ye yanıt vermesini istiyorsanız, Erişilebilirlik Ayarlarından etkinleştirebilirsiniz.

Ayarlar> Erişilebilirlik> Siri’ye gidin> “Hey Siri’yi Her Zaman Dinle” seçeneğinin yanındaki Anahtarı açın.

unnamed file.c

4. Düşük Güç Modunu Kontrol Edin

Bazı eski iPhone’larda, iPhone’unuzu düşük güç moduna geçirirseniz Siri çalışmayı durdurur. Yeni iPhone’lar Siri’yi düşük güç modunda devre dışı bırakmazken, daha eski bir iPhone’unuz varsa, bunu deneyin. Siri’nin tekrar çalışmaya başlayıp başlamadığını görmek için Düşük Güç Modu’nu devre dışı bırakın.

Ayarlar> Batter> Düşük Güç Modu> KAPALI’ya gidin.

d

5. Siri Dilini kontrol edin

Siri birçok farklı dili ve lehçeyi destekler, bu nedenle anadili konuşmuyorsanız veya farklı bir aksanınız varsa Siri, sorgularınızı anlamakta zorluk çekebilir. Örneğin, İngiliz aksanıyla konuşursanız, Siri dilini bu aksana değiştirin.

Ayarlar> Siri ve Arama> Dil’e gidin.

e

6. iPhone’unuzu yeniden başlatın

iphone Telefonda Hey Siri Çalışmıyor bazen basit bir yeniden başlatma sorununuzu çözebilir Şimdiye kadar başka hiçbir şey işe yaramadıysa, iPhone’unuzu yeniden başlatmanızın bir zararı olmaz. Bazen geçici bir aksaklık, yazılımı kapatıp tekrar açarak genellikle düzeltilen yazılımı etkileyebilir.

İPhone’unuzu kapatmak için sesi kısma ve yan düğmeyi basılı tutun. Yan düğmeyi basılı tutarak tekrar açın.

f

7. Mikrofonu kontrol edin

Yazılım sorun değilse, muhtemelen donanımdır. İPhone’unuzdaki mikrofonun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sesli Notlar uygulamasını açın ve küçük bir ses klibi kaydedin. Doğru oynarsa, sorun başka bir şeydir. Bununla birlikte, ses tuhaf veya boğuk geliyorsa, mikrofon açıklığı bir şeyle kaplı olabilir. Herhangi bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için iPhone’un sol tarafındaki mikrofon ızgarasına üflemeye çalışın.

8. Siri’yi sıfırlayın

Siri hala çalışmaya başlamadıysa, mağazaya götürmeden önce son bir şeyi deneyebilirsiniz. İPhone’unuzdaki tüm ayarları deneyin ve sıfırlayın ve sorunu çözeceğini umun. Bunun nükleer seçenek olduğunu anlıyorum ama işe yarayabilir.

Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm Ayarları Sıfırla’ya gidin.

g

Bunlar, Siri’nin iPhone’unuzda çalışmaması durumunda deneyebileceğiniz birkaç yoldu. Başka hiçbir şey işe yaramadıysa, son çare iPhone’unuzu Apple Store’a götürmektir ve muhtemelen sizin için düzelteceklerdir. Siri’yi düzeltebilecek bir yöntemi kaçırırsam, aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir