İPhone ve iPad Hesapları ve Parolaları Görüntüleme

iPhone ipad şifreleri görme

İPhone ve iPad Hesapları ve Parolaları Görüntüleme iPhone ve iPad, iCloud Anahtarlık adı verilen yerleşik bir şifre yönetim aracına sahiptir, çevrimiçi hesap bilgilerini depolar ve giriş bilgilerini, kredi kartı bilgilerini, adres bilgilerini, Wi-Fi şifrelerini ve daha fazlasını otomatik olarak doldurur.

İCloud Anahtarlık kullanıyorsanız, depolanan tüm hesap bilgilerinin iPhone veya iPad’inizde nerede olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.

Keychain’i cihazınızda kullanmaya başladığınızdan beri topladığı tüm hesap verilerini görüntülemek istiyorsanız, okumaya devam edin. Bu makalede, kaydedilmiş hesaplarınızı, giriş bilgilerinizi ve şifrelerinizi hem iPhone’da hem de iPad’de  görüntüleyeceğinizi anlatacağız

İPhone ve iPad’de Hesapları ve Parolaları Görüntüleme

İCloud Anahtarlık ile ilgili tüm bilgiler Ayarlar uygulamasında bulunur. Bu nedenle, Anahtarlık tarafından kullanılan kaydedilmiş hesapları ve şifreleri bulmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

  1. İPhone ve iPad’inizin ana ekranından “Ayarlar” ı açın.
  2. Parolalar bölümüne gitmek için aşağı kaydırın ve Ayarlar menüsünde “Parolalar ve Hesaplar” a dokunun.
  3. Şimdi, “Web Sitesi ve Uygulama Şifreleri” ne dokunun. Kullandığınız cihaza bağlı olarak Face ID veya Touch ID ile yetki vermeni istenecektir
  4. Burada, iPhone veya iPad’inizde iCloud Keychain’e eklenen tüm çevrim içi hesapların bir listesini görüntüleyebilirsiniz. Burada, bu hesaplardan herhangi birini basılı tutarsanız, kullanıcı adını veya şifreyi panoya kopyalama seçeneğiniz vardır.
  5. Bunun yerine, hesaplardan herhangi birine dokunursanız, kullanıcı adı ve şifrenin açıkça görüntüleneceği bu menüye yönlendirilirsiniz.  Burada, bu ayrıntıları panoya veya AirDrop’u yakındaki bir iOS veya macOS cihazına kopyalayabilirsiniz. Ayrıca hesap bilgilerini burada düzenleyebilirsiniz

İPhone ve iPad’inizde kaydedilmiş hesapları ve şifreleri bu şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Bu özellik sadece iPhone ve iPad değil,  iCloud Keychain de Mac ile çalışıyor. Ayrıca, birden fazla Apple cihazınız varsa, kaydedilmiş tüm şifreleriniz ve diğer bilgiler, iCloud ile aynı Apple hesabına giriş yaptıkları sürece cihazlarınız arasında senkronizasyon edilir.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir