İPhone ve iPad Wi-Fi Ağına Nasıl Bağlanır

iPhone wifi

İPhone ve iPad Wi-Fi Ağına Nasıl Bağlanır iPhone veya iPad’de Wi-Fi ağlarına bağlanmak oldukça basit bir işlemdir. Henüz aşina değilseniz, kablosuz bir ağa nasıl bağlanacağınızı öğrenmenin oldukça kolay olduğunu göreceksiniz. Kablosuz ağın herkese açık, özel veya gizli olmasına bağlı olarak, ağa bağlanma şekliniz biraz değişebilir.

Bu makalede, iPhone ve iPad’de bir Wi-Fi ağına nasıl bağlanacağınızı ele alacağız.

İPhone ve iPad’de Wi-Fi Ağına Bağlanma

Hangi iPhone veya iPad’inize veya cihazınızın hangi iOS sürümüne sahip olduğuna bakılmaksızın, prosedür tüm cihazlarda ve temel olarak tüm sistem yazılımı sürümlerinde aynı olacaktır. Adımlara bir göz atalım.

  1. İPhone veya iPad’inizin ana ekranından “Ayarlar” uygulamasına gidiniOS ayarları simgesi
  2. Ayarlar menüsünde, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Wi-Fi’ye dokunun.

    İPhone ve iPad'de Wi-Fi Ağına Bağlanma
  3. Burada, genel ve özel Kablosuz ağların listesini göreceksiniz. Wi-Fi’ye bağlanmak için Ağ adına dokunmanız yeterlidir. Bu özel bir ağsa, şifreyi girmeniz istenir. Ancak, gizli bir Wi-Fi Ağına bağlanmaya çalışıyorsanız veya bağlanmak istediğiniz ağ listede görünmüyorsa, aşağıda gösterildiği gibi “Diğer…” üzerine dokunun.

    İPhone ve iPad'de Wi-Fi Ağına Bağlanma
  4. Şimdi ağ adını, parolayı girin ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Katıl” a dokunun.

    İPhone ve iPad'de Wi-Fi Ağına Bağlanma

Hepsi bu, şimdi yeni bir Wi-Fi ağına nasıl bağlanacağınızı biliyorsunuz.

Bir Kablosuz ağa ilk kez bağlandıktan sonra, ağa yeniden bağlanmaya çalıştığınızda şifre ayrıntılarını tekrar girmeniz istenmez. Aslında, iPhone ve iPad’iniz kapsama alanında olduğunuz sürece otomatik olarak kablosuz ağa bağlanır.

Bununla ilgili şık bir ipucu, Wi-fi ağ şifrelerini iPhone ve iPad’den yakındaki diğer iPhone ve iPad kullanıcılarıyla kolayca paylaşabilmenizi sağlayarak, (veya bunların) bir kablosuz ağa kolayca girmenize olanak tanır.

Wi-fi ağlarına hızlı bir şekilde katılmanın daha hızlı bir yolu da vardır; Kontrol Merkezi’ndeki geçiş sayesinde, ana ekrandan ayrılmadan veya bir uygulamadan çıkmadan Wi-Fi ağlarına kolayca bağlanıp geçiş yapabilirsiniz.

Kablosuz ağ kullanımı kolay ve basittir, bu nedenle umarım iPhone, iPad veya iPod touch’ınızdan wi-fi ağlarına nasıl bağlanacağınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Düşüncelerinizi ve görüşlerinizi yorumlarınızda bize bildirin!

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir