İPhone’da iMessage Uygulamalarını Silme

1 1

İPhone’da iMessage Uygulamalarını Silme iPhone veya iMessage’daki Mesajlar uygulaması birçok harika özelliğe sahiptir. Birisine Apple Pay ile ödeme yapabilir, Memojiler gönderebilir ve üçüncü taraf uygulamaları yükleyebilirsiniz. Aslında, harika bir genel deneyim sunan harika çıkartmalar, eğlenceli oyunlar ve yardımcı uygulamalar var. Ancak, bu uygulamalar iPhone’da normal uygulamalar gibi görünmüyor ve bu da onları silmeyi biraz zorlaştırıyor. Merak etmeyin, işte iPhone’daki iMessage uygulamalarını silmenin hızlı bir yolu. Nasıl olduğunu görelim.

İMessage uygulamalarını silin

İMessage uygulamaları iPhone’un içinde yaşar ancak bunlara yalnızca Mesajlar uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz. Bir iMessage uygulamasını silmek için iPhone’unuzda Mesajlar uygulamasını başlatın ve bir sohbet açın.

Uygulama çubuğunu ekranın altında göreceksiniz. Daha Fazla düğmesini görene kadar çubuğun sağına doğru kaydırın. Üzerine dokunun.

iMessage uygulamasının uygulama çekmecesinde daha fazla düğme

Bu sayfada, şu anda iPhone’da yüklü olan tüm iMessage uygulamalarını göreceksiniz. Silmek istediğiniz uygulamayı sola kaydırın ve beliren kırmızı Sil düğmesine dokunun. Silmek veya kaldırmak istediğiniz tüm uygulamalar için bunu tekrarlayın.

iMessage'daki sil düğmesi

Uygulama Çekmecesini Gizle

İMessage uygulamalarının büyük bir kullanıcısı değilseniz ve uygulama çekmecesini uygun bulmuyorsanız, onu da gizleyebilirsiniz. Uygulama çekmecesini gizlemek için herhangi bir iMessage sohbetinde metin alanının yanındaki Uygulamalar simgesine dokunmanız yeterlidir. Uygulama çekmecesini geri getirmek için simgeye tekrar dokunabilirsiniz.

iMessage'da uygulama çekmecesi gizle düğmesi

iMessage Uygulamalarını Silin

Bu, iPhone’daki iMessage uygulamalarını silmenin hızlı bir yoluydu. İMessage uygulamaları yalnızca bir amaca hizmet etse de, biri isterse uygulamaları silmenin daha kolay bir yolu olmalıdır. İPhone Depolama ayarlarına gidip oradan bir uygulamayı silerek Ayarlar uygulamasındaki herhangi bir uygulamayı da silebilirsiniz. 

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


iPhone ve Windows'ta “Aygıta Ulaşılamıyor Hatası - Tetkik.net

iPhone ve Windows'ta “Aygıta Ulaşılamıyor Hatası - Tetkik.net

[…] iPhone ve Windows’ta “Aygıta Ulaşılamıyor Hatası Fotoğrafları iPhone’unuzdan Windows PC’nize aktaramıyor musunuz? Windows’ta özellikle “Aygıta Ulaşılamıyor” hatası mı alıyorsunuz? Neyse ki, Windows’a özgü bu sorun birkaç dakika içinde çözülebilir. […]