İyi bir LinkedIn profili nasıl oluşturulur?

linkedin summary

İyi bir LinkedIn profili nasıl oluşturulur? LinkedIn, Nisan 2019 itibarıyla 300 milyondan fazla kullanıcısı olan profesyoneller ve iş arayanlar için en popüler medyalardan biridir. Bu nedenle, optimize edilmiş ve iyi tasarlanmış bir sayfaya sahip olmak, bağlantıda daha üst sıralarda yer almak istiyorsa bir zorunluluktur. LinkedIn’de bu makalede ele alınan yedi temel bölüm vardır ve her iş arayanın LinkedIn profilini hazırlarken bilmesi gereken en kritik noktaları açıklar.

İyi bir LinkedIn profili nasıl oluşturulur?

Birkaç LinkedIn profesyonel profilini araştırdıktan sonra, bu yedi ipucunun LinkedIn’de daha iyi bir performansa sahip olduğu kabul edildi. Mükemmel bir özgeçmişe sahip olmanın yeterli olmadığını ve LinkedIn’in arama sonuçlarına girmek için de çalışmanız gerektiğini unutmayın.

# 1 En İyi Örneklere Bakın

LinkedIn arama çubuğuna gidin ve ilgili iş unvanlarını arayın. Konum ve şirkete göre filtreleyin ve uzmanlık alanınızda LinkedIn’deki en iyi profillerden bazılarını bulmaya çalışın. Bunları ayrıca pdf olarak indirebilir ve tüm detayları okuyabilirsiniz.

ilgili profesyonel profilleri arayın ve daha fazla bilgi edinmek için bunları PDF olarak kaydedin

# 2 Uygun Profil Resmi

İşe alım görevlilerinin% 60’ından fazlası bir kişinin LinkedIn profilini kontrol eder, böylece profil resmi bir hesabın diğer bölümleri kadar önemli olabilir. Hesabınız üzerinde çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar var. Birincisi, fotoğrafınızı kullanmalısınız, başka bir şey ya da bir başkası değil.

Yüzünüz çerçevenin% 60’ını almalı ve dikkat dağıtıcı değil, hafif ve basit bir arka plan kullanmalıdır. Kıyafetleriniz işte giydiğiniz gibi olmalı ve resmi kıyafetleri düşünürseniz kullanışlıdır. Son nokta, işe alım görevlisinin her zaman pozitif bir karakter araması, yüzünüzde bir gülümseme ile pozitifliği göstermeye çalışmasıdır.

# 3 Etkili Başlık

Bağlantılı olarak otomatik olarak mevcut pozisyonları ve işvereni başlığa girin, ancak ya tanınmış bir işveren için çalışmıyorsanız? Şansı kaçırırsın, seni arayan birini durdurur ve profilini daha çok keşfedersin. Mevcut iş unvanı ve başlıklarında işverenlerin adının yer aldığı binlerce profil görmek ilginç değil. Yani, farklı yazarsan, işverenlerin ilgisini çeker.

Başlık bir haber başlığı olarak çalışıyor! Başkalarını durdurup makale hakkında daha fazla şey okumaya çekmesi gereken bir başlık. Öyleyse, kendinizi tanımlamak için sadece birkaç saniyeniz olsaydı, ne söylerdiniz diye sorabilirsiniz. Örneğin, “Ben iş zihniyetine sahip bir yazarım” yazabilirsiniz. Böylece, onlara nasıl fayda sağlayacağınızı hemen herkes bilir. Ve son nokta, “uzman”, “uzman” “mükemmel” gibi tekrarlayan kelimeleri ve bunun gibi kelimeleri kullanmamaktır.

benjamin kepner

# 4 Bir Hikaye Anlatma Kapak Fotoğrafı

Kapak fotoğrafı, resimlerle kendiniz hakkında daha fazla şey anlatabileceğiniz bir yerdir. İşinizi yaparken veya bir konuyu temsil ederken, konuşmanızı yaparken kaliteli bir fotoğrafınızı düşünmeniz daha iyidir veya başarılarınızdan herhangi biri kapak fotoğrafı için bir seçenek olabilir. Bahsedilen fikirleri kullanmıyorsanız, bazı ilgili alıntıları veya soyut resimleri kullanabilirsiniz. Sadece güzel olduğu için rastgele bir resim seçmeyin.

# 5 Önce Özet

st şey İşverenler profilin görüntülenmesi Hakkında bölümü ise bak. Summery’nin aramaya giren bir kısım olduğunu ve arama sırasında ilk üç satırın başkalarına gösterileceğini unutmayın. Bu nedenle yapmanız gereken, anahtar kelimeleriniz üzerinde çalışmak ve başkalarının sizi bulmak için daha fazlasını arayabileceğini bilmektir. Arama anahtar kelimelerinizi optimize edin ve bunun için LinkedIn’deki arama görünümleri bölümünde sizinle ilgili LinkedIn analizlerini ve arama sorgularını kullanabilirsiniz.

İlgili başka bir profili gözden geçirerek fikir edinebileceğinizi göremiyorsanız veya işle ilgilenen biri size benziyorsa. Özetinizde yazmanın en iyi yolu, işyerime hangi benzersiz fikirleri getireceğim, işverenler için nasıl fayda sağlayabilirim, kişiliğimin hangi yönlerinin işimin büyümesine yardımcı olduğu gibi bazı soruları yanıtlamaktır. Bu sorulardan bazılarına kısaca cevap verdikten sonra, yazılan metni düzeltmeye ve iyi bir şekilde yapılandırmaya çalışın.

LinkedIn özeti, işverenlerin sizin hakkınızda okuyacağı ilk şeydir

# 6 Beceriler

Bağlantılı, profilinize beş yetenek eklemenizi ve en önemli üç özelliği sabitlemenizi önerir. Profilinize 50 adede kadar beceri ekleyebilirsiniz ve Beşten fazla beceri Ekleme, LinkedIn’in en yeni analitiğine göre işe alım görevlileri tarafından aramalarda 27 kat daha fazla keşfedilebilir. Bu aynı zamanda LinkedIn arama çubuğunda daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.

Yeteneklerinizi nasıl bulacağınızı merak ediyorsanız, ilgili işleri aramanız daha iyi olur ve sonuçlar sayfasında sağ tarafta iş unvanlarının sayısını ve ayrıca görevle ilgili en iyi becerileri görürsünüz.

# 7 Eğitim ve deneyim

Niteliklerinizi eğitim bölümünde arayabilirsiniz, ancak bunları en son eğitimlere göre yeniden sıralamanız gerektiğini unutmayın. Bilmeniz gereken ilk şey, özgeçmişinizin ve iş deneyiminizin eşleştirilmesi gerektiğidir. Bu nedenle, önce özgeçmişinizi tamamlamak daha iyidir. İkinci mesele, buraya ne kadar çok eklerseniz, arama sonuçlarına gelme şansınız o kadar artar. Bu nedenle, sahip olduğunuz her deneyimi eklemeye çalışın. Son şey, deneyimi ters kronolojik sırayla (en yeniden en eskiye doğru) listelemektir.

LinkedIn özeti, işverenlerin sizin hakkınızda okuyacağı ilk şeydir

Yapmanız gereken en önemli şey, her bir deneyim ve becerinin bağlantılı profilinizi geliştirmenize yardımcı olacağı ve bunları asla kaçırmamanızdır. Deneyiminiz hakkında ayrıntı vermeye çalışın ve ilgi alanınızdaki diğer profesyonel profillerden dersler alın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir