Kredi Karti Olmadan Apple Kimligi Nasil Olusturulur

Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur

Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur İPhone ve MacBook ve bilgisayar gibi bir Apple cihazına sahip olmak için Apple Kimliği gerekir. Bu, önemli verilerin kaybolmaması için kullanışlıdır. Bazen Apple Kimliğini ücretli ve ödenmemiş hale getirirken, genellikle ödeme genellikle bir kredi kartı kullanır. Peki ya kredi kartınız yoksa? Aşağıda kredi kartı olmadan Apple kimliğinin nasıl oluşturulacağı açıklanacaktır.

Kayıt Sırasında Ödeme Yöntemini Bilin

Apple kimlik kaydı her zaman ödeme yöntemleri ister. Apple, ödeme yöntemleri için her zaman kredi kartı bilgileri ister. Ancak kredi kartınız yoksa, diğer ödeme yöntemlerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Çünkü Apple, Apple Store’da satın alma işlemleri yapmak için özel bir sisteme sahip. Her işlem için kolaylık sağlamak için.

Kayıt sırasında, ödeme olmadan yapılabilir, bu nedenle, kredi kartı olmadan Apple kimliği nasıl oluşturulur. Bu yöntemler arasında Apple’ın dijital bir cüzdanı olan Apple Pay, Banka kartı ve Kredi kartı ve her bölgeye bağlı olarak farklılık gösteren diğer ödeme yöntemleri yer alır

İPhone’da Apple Kimliği kaydı

Kredi kartınız yoksa, banka kartı veya başka bir geçerli ödeme yöntemi kullanarak Apple Kimliği için kayıt olabilirsiniz. Yani, kredi kartı olmadan Apple kimliği oluşturmayı biliyorsunuz. Aşağıdaki adımları uygulayın

 1. App Store’u ve ardından profil fotoğrafını seçin.
 2. Seçin ve sadece Oluştur’a dokunun.
 3. E-postanızı yazın ve ödeme yöntemi için fatura adresine karşılık gelen ülkeyi veya bölgeyi seçin.
 4. Yeni bir Apple Kimliği almayı sağlarsınız. * Şartlar ve Koşullar’ı ve Gizlilik Politikası’nı okuyun, ardından Şartlar ve Koşullar’ı kabul edin’i tıklayın.
 5. Ardından İleri’ye tıklayın. Biyo verilerinizi, adınız ve doğum tarihiniz dahil olmak üzere yazın, ardından Apple Update’e abone olmak için tıklayın. Apple’dan en son haberleri, yazılımları, ürünleri ve hizmetleri alacaksınız. 
 6. Ödeme sütununda, kredi kartı olmadan yapacağınız ödeme yöntemini seçin, banka kartlarını ve diğer ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ardından İleri’ye tıklayın. Ayrıca Yok’u seçebilir ve Hiçbir şey görünmezse veya seçemezseniz ne yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Ödeme ayrıntılarını daha sonra değiştirebilir veya silebilirsiniz.
 7. Onaylamak için bir telefon numarasını yeniden yazmanız yeterlidir. Bu adım, kimliğinizi doğrulamanıza ve gerekirse hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olabilir. Bir kez bitirmek sonraki tıklayın.
 8. Bir doğrulama e-postası alacaksınız, ardından e-posta adresini doğrulamak için talimatları izleyin. Ne yapacağınızı öğrenin. Ve bitir.

MacBook’ta Apple Kimliği Kaydı

Kredi kartı olmadan bir Apple kimliği nasıl oluşturulur, bunu bir MacBook’a kayıt sırasında yapabilirsiniz. Adım adım aşağıdaki açıklanmıştır

 1. App Store’u seçin, ardından ücretsiz uygulamayı arayın.
 2. Yükle’yi tıklayın.
 3. Oluştur’a dokunun. Uygulama, ödeme bilgilerini girmenizi, ödeme türü için Hiçbiri’ni veya kredi kartınız yoksa bankamatik kartınızı seçmenizi ister. Hiçbiri görüntülenmiyorsa veya seçemezseniz ne yapacağınızı görün.
 4. Bu adımlar tamamlandıktan sonra. Verilerinizi doğrulamak için bir e-posta onayı alacaksınız.

Bu kolay, değil mi? Umarım, bu makale kredi kartı olmayanlara kayıt olmak isteyenlere ilham olmuştur.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir