LinkedIn'de Bağlantı Kaldırma

LinkedIn’de Birini Takip Etmeyi Bırakma

LinkedIn’de Birini Takip Etmeyi Bırakma LinkedIn’deyseniz ve ağınıza birini eklerseniz, otomatik olarak onları takip etmeye hazır olursunuz. Birini takip etmek, yayınladığı, beğendiği veya yorum yaptığı her şeyin LinkedIn özet akışınızda göründüğü anlamına gelir. Artık birinden gelen yayınları ve uyarıları görmek istemiyorsanız, bunları bağlantılarınız dan kaldırabilirsiniz. Yine de biriyle olan bağlantıyı kaldırmak, ağınızın boyutunu küçülterek endüstrinizdeki diğer insanlarla bağlantı kurmayı zorlaştırır. Bunun yerine, onları takip etmeyi bırakabilirsiniz, yine de bağlı kalacaksınız, ancak yayınlarını artık feed’inizde görmeyeceksiniz.

Birini takip etmenin iki yolu vardır, bunu sayfalarından yapabilir veya bağlantı listenize girebilirsiniz.

LinkedIn Takip Etmeyi bırakmak

Bir kişiyi sayfalarından takip etmeyi kaldırmak için önce sayfalarını açmanız gerekir. Bunu, feed’inizdeki bir yayınının üst kısmındaki adlarını tıklayarak yapabilirsiniz. Alternatif olarak, adını sayfanın üst kısmındaki arama çubuğunda arayabilir veya bağlantı listenizde bulabilirsiniz.

Takip etmek istemediğiniz kişinin sayfasında olduğunuzda, profil resminin yanındaki “Diğer…” düğmesini tıklayın. Ardından, menüden “İzlemeyi bırak” a tıklamanız veya dokunmanız yeterlidir. Masaüstünde, başka kontrol yapmadan anında kişiyi takip etmeyi bırakacaksınız.

unfollow linkedin 1
Birini izlemeyi durdurmak için “Diğer…” i ve ardından “İzlemeyi bırak” ı tıklayın.

LinkedIn mobil uygulamasında, işlemi tamamlamak için “İzlemeyi bırak” ı tıklamanız gereken bir onay kutusu görünecektir.

unfollow linkedin 2
Mobil uygulamada, takiplerini kaldırmak istediğinizi onaylamanız gerekir.

LinkedIn Birden fazla kişiyi takip etmeyi bırakma

Birden fazla kişiyi takip etmeyi bırakmak istiyorsanız, sayfalarının her birine ayrı ayrı gitmek acı verici olabilir. Neyse ki masaüstü kullanıcıları için, takip ettiğiniz herkesin tam bir listesi var ve bunları doğrudan takip etmeyi bırakabilirsiniz. Maalesef mobil kullanıcılar için bu özellik LinkedIn mobil uygulamasında bulunmadığından, bunu masaüstünde yapmanız veya herkesin sayfalarından geçmeniz gerekir.

Masaüstü kullanıcıları, üst çubuktaki “Ağım” ı ve ardından sol sütundaki “İzlediğim Kişiler” i seçerek takip ettikleri herkesin listesine erişebilirler.

unfollow linkedin 3
“Ağım” sayfasındaki sol sütundan “İzlediğim Kişiler” i seçin.

Varsayılan olarak, bu sayfa yalnızca takip ettiğiniz, ancak bağlanmadığınız kişileri gösterir. İzlediğiniz herkesin listesini görüntülemek için, filtre çubuğunun sağındaki “X” işaretini tıklayın. Bunun nedeni, görünümünüzü yalnızca ağınızda olmayan kişilere sınırlayan bir “Ağ Dışı” filtrenin uygulanmasıdır. Filtrenin devre dışı bırakılması takip ettiğiniz herkesin listesini görüntüler.

unfollow linkedin 4
Filtre çubuğunun sağındaki “X” düğmesine basarak “Ağ Dışı” filtreyi silin.

Her adın altında “Takip ediliyor” etiketli bir kutu olacak, bu listedeki herhangi bir kişiyi takip etmekten vazgeçmek için o kutuyu tıklamanız yeterlidir. Birisi takip edilmediğinde, kutudaki etiket “İzle” olarak değişecektir.

unfollow linkedin 5
Takip etmesini istediğiniz kadar kullanıcı altındaki “Aşağıdaki” etiketine tıklayın.

İpucu: Yalnızca birkaç bağlantı yüklenirse ve filtreyi devre dışı bıraktıktan sonra diğer bağlantılarınız arasında gezinemezseniz, sayfayı yenilemeyi deneyin, sorunu çözmesi gerekir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir