Mac bilgisayarda Chrome Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme

view saved passwords login chrome mac 610x381 1

Mac bilgisayarda Chrome Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme Kayıtlı şifrelerinizi Chrome tarayıcısında görüntülemek ister misiniz? Belki Chrome’a ​​kaydettiğiniz bir web sitesi girişi için bir şifre bulmanız gerekir? Daha önce o tarayıcıdaki otomatik doldurma ve otomatik oturum açma özelliği için bu şifreleri Chrome’a ​​kaydettiğinizi varsayarsak, Chrome tarayıcısında web siteleri için kaydedilmiş şifreleri ve girişleri kolayca bulabilir, görüntüleyebilir ve gösterebilirsiniz.

Bu makalemizde, Mac’te Chrome web tarayıcısında kaydedilmiş şifrelerin nasıl görüntüleneceğini açıklayacaktır, ancak teknik işlem bir Windows bilgisayarda ve diğer Chrome tarayıcılarda da aynı olduğundan, bu öğreticinin Mac’in ötesinde alakalı olması gerekir.

Mac’te Chrome’da Kayıtlı Web Sitesi Şifrelerini Görüntüleme

Chrome’daki web siteleri için kaydedilmiş şifreleri ve giriş bilgilerini nasıl bulabileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır

1. Bilgisayarda Chrome tarayıcısını açın

2. Chrome ayarlarına erişin, ardından “Parolalar” ı seçin, aksi takdirde doğrudan Chrome’da aşağıdaki URL’ye gidin.

chrome://settings/passwords

3. Chrome’da görmek istediğiniz web sitesi giriş bilgilerini ve şifresini bulun

4. Şifreyi görmek için site adının ve kullanıcı adının yanındaki görüntüle / göster düğmesini tıklayın

5. Söz konusu web sitesi için kaydedilmiş şifreyi görmeniz istendiğinde kimlik doğrulaması yapın

6. Kaydedilen şifreleri de görüntülemek için diğer web siteleriyle gerektiği kadar tekrarlayın

Belirli bir web sitesi eşleşmesini veya kullanıcı adı eşleşmesini aramak için Chrome Şifreleri sayfasının sağ üst köşesindeki “Şifreleri Ara” özelliğini de kullanabilirsini.

Chrome'da kaydedilmiş şifreler ve giriş bilgileri nasıl gösterilir?

Bu, bir web sitesine bir şifre unuttuysanız veya belki de web sitenize kullanıcı adınızı unuttuysanız kullanmak için yararlı olabilir, ancak otomatik doldurma ve otomatik oturum açma ile kullanmak için şifreyi geçmişte Chrome’a ​​kaydettiğinizi hatırlarsınız ( Chrome otomatik oturum açmayı devre dışı bıraktınız ).

Ayrıca, bu, değiştirilmiş veya şimdi güncel olmayan veya otomatik doldurmada yanlış görünen giriş bilgilerini ve şifreleri bulmak için yararlı olabilir, bu durumda Chrome otomatik doldurma önerilerinden hatalı otomatik doldurma ayrıntılarının herhangi bir örneğini silmek de yardımcı olabilir. 

Açıkçası bu yalnızca şifrenin daha önce Chrome’a ​​kaydedildiği web siteleri için kaydedilmiş web sitesi girişlerini ve şifrelerini göstermeye ve göstermeye çalışır. Şifre hiç Chrome’a ​​kaydedilmemişse bu şekilde görünmez. Bir web sitesi şifresini veya çeşitli çevrimiçi hizmet şifresini unuttuysanız, söz konusu hizmet için mevcut olan ‘şifremi unuttum’ seçeneklerini kullanmak genellikle uygundur.

Chrome tarayıcıyı daha önce varsayılan ayarlara sıfırladıysanız, kaydedilen şifrelerin devam etmesi gerektiğini, ancak tarayıcıdaki diğer ayarların muhtemelen devam etmediğini unutmayın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir


Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme - Tetkik.net

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme - Tetkik.net

[…] Kayıtlı Şifreler bölümünün altında, şifreleri kaydettiğiniz web sitelerinin bir listesini […]