Macbook Safari açılmıyor

Mac Bilgisayarda Safari Açılmıyor

Mac Bilgisayarda Safari Açılmıyor Bu makalede, Mac’inizde düzgün çalışmıyorsa Safari’de nasıl sorun giderebileceğiniz açıklanmaktadır. Bu makalede aşağıdaki sorunlar ele alınmaktadır. 

Herhangi bir şey yapmadan önce bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiğini lütfen unutmayın. Bu, sorununuzu çözebilir.

Bu makalede bu sorunu nasıl çözeceğinizi göstereceğiz. Aşağıdaki adımlar sırayla listelenmiştir, bu nedenle ilk adımla başlayın ve sorununuzu düzeltene kadar devam edin.

Safari’yi Güncelle

Herhangi bir şey yapmadan önce Safari’nin güncel olduğundan emin olun. Safari, macOS’un bir parçasıdır ve macOS ile birlikte gelir. Bu, macOS’u güncellediğinizde Safari’nin de güncelleneceği anlamına gelir. 

 1. macOS Mojave veya daha yenisini kullanıyorsanız: Sistem Tercihleri’ni açın ve Yazılım Güncelleme’yi tıklayın. Yeni bir macOS sürümü varsa, Şimdi Güncelle’yi tıklayın ve ardından ekrandaki talimatları izleyin. Ayrıca “Mac bilgisayarımı otomatik olarak güncel tut” seçeneğini işaretleyerek otomatik macOS güncellemelerini de açabilirsiniz. 
 2. Daha eski bir sürüm kullanıyorsanız (örn. MacOS High Sierra, vb.) Mac’inizde App Store uygulamasını açın ve Güncellemeler sekmesini tıklayın. Ardından ekrandaki talimatları izleyin.
macOS Yazılım Güncellemesi

temeller

Şimdi yardımcı olurlarsa temel sorun giderme yöntemlerini yapalım.

 1. Depolanan web sitesi verilerini ve çerezleri silin. Safari’yi açın, Safari> Tercihler> Gizlilik’i tıklayın. Ardından Web Sitesi Verilerini Yönet düğmesini tıklayın. Ardından Tümünü Kaldır’ı tıklayın.
 2. Uzantılarınızdan biri veya daha fazlası soruna neden olabilir. Safari> Tercihler> Uzantılar’a giderek uzantılarınızı kontrol edin. “Uzantıyı etkinleştir …” onay kutusunun işaretini kaldırarak tümünü kapatın. hepsi için. Ardından Safari’den çıkın ve tekrar açın. Safari şu anda çalışıyorsa, bu, uzantılarınızdan bir veya daha fazlasının soruna neden olduğu anlamına gelir. Yapabileceğiniz şey, sorunlu olanı bulana kadar uzantıları tek tek açmaktır. Bulduğunuzda, sorununuzu çözmek için güncelleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Safari hala çalışmıyorsa, artık uzantılarınızı etkinleştirebilirsiniz.
 3. Mac’inizdeki Safari’deki Tarayıcı Önbelleğini temizleyin.
 4. Safari’yi sıfırlayın.

NVRAM veya PRAM’ı sıfırla

NVRAM veya PRAM’ın sıfırlanması sorununuzu çözebilir. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Mac’inizi kapatın (Apple menüsü> Kapat).
 2. Bu tuşları klavyenizde bulun: Option, Command, P ve R.
 3. Mac’inizi açın ve hemen bu dört tuşu basılı tutun.
 4. Bu tuşları 20 saniye basılı tutun.
 5. Tuşları bırakın. Bu NVRAM veya PRAM’ı sıfırlayacaktır.
NVRAM veya PRAM'ı sıfırla

Güvenli mod

Güvenli Mod temel kontroller yapar ve bu sorununuzu çözebilir. Genellikle, Güvenli Mod sorunları teşhis etmek için kullanılır. Aşağıdaki adımları takip edin

 1. Mac’inizi kapatın.
 2. Mac’inizi açın ve bir giriş ekranı görene kadar Shift tuşunu hemen basılı tutun.
 3. Shift tuşunu bırakın ve Mac’inize giriş yapın.

Mac’iniz Güvenli Modda. Safari’yi açın ve test edin. Sorununuz Güvenli Modda mı oluşuyor?

Her iki durumda da Mac’inizi normal şekilde yeniden başlatın. Mac’inizi kapatın ve açın ve Shift tuşuna basmayın. Mac’iniz başlayacak. Sorununuzu tekrar test edin. Sorununuzun çözülüp çözülmediğini görmek için Safari’yi açın.

Disk Yardımcı Programını Kullanın

Disk hataları nedeniyle Safari sorunlarınız yaşıyor olabilirsiniz, örneğin bir Safari dosyası bozulmuş olabilir. Disk İzlencesi’ni kullanarak başlangıç ​​diskini kontrol edeceğiz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Not: devam etmeden önce Mac’inizi yedekleyin.

 1. Mac’inizi kapatın.
 2. Mac’i macOS Recover’da yeniden başlatacağız. Adımları izlemeye devam edin.
 3. Şimdi Mac’inizi açın ve hemen Command (⌘) ve R tuşlarını basılı tutun.
 4. Bir Apple logosu veya dönen küre resmi gördüğünüzde bu tuşları bırakın.
 5. İstenirse şifrenizi girin.
 6. Ve “macOS Utilities” penceresini göreceksiniz.
 7. Disk İzlencesi’ni seçin ve Devam Et’i tıklayın.
 8. Genellikle Macintosh HD ve Macintosh HD – Veri olan başlangıç ​​hacminizi kontrol edin. İkisini de seçin.
 9. İlk Yardım düğmesini tıklayın.
 10. Çalıştır’ı ve ardından Devam’ı tıklayın.
 11. Disk İzlencesi çalışır. Disk Yardımcı Programı hiçbir hata bulamazsa veya hataları onarmazsa, Bitti’yi tıklayın ve Apple menüsünden Mac’inizi yeniden başlatın. Ardından Safari’yi test edin.
 12. Sorun olduğunu belirten bir mesaj görürseniz, Disk İzlencesi’ni tekrar çalıştırmayı deneyin ve aynı sonuçları alırsanız Mac’inizi yedekleyin ve macOS’u yeniden yükleye bilirsiniz

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir