MacBook wifi şifresi değiştirme

MacBook WiFi ağı unutma

MacBook WiFi ağı unutma Bu makalede Mac’inizdeki bir Wi-Fi ağını nasıl unutabileceğiniz açıklanmaktadır. Bunu yaptığınızda bir Wi-Fi ağı kullanılabilir ağlar listenizden silinecektir. Kablosuz ağın unutulması bağlantı sorunlarının giderilmesinde yardımcı olabilir. Wi-Fi profilinizi mevcut olanı silerek ve yeniden bağlanarak yeniden yapılandırmak istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz. Kablosuz bir ağı sildiğiniz de, Mac’iniz artık ağa otomatik olarak katılmayacaktır.

Mac’inizde yeni bir Kablosuz ağa bağlandığınızda, tercih ettiğiniz ağ listesine eklenir.

MacBook WiFi ağı unutma

1 . Mac’inizde, ekranınızın sol üst köşesinde bulunan Apple menüsünden Sistem Tercihleri’ni seçin.

2 . Sistem Tercihleri’nde Ağ’ı tıklayın.

3 . Soldaki listeden Kablosuz’u seçin. Bu, Ağ tercihlerinin Wi-Fi bölmesini açar. Kablosuz’u seçip Gelişmiş’i tıklamanız yeterlidir.

4 . Bu, gelişmiş Wi-Fi ayarlarını açacaktır. Wi-Fi bölmesini tıklayın.

5 . Şimdi tercih ettiğiniz ağ listelerinin bir listesini göreceksiniz. Listeden unutmak istediğiniz bir Wi-Fi ağı seçin. Ardından, “Kablosuz Ağı Kaldır” yazan (-) kaldır düğmesini tıklayın. Birden fazla kablosuz ağı kaldırmak istiyorsanız, Komut tuşunu basılı tutarak birden fazla öğe seçebileceğinizi lütfen unutmayın.

6 . “Wi-Fi ağı“ codeturkiye ”kaldırılsın mı? Mac’iniz ve iCloud Anahtarlık kullanan diğer cihazlar artık bu Kablosuz ağa katılmayacak. ” Mavi renkli Kaldır düğmesini tıklayın.

7 . Seçilen ağ şimdi kaldırılacak. Ama şimdi bu bölmeyi kapatmayın. Yaptığınız değişiklikler henüz geçerli olmayacak. Tamam düğmesini tıklayın. Ardından bu pencere kapandığında Uygula düğmesini tıklayın. Ve sonra işiniz bitti.

Notlar

  1. Mac’inizin yalnızca bir ağa otomatik olarak bağlanmayı durdurmasını istiyorsanız, onu kaldırmanız gerekmez. Belirli bir ağ için Otomatik Birleştirme özelliğini kapatmak mümkündür. Bunu yapmak için, Otomatik Katıl özelliğini kapatmak istediğiniz Wi-Fi bağlantısının yanındaki Otomatik Katılma sütununun altındaki kutunun işaretini kaldırın. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz, geri almak için bu kutuyu işaretleyin.
  2. Mac’inizde Kablosuz ağlara öncelik verebilirsiniz. Örneğin, evinizde kullanılabilir iki Wi-Fi ağınız varsa ve Mac’inizin tercih ettiğiniz ağa bağlanmasını istiyorsanız. Bunu da yapabilirsiniz. Yine Apple menüsü> Sistem Tercihleri> Ağ> Wi-Fi’ye gidin. Tercih edilen ağı en üste sürüklemeniz yeterlidir. Bu, ona daha yüksek bir öncelik verecektir. Bu şekilde, bölgede birden fazla Wi-Fi ağınız varsa Mac’iniz bir ağı diğerine tercih eder.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir