MacOS Varsayilan Tarayicinizi Degistirme

MacOS Varsayılan Tarayıcınızı Değiştirme

MacOS Varsayılan Tarayıcınızı Değiştirme Bu makalede, seçtiğiniz tarayıcıyı Mac’inizdeki varsayılan tarayıcı olarak nasıl ayarlayabileceğiniz açıklanmaktadır. Safari, siz değiştirmedikçe varsayılan tarayıcıdır. Ancak, Mac’inizde yüklü başka tarayıcılar (Chrome, Edge, Opera, Firefox, vb.) Varsa bunu kolayca değiştirebilirsiniz.

Kısa mesajlardaki veya e-postalardaki herhangi bir bağlantıyı tıkladığınızda varsayılan tarayıcınız açılır. Tercih ettiğiniz tarayıcıyı varsayılan olarak ayarlamanız gerekir.

Mac’inize yeni bir tarayıcı indirip yüklediğinizde, açtığınızda tarayıcıyı varsayılan tarayıcınız yapmanızı ister. Çoğu zaman kullanıcılar bunu yapar ve bu yeni tarayıcıyı varsayılan olarak ayarlar, ancak daha sonra tekrar Safari’ye değiştirmek isterler. Bu tarayıcılardan bazıları gizli. Kendilerini varsayılan yapabilirler. Bu makalede ayrıca bunu nasıl geri alabileceğiniz açıklanmaktadır.

MacOS’ta varsayılan tarayıcınızı değiştirmek

1. Sistem Tercihlerini açın. Apple menüsü> Sistem Tercihlerini seçerek Sistem Tercihlerini açabilirsiniz. Alternatif olarak, Dock’taki Sistem Tercihleri ​​simgesini tıklatabilirsiniz.

2. Genel’i tıklayın. Bu, Genel tercihlerinizi açacaktır. Bu ayarlar, macOS’un genel görünümünü değiştirmenizi sağlar

3. Varsayılan Web Tarayıcısı seçeneğini bulun. Hangi tarayıcıyı kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz

4. Varsayılan tarayıcınızı seçin. Aşağı açılır menüyü açın ve açılan menüden yeni tarayıcıyı seçin

5. Sistem Tercihlerinden çıkın. Artık işiniz bitti. Sistem Tercihlerini kapatabilirsiniz. Varsayılan tarayıcıları tekrar değiştirmeye karar verirseniz, bu adımları tekrarlamanız yeterlidir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir