Microsoft Edge Videoları Otomatik Olarak Oynatmasını Durdurma

Otomatik Oynatılan Videolardan kapatma edge

Microsoft Edge Videoları Otomatik Olarak Oynatmasını Durdurma Hiç kimse bir web sayfasını ziyaret ederken otomatik olarak oynatılan videoların hayranı değildir. Microsoft Edge’de davranışı nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Web’de gezinirken en sinir bozucu şeylerden biri video otomatik oynatmasıdır. Huzur içinde göz atıyor olabilirsiniz ve aniden bir video hoparlörlerinizden çıkmaya başlar. Bu, bir web sayfasını ziyaret ederken gerçekleşmesi istenmeyen bir şeydir.

Microsoft Edge’de videoların otomatik olarak oynatılmasını nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Otomatik Oynatılan Videolardan kapatma edge

Başlamak için adres çubuğuna aşağıdakileri girin:

edge://flags/

Ardından “otomatik oynatma” için arama yapın ve “Otomatik oynatma ayarlarında blok seçeneğini göster” işaretini Etkin olarak değiştirin. Değişikliğin yürürlüğe girmesi için Yeniden Başlat düğmesine tıklayarak Edge’i yeniden başlatmanız gerekir.

Edge yeniden başladıktan sonra bir sonraki adım adres çubuğuna aşağıdakileri yazmaktır:

edge://settings/content/mediaAutoplay

Şimdi “Ses ve videoların sitelerde otomatik olarak oynatılıp oynatılmadığını kontrol et” seçeneğini Engelle olarak ayarlayın.

Hepsi bu kadar. Artık otomatik oynatılan medyaya sahip bir sayfaya göz attığınızda, oynatılmamalı ve sizi koruyamamalıdır.

Pek çok kişi, ziyaret ettikleri bir sayfada otomatik olarak oynatılan videoların hayranı değildir. Birçok insanla bir ofisteyseniz sizi korkutabilir veya işinizde veya başkalarının işlerinde bir kesinti yapabilir. Ayrıca, sınırlı veya zayıf bağlantıya sahip bir ağdaysanız sayfaların daha yavaş yüklenmesine neden olabilir. Videoların otomatik oynatılmasını devre dışı bırakmak, web’de gezinme deneyiminize birkaç farklı şekilde yardımcı olabilir.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir