Microsoft hesabınıza bağlı geçerli bir cihazınız yok hatası

Microsoft hesabınıza bağlı geçerli bir cihazınız yok hatası

Microsoft hesabınıza bağlı geçerli bir cihazınız yok hatası Geçen gün, kısa süre önce piyasaya sürülen Microsoft’un kendi Windows Dosya Kurtarma uygulamasını yüklemeye çalışırken, Windows 10 Mağazası  Görünüşe göre Microsoft hesabınıza bağlı uygun bir cihazınız yok. Yüklemek için Microsoft hesabınızla bir cihazda oturum açın ”mesajı.

Görünüşe göre yok

“Microsoft hesabınıza bağlı geçerli bir cihazınız yok gibi görünüyorsa.  yüklemek için, Windows 10 PC’nizde Microsoft hesabınızla bir cihazda oturum açın ”hatası da aşağıdaki sırayla aşağıdaki çözümleri deneyin.

İpucu: İlk çözüm, çoğu kullanıcı için sorunu çözmelidir.

Uygulamanın Windows 10 sürümünüzü destekleyip desteklemediğini kontrol edin

Hatanın en olası nedeni budur. Bilgisayarınız uygulama için minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa hatayı alırsınız. Yani, bazı uygulamalar yalnızca Windows 10’un belirli sürümlerini destekler. Örneğin, Windows Dosya Kurtarma uygulaması sürüm 2004 veya sonraki bir sürümünü gerektirir. Bu nedenle, uygulamanın sayfasında, gereksinimleri görmek için Sistem gereksinimleri sekmesini tıklayın.

Benim durumumda, uygulama Windows 10 sürüm 2004 veya üstünü gerektiriyordu, ancak 1909 çalıştırıyordum. Windows 10 kurulumunu en son sürüme güncellemek sorunumu çözdü.

pic4'ünüz yok gibi görünüyor

Uygulamanın Windows 10 cihazınızı destekleyip desteklemediğini kontrol edin

Mağaza’daki bazı uygulamalar belirli cihazlar içindir. Örneğin, Microsoft Surface için özel olarak piyasaya sürülen bir uygulama bir Lenovo dizüstü bilgisayarı desteklemeyebilir veya bunun tersi de geçerlidir. Bu nedenle, uygulamanın cihazınızı desteklediğinden emin olmak için lütfen uygulamanın sayfasındaki Sistem gereksinimleri bölümünü kontrol edin.

Sistem gereksinimleri sayfasını kontrol ederken, uygulamanın minimum donanım gereksinimlerine göz atmak iyi bir fikirdir.

pic4'ünüz yok gibi görünüyor

Oturumu kapatın ve oturum açın

Mağaza uygulaması, ücretsiz bir uygulama yüklemek için Mağaza uygulamasında oturum açmanızı gerektirmez. Ancak, bir satın alma işlemi yapmak için oturum açmanız gerekir. “Microsoft hesabınıza bağlı geçerli bir cihazınız yok gibi görünüyor. Yüklemek için ücretli bir uygulama yüklemeye çalışırken Microsoft hesabınızla bir cihazda oturum açın ”hatası, Mağaza oturumunu kapatın ve tekrar oturum açın.

Adım 1: Kullanıcı resmini (aramanın yanında) tıklayın ve ardından Hesap iletişim kutusunu görmek için Microsoft hesabınızı tıklayın.

pic2'niz yok gibi görünüyor

2. Adım: Mağazadan çıkış yapmak için Microsoft hesabı e-posta adresinizin altında bulunan Oturumu kapat bağlantısını tıklayın.

pic3'ünüz yok gibi görünüyor

3. Adım: Tekrar oturum açmak için kullanıcı hesabı resmini ve ardından Oturum Aç seçeneğini tıklayın.

pic1'in yok gibi görünüyor

4. Adım: Mağaza’da tekrar oturum açmak için Microsoft hesabınızın e-posta adresini ve şifresini yazın.

Mağaza uygulamasını sıfırlayın

Diğer tüm Mağaza hataları gibi, Mağaza uygulamasını sıfırlamak da bu hatayı düzeltmenize yardımcı olabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1. Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamalar ve özellikler’e gidin.

Adım 2: Microsoft Store girişine tıklayın. Gelişmiş seçenekler bağlantısını tıklayın.

pic5'in yok gibi görünüyor

3. Adım: Mağaza uygulamasını sıfırlamak için Sıfırla düğmesini tıklayın.

pic6'nız yok gibi görünüyor

Mağaza uygulamasını yeniden kaydedin

Adım 1: PowerShell’i yönetici haklarıyla açın. Bunu yapmak için Başlat düğmesine sağ tıklayın ve ardından Windows PowerShell (Yönetici) seçeneğine tıklayın.

Kullanıcı Hesabı Denetimi istemini aldığınızda Evet düğmesine tıklayın.

Adım 2: PowerShell penceresinde aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırın

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRootWinStoreAppxManifest.XML
pic7'niz yok gibi görünüyor

Adım: 3 Mağaza uygulamasını yeniden kaydetmek için Enter tuşuna basın. Bir kez yürütüldüğünde, PowerShell penceresini kapatın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir