Microsoft Office Bu Sayfaya Erişim Yetkiniz Yok

microsoft office you are not authorized to access this page

Microsoft Office Bu Sayfaya Erişim Yetkiniz Yok Microsoft Office, Outlook ve diğer programları Microsoft Office’te açmaya çalışırken bazen “Bu sayfaya erişme yetkiniz yok” hatası ile karşılaşa bilirsiniz bu makalemizde çözüm yollarını anlatacağız.

Microsoft Office “Bu Sayfaya Erişim Yetkiniz Yok” Hatası

Bir iş veya okul Hesabı kullanıyorsanız, belirli Microsoft Hizmetlerine veya Dosyalarına erişmek için gerekli izne sahip olmamanız olasıdır.

Bu gibi durumlarda, şirketinizdeki veya okulunuzdaki ağı yönetmekten sorumlu Yöneticiden size ağ üzerinde gerekli izinleri vermesini istemeniz gerekecektir.

Sorun kişisel Ev veya Ofis bilgisayarınızda meydana geliyorsa, aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak sorunu çözebilmelisiniz.

1. Office’i Yönetici Olarak Çalıştırın

Bazı Kullanıcılar, sorunlu Microsoft Office programını Yönetici olarak çalıştırdıklarında sorunu çözdüklerini söylemekte.

Arama çubuğuna Microsoft Office programının adını yazın> arama sonuçlarında Office Programına sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklayın.

Onay açılır penceresinde, sorunlu Microsoft Office Programını Yönetici Olarak Çalıştırmak için Evet’e tıklayın.

2. Microsoft Office’i onarın

Sorun, Microsoft Office kurulumunun bilgisayarınızda hatalı veya bozuk olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Ayarlar> Uygulamalara gidin> sağ bölmede Microsoft Office’i seçin ve Gelişmiş Seçenekler bağlantısını tıklayın.

Bir sonraki ekranda, Onar seçeneğine tıklayın ve Windows’un bilgisayarınızdaki hatalı Microsoft Office kurulumunu düzeltmesine ve onarmasına izin verin.

3. Denetim Masasını Kullanarak Microsoft Office’i Onarın

Onar seçeneğini ayarlar aracılığıyla kullanamıyorsanız, Denetim Masası’nı kullanarak onarmayı deneyin.

Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Çalıştıra tıklayın yada Win+R seçeneğini kullana bilirsiniz. Komut Çalıştır Penceresine appwiz.cpl yazın ve Tamam’a tıklayın.

Windows'ta appwiz Komutunu çalıştırın

Bir sonraki ekranda, Microsoft Office’e sağ tıklayın ve Onar seçeneğini seçin.

Onarım programının işlemi bitirmesi için bir süre beklemeniz gerekebilir.

4. Veri Kaynağı Ayarlarını Güncelleyin

Sorun, sorunlu Microsoft Office Klasöründeki Veri Kaynağı Ayarlarının geçerliliğini yitirmesinden (Kullanıcı Hesabı Ayarınızda veya Kullanıcı Parolanızda değişiklik yaptıysanız) veya bozulmasından kaynaklanıyor olabilir.

Öncelikle, Microsoft Word, Excel ve oturum açmış olabileceğiniz diğer Microsoft hizmetlerinden tamamen çıkış yaptığınızdan emin olun.

Çalıştır Komutu açın > Komutu Çalıştır penceresine %appdata% yazın ve Tamam’a tıklayın.

% Appdata% komutunu çalıştırın

Bir sonraki ekranda, Microsoft klasörünü bulun ve üzerine çift tıklayarak açın.

Microsoft Klasöründe, bilgisayarınızda hataya neden olan Microsoft Office programı klasörünü bulun ve Klasörü eski bir önekle Yeniden Adlandırın. Örneğin, Teams hatalara neden oluyorsa, Teams klasörünü oldTeams olarak yeniden adlandırın.

Bundan sonra, sorunlu Microsoft Office Programını yeniden başlatın ve doğru bilgilerle otomatik olarak bir Yeni Veri Kaynağı Klasörü oluşturmalıdır.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir