Modem arayüzü giriş

Modem arayüzüne nasıl giriş yapabilirim

Modem arayüzüne nasıl giriş yapabilirim 192.168.1.1 IP adresi, Kablosuz modem ve router Çoğu’nun varsayılan IP adresidir. modem ve router Yöneticisi sayfasına erişmek istiyorsanız, 192.168.1.1 olan varsayılan IP Adresini kullanarak açmanız gerekir.

Birey, IP adresine doğru şifre ve kullanıcı adıyla giriş yaparak gerekli sistem ayarlarını kolayca idare edebilir ve değiştirebilir. Ayrıca, herhangi bir sorun olması durumunda yönlendiriciyi temizlemenize yardımcı olur. 192.168.1.1 birincil IP adresi olmasına rağmen,  192.168.0.1jiofi.local.html vb. Gibi birkaç farklı alternatif bulabilirsiniz.

192.168.1.1 almak için Google’da arama yapmış ve bu web sitesine girmiş olabilirsiniz. Modem ve router oturum açmak için ideal IP Adresi 1.1 ile biten adres olacaktır.

Kendi ağ cihazı yönetim panelinize giriş yaptıktan sonra yönetici haklarına sahip olursunuz. Artık ayarları değiştirebilir ve yönlendirici programınızı yapılandırabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi cihazınızda bulacaksınız veya bağlantı hazırlanırken size verilir.

Kullanıcı adı ve şifre yönetici olacak. Her kullanıcının cihazınızdan modem ve router giriş yapması için bir kullanıcı adı ve şifre gereklidir. Bu yazıda,  192.168.1.1 IP Adresi nedir ve 192.168.1.1 modem ve router Yönetici Sayfasına nasıl erişileceğini paylaşacağız.

192.168.1.1 IP Adresi Yönetici Girişi

Wi-Fi güvenliğinizi üretmeniz gerekiyorsa, WPA2 ve PSK şifreli güvenlik için zorlu bir şifre kullanmanız gerekir. Bu tür bir durumda, modem ve router ayarladığınız şifreyi elde etmek için bir çözüm bulmanız gerekecektir. Modem ve router yeni bir şifresini oluşturmanın bir yolu olarak henüz değiştirilmediyse, kullanıcı adını ve şifreyi değiştirmeniz gerekir.

Çünkü varsayılan şifre kesmek oldukça basittir. Varsayılan parolanın değiştirilmesinde yanlış bir şey yoktur.

Modem ve router parolanızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Gibi tek tek deneyebileceğiniz birkaç varsayılan IP adresi vardır.

Çeşitli platformlarda bir bilgisayarla bir yönlendiricinin IP adresini  bulmanın birçok yolu vardır. Varsayılan ayarlar örneklerin çoğunda yararlı olsa da, modem ve router bazı parametrelerini değiştirmeniz gerekecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. İsterseniz ayarları özelleştirebilir ve şifreyi değiştirebilirsiniz.

192.168.1.1 IP Adresi ile Yönlendiriciye Giriş

1. modem ve router ve Bilgisayarınızı bir RJ45 Ethernet Kablosu ile bağlayın.

Router ve PC'yi bağlayın

2. Bağlandıktan sonra, modem ve router açın ve ardından bilgisayarınızdaki tarayıcıyı açın.

192.168.1.1 IP Address

3. Şimdi modem ve router  192.168.1.1 veya https://192.168.1.1 veya www.192.168.1.1 yazın ve Enter tuşuna basın.

4: Bu, modem ve router Yöneticisi sayfasını açar . Size bir Kullanıcı Adı ve Parola soracaktır .

5. Kullanıcı adını ve şifreyi girin.

  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: admin / şifre / şifre

6. Bu, Modem ve router Yönetici Sayfasını açar. Ayarlar> Kablosuz Ayarları’na gidin ve ardından bir Parola ayarlayın.

Wireless Password

Statik IP adresi ayarlamak istiyorsanız, tüm önemli bilgileri içeren bir e-posta alacaksınız. Tüm kurulumun doğru olması durumunda, kabul edilebilir kablosuz ağa katıldığınızı garanti edebilirsiniz.

Tüm yönlendiriciler bir ağa bağlanmak için özel bir IP adresi kullanır. Modem ve router, yalnızca sinyali zayıflatabilecekleri için değil, aynı zamanda cihazı aşırı ısınması için de herhangi bir şeyle kapatmamalısınız. Kablosuz modem ve router gittikçe daha popüler hale geliyor, muhtemelen etrafınızdaki onlarca kablosuz sinyali görebiliyor olabilirsiniz.

192.168.1.1’e giriş yapma ve Yönetici Ayarlarına erişme hakkında bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz . Yardıma ihtiyacınız varsa aşağıya yorum yapmaktan çekinmeyin.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir