Paypal Hesabı Nasıl Silinir

Paypal Hesabi Nasil Silinir

Paypal Hesabı Nasıl Silinir PayPal çevrimiçi ödeme almanın ve yapmanın harika bir yoludur. Ancak, başka bir hizmeti denemeye karar verirseniz veya artık bir ödeme yöntemi olarak PayPal’ı kullanmanız gerekmiyorsa, PayPal hesabınızı silmek istemeniz mantıklıdır.

PayPal hesabınızı kapatmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken şeyler var. Örneğin, PayPal hesabınızı silerek, tüm yinelenen işlemleri iptal etmiş olursunuz. Bu nedenle, herhangi bir işlem tamamlanmadıysa, iptal edilecektir.

PayPal Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

PayPal hesabınızla yollarınızı ayırmak istediğinizden eminseniz, sürecin çok uzun sürmeyeceğini bilmekten mutluluk duyacaksınız. Ancak PayPal hesabınızı kapatmadan önce, mevcut bakiyeniz olarak sahip olabileceğiniz tüm parayı geri çekmeyi unutmayın.

Hesabı sildikten sonra gittiğini düşünün. PayPal’a dönmeye karar verirseniz, en son kullandığınız e-posta eklentisini kullanabilirsiniz. PayPal’ın yeni bir hesap oluşturmak için aynı e-posta adresini kullanmaya karşı bir kuralı yoktur.

Not 1) Hesabınızda bekleyen herhangi bir PayPal krediniz varsa, bu krediyi almak için PayPal ile iletişime geçmeniz gerekir. 2)PayPal hesabınızı mobil uygulamayı kullanarak kapatamazsınız. Bir tarayıcı kullanarak resmi siteye gitmeniz gerekiyor. 3)Borcunuz varsa, ödenene kadar hesabı kapatamazsınız.

Gerekli tüm önlemleri aldıktan sonra PayPal hesabınızı şu şekilde silebilirsiniz:

  1. PayPal’a gidip oturum açılıyor.
  2. Sayfanın sağ üst köşesindeki çarkı tıklayın.
  3. Hesabınızı kapatın’ı seçin (Sol altta bulacaksınız).
  4. Hesabı kapatmak istediğinizi onaylamak için Hesabı kapat’a tıklayın.

İsteğiniz kabul edildiğinde, hesabınızın kapatıldığını bildiren bir e-posta alacaksınız. Akılda tutulması gereken bir diğer husus da, tüm işlem geçmişlerinizin kaybolacağıdır. Bu, saklamanız gereken bir şeyse, hesabınızı kapatmadan önce bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir