phpMyAdmin’den Unutulan WordPress Parolası Nasıl Sıfırlanır

WordPress admin şifresi sıfırlama

phpMyAdmin’den Unutulan WordPress Parolası Nasıl Sıfırlanır WordPress blogunuzun yönetici şifresini mi unuttunuz? WordPress kontrol panelinizden kilitli kaldıysanız ve tekrar giriş yapamıyorsanız, phpMyAdmin’den unutulan WordPress şifresini sıfırlamanın basit bir yolu burada. WordPress’in tüm sürümleriyle çalışır.

phpMyAdmin’den Unutulan WordPress Parolası Nasıl Sıfırlanır

  1. Başlamadan önce, WordPress barındırma hesabınızın cPanel’inde oturum açmanız gerekir. Veritabanları bölümünün altındaki phpMyAdmin simgesine tıklayın.
  2. phpMyAdmin uygulaması açıldığında, sol taraftaki WordPress veritabanınızı genişletin ve ardından wp_users tablosuna tıklayın.
  3. Sağ tarafta, WordPress sitenizde kayıtlı kullanıcıların bir listesini göreceksiniz. WordPress yönetici kullanıcınızın yanındaki Düzenle düğmesine tıklayın.
  4. user_pass satırını arayın. Değer sütunundan eski parola karmasını kaldırın ve ardından yeni bir parola yazın (düz metin olarak). “Function” açılır menüsünden MD5’i seçin.
  5. Değişikliklerinizi kaydetmek için Git düğmesine tıklayın. Ardından, yeni şifre ile WordPress kontrol panelinize giriş yapabilirsiniz. İlk başarılı girişinizde, WordPress şifrenizi tekrar şifrelemek için MD5 yerine en güncel yöntemi kullanacak ve veritabanında saklanan karma şifre de güncellenecektir. Hepsi bu kadar Umarım tüm adımları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiniz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

0 / 0

Bir yanıt yazın 0

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanlar olarak işaretlenmiştir