ps4 en iyi 9 oyun

PS4’te En İyi 9 Oyun

Playstation 5’in bu başarıyı tekrar edip edemeyeceği görülmeye devam ediyor. Ancak PS4 zamanının sonuna ulaşmaya başladığında, PS4’teki en iyi oyunlara göz atmanın iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.

ps4 en iyi 9 oyun

Örümcek Adam

Marvel Spider-Man, Marvel markasını taşımak için yapılmış en iyi oyun olabilir. Bu aynı zamanda, şüphesiz, popüler web slinger serisinin en iyi video oyunu uyarlamasıdır. Peter Parker (AKA Spider-Man) olarak oynuyorsunuz ve inanılmaz bir açık dünya New York oyun alanınız. Hikaye birinci sınıf, yapılacak milyonlarca şey var ve hepsinden önemlisi web salınım mekaniği nefes kesici.

img 5ee48ea28262c

Hiç bu kadar eşsiz ve eğlenceli geçiş mekanizmalarına sahip bir açık dünya oyunu olmamıştı. Spidey kendisi de akıllıca en iyi durumda Sıkı mücadele ve yüzleşmek için çeşitli ilginç kötü adamlarla Spider-Man, Marvel hayranları için bile geniş çekiciliğe sahip mükemmel bir oyundur.

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn, bir oyun endüstrisinde, remake, remasters ve netice ile solungaçlara doldurulan yepyeni bir fikri mülkiyettir. Mükemmel Killzone serisini yaratan aynı geliştiriciden gelen Horizon Zero Dawn, PS4’ü mutlak sınırlarına iten açık dünya bilim kurgu oyunudur. 

img 5ee48ea2f2879

Muhtemelen platformdaki en iyi görünümlü oyun olan ortam, insanın nispeten ilkel seviyelere gerilediği inanılmaz uzak gelecek dünyasıdır. Aynı zamanda, robotik hayvanlar vahşi doğada dolaşıyor ve gizemli eski güçler hala bu zor varoluşun sonu anlamına gelebilir.

Nereden geldiğini ve Dünya’nın geleceğinin ne olabileceğini anlaması gereken Aloy adlı genç bir kadın olarak oynuyorsun. Gerçek oyun, karakterinizi yükseltmeyi ve özelleştirmeyi, robotları avlamayı ve sıkıntılarıyla çeşitli kabilelere yardım etmeyi içerir. Horizon Zero Dawn, PS4 sahibi olan herkes için mutlak bir zorunluluktur.

God Of War

Bu Playstation 2 için orijinal God of War değil. Orijinal serideki son oyundan sonra yumuşak bir yeniden başlatma ayarlandı. Daha önce gelen hiçbir şeyi oynamanıza gerek yok, ama kesinlikle deneyimi artıracak.

img 5ee48ea373518

İskandinav ortamıyla, God of War, önceki oyunların Yunan panteonuyla ayrılıyor. Kratos ve oğluna, ailelerinin diğer üyelerini dinlenmek için kattıklarında katılıyoruz. Şimdi Kratos ve oğlu, güzel ve egzotik ortamlarda inanılmaz yaratıklarla savaşmalıdır. Savaş Tanrısı, böyle bir mega-franchise’ın parçası olmasa bile bir darbe olurdu.

Grafikler ve savaş olağanüstü, hikaye oyuncuların bu oyunlardan bekledikleri yüksek standartlarla eşleşiyor. Bu yeni Savaş Tanrısı, ondan önce gelenlerden oldukça farklı olsa da, dizinin gösteri ve tam anlamıyla tanrısal drama yetenekleri hala deneyimin merkezinde yer alıyor.

Persona 5 (Kraliyet)

Persona serisi Japon rol yapma oyunları tam olarak ana akım değildir ve kendileri daha da belirsiz olan Shin Megami Tensei oyunlarının bir dönüşüdür. Yine de, Persona orijinal Playstation günlerinden bu yana kendini adamış bir takipçiye sahip. Üçüncü unvanla insanlar fark etmeye başlamışlardı ve Persona 4 meşru bir vuruştu.

img 5ee48ea3e77e3

Persona 5, dizinin koparma unvanı oldu ve neredeyse evrensel olarak hem eleştirmenler hem de oyuncular tarafından övüldü. İnsanların psişik kaleleri olan bir dünyaya karışan bir lise öğrencisi olarak oynuyorsunuz. “Hayalet Hırsızlar” olarak, o kişinin psikolojisini daha iyi hale getirmek için bu kalelerin kalbindeki hazineyi çalmanız gerekir. Evet, göründüğü kadar garip, ama Persona 5 olağanüstü bir hikaye anlatıyor ve JRPG formülünü renklendirmek için yeni bir oyun kullanıyor. 

Diğer dünyada değilken, okula gidiyor, sosyalleşiyor, hobiler peşinde koşuyorsunuz ve genellikle hayatınızı yaşıyorsunuz. Bunların hepsi karakterinizin istatistiklerini ve güçlerini etkiler. Persona 5’in de her gözeneğinden tarzı vardır. Kaygan UI tasarımından müzik ve karakter tasarımlarına kadar, bu oyun o kadar kalça ki kendi pelvisini göremiyor. Douglas Adams’a özür dilerim.

Oyunun Kraliyet versiyonu şimdi alınacak olanıdır. Yeni bir oyuncu olarak, orijinal oyuna önemli eklemeler ve geliştirmeler yapıldı.

Final Fantasy 7

Final Fantasy 7, PS4’te büyük bir üne sahip en iyi oyunlardan biridir. 3D grafikler kullanan ilk Final Fantasy başlığıydı ve ilk Playstation konsolunun gücü için bir vitrindi. 1997 yılından bu yana, hayranlar daha modern makinelerde bir yeniden yapmak için haykırıyorlar. Son olarak, PS4 döneminde istediklerini aldılar.

img 5ee48ea45a088

Bu remake gerçekten tam bir remake. Her şeyden önce, bu tam bir hikaye değil. Bunun yerine Remake serisinin ilkidir, bu nedenle zaman geçtikçe daha fazla sürüm bekleyebilirsiniz. İkincisi, Square Enix hikayeyi ve karakterleri önemli şekillerde yeniden tasarladı.

1997 grafikleriyle hayal gücümüze bırakılan boşlukları doldurmak ve savaş sistemini tamamen yeniden düşünmek. Final Fantasy 7’nin yeniden anlatımı olsa da, bu oyun son birkaç oyundan ders alan ve yeni fikirlerle çalışan modern bir oyun.

Final Fantasy 7 Remake de neredeyse evrensel beğeni topladı ve hem yeni hem de eski hayranlar için önemli bir PS4 unvanı.

Heyecan Verici Aksiyon Oyunları

PS4’te birçok şaşırtıcı oyun var. Yukarıda belirtilenlerin PS4’teki en iyi oyunlar olarak adlandırılmayı hak ettiğini düşünüyoruz, ancak her zamanki gibi tadı farklı. Örneğin, Bloodborne genellikle konsoldaki en iyi başlıklardan biri olarak listelenir.

Yine de sadece cezalandırma zorluğu çeken hardcore oyuncuların dar bir alt kümesine hitap ediyor. Benzer şekilde, Gran Turismo Sport , yarış oyunları söz konusu olduğunda şüphesiz PS4 bayrak taşıyıcısıdır, ancak oldukça caziptir. İlginç Death Stranding , grafiksel bir başyapıt ve oyun tasarım yenilikçisidir, ancak daha çok bir sanat evi filminin video oyunu eşdeğeri gibidir. PS4 ayrıca, The Last Of Us Remaster gibi oynaması gereken temel başlıklar olan, ancak bir PS3 portu olan oyunlara sahip .

PS4 bir gün çağırmadan önce ufukta hala bazı ağır vurucular olduğu söylenmelidir. En iyi oyunlar hala geliyor olabilir, çünkü genellikle bir konsol jenerasyonunda geç olur.

Tsushima’nın Hayaleti ve The Last of Us 2 unvan için yarışmacı olmaya hazırlanıyor, ancak sadece zaman gösterecek. Sizce PS4’ün sunabileceği en iyi oyunlar hangileri? Her ne olursa olsun, Sony’nin bu nesli yüksek bir nota bıraktığından şüphe yok, bu da bizi gelecek neslin getireceği için heyecanlandırıyor. 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir